Mocne słowa Janusza Korwin-Mikkego w rozmowie z Wandą Nowicką. Foto: print screen z YouTube/Fakty RMF FM/Super Express

Mocne słowa Janusza Korwin-Mikkego w rozmowie z Wandą Nowicką. Foto: print screen z YouTube/Fakty RMF FM/Super Express

Mocne słowa Janusza Korwin-Mikkego w rozmowie z Wandą Nowicką. Polityk Konfederacji mówił m.in. na temat najsłynniejszej na świecie wagarowiczki, Grety Thunberg.

Mocne słowa Janusza Korwin-Mikkego padły na antenie TVP Info. W rozmowie z posłanką lewicy Wandą Nowicką jeden z liderów Konfederacji przyznał, że „nie zdziwiłby się, gdyby któregoś dnia doszło do niepokalanego poczęcia pani Grety Thunberg”.

Korwin-Mikke powiedział również, że za ruchem obrońców klimatu stoją ludzie, którzy chcą czerpać korzyści z powstrzymania zmian klimatycznych.

– Greta Thunberg ma być winna, za to, że stara się wraz z ruchami społecznymi obudzić świadomość na temat problemów klimatycznych. Taka wypowiedź Korwina-Mikkego świadczy o tym, że rzeczywiście mamy problem – odpowiedziała Nowicka.

Słowa te spotkały się z natychmiastową reakcją posła Konfederacji.

– Dziwi mnie, że przedstawicielka lewicy popiera kobietę, która nagania pieniądze wielkim kapitalistom i jest przeciw biednym ludziom, którzy muszą opłacać w podatkach za tę kretyńską, rzekomą walkę z globalnym ociepleniem – zripostował Korwin-Mikke.

To jednak nie koniec mocnych słów, jakie padły z ust popularnego polityka.

– Biedni ludzie za to płacą, a bogaci zbijają na tym ogromne pieniądze. Wie pani ile ludzie biorą za handel nadwyżkami CO2? Wie pani, jakie tam są afery? Pani wie, jakie to są pieniądze? Pani nic na ten temat nie wie – stwierdził Korwin-Mikke.

n.czas.com