DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zostały nam już tylko Twitty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostały nam już tylko Twitty

putin isr.jpg

Stało się to, czego się obawiałem najbardziej. – Jedyne państwo, na terenie którego w żadnym medium nie pisano o tym, że Polska była współwinna holokaustu, zmieniło front.

Zanim to nastąpiło, najpierw były intensywne kontakty Putina z Netanjahu (i odwrotnie), który nazwał Rosję „największym przyjacielem Izraela” (na to dictum nie zareagował żaden proizraelski polityk z PiSu), a potem nastąpiło przypieczętowanie interesów USA i Rosji na Bliskim Wschodzie i odniesieniu do Krymu, który został przyznany Rosji za koncesje na Bliskim Wschodzie.

Polska miała dotąd naturalnego (potencjalnego) sojusznika w walce z wszelką zboczoną ideologią od gender na Zachodzie do banderyzmu na Ukrainie i alternatywę w stosunku do amerykańskiej kolonizacji Polski na niwie gospodarczej i politycznej. – Z tej gospodarczej i politycznej alternatywy doskonale korzystają Węgry, Czechy i Chorwacja, które są w Unii i NATO. Teraz jednak następuje przełom, czego potwierdzeniem jest swoboda Rosji w działaniach na Krymie, który dla nikogo w świecie poza Warszawa nie jest już ukraiński. Rosja odtąd może bezkarnie (nie ma szans, aby choć w Polsce znalazła sensowny odpór) wchodzić w antypolską narrację, aby teraz odpłacić za nieustanne ataki ze strony obecnej w warszawskim MSZ „murzyńskości” (© R. Sikorski), którą Wielki Brat zza Oceanu wykorzystywał jak pionki w swoich taktycznych gierkach przeciw Rosji.

Początki i podstawy antypolskiej narracji, które przejmuje Rosja, sięgają powojennych służb RFN (złożonych wówczas z samych nazistów). Wypracowały one medialne formy i treści przekazu (m.in. termin „polskie obozy zagłady”), które na dłuższa metę miały na Polskę scedować odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie wojenne. Do tego niemieckiego konceptu dziś dołączyły siły, które na Senacie USA wymogły ustawę 447. Następuje więc synergia działań Niemiec, USA (Izraela), UE i Rosji na międzynarodowej arenie wymierzona w podstawowe interesy Polski. Giedroyciowe polityczne – by użyć głównego słowa 2018 roku – „dzbany”, które bezpośrednio się do tego się przez trzydzieści lat przyczyniały w polityce zagranicznej, dziś jako antidotum proponują … zacieśnienie współpracy z Izraelem i USA (sic!). – Widać testują, czy Polacy dzięki ich propagandzie zgłupieli do reszty, czy zachowali choć odrobinę instynktu samozachowawczego. Wyniki tego testu niebawem poznamy wszyscy.

cenc.jpg

Powyżej screen z twitta, w którym pisowski historyk udzielił na swoją i PiSu miarę „miażdżącej” odpowiedzi na wypowiedź Putina. Unaocznia nam dramatyczną niemoc działań pisowskiej ekipy na tle aktualnych wyzwań polityki wschodniej. Nic, czyli tyle, ile stać pisowską ekipę w obszarze polityki historycznej.

prof. Bogusław Paź
Tekst opublikowano na profilu fb Autora

http://mysl-polska.pl/2132

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

7 thoughts on “Zostały nam już tylko Twitty

 1. Otóż stwierdzić należy z całą powagą i odpowiedzialnością , że szczegółowe plany agresji na Polskę powstały na długo przed paktem Ribbentrop – Mołotow . I że już od miesięcy III Rzesza do agresji na Polskę się szykowała . Doszłoby do tej agresji nawet bez owego paktu . Dlaczego więc Hitler postanowił go zawrzeć ? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wiedząc , że czekają go jeszcze mordercze podboje najpierw na zachodzie (Francja i przyległości) a później na wschodzie (ZSRR) chciał Hitler Polskę podbić możliwie szybko z możliwie małymi stratami własnymi . I choć wiedział Hitler , że III Rzesza ma miażdżącą przewagę militarną nad Polską , wiedział też , że atak z dwóch stron znacznie przyspieszy podbój Polski i zminimalizuje ewentualne straty własne . I w tym to celu zaproponował Stalinowi ów pakt . Cynicznie , chcąc skusić Gruzina , zaoferował mu nawet obszerne , wschodnie , etnicznie niepolskie tereny II RP (tzw. „Kresy”) . Wiedział , że po agresji na ZSRR i tak je „odzyska” .
  A jakie były kalkulacje Stalina ?. Otóż ten od dawna znał mrzonki Hitlera o Lebensraumie po Ural i wiedział , że Hitler na ZSRR prędzej czy później uderzy . Zaproponował więc już wcześniej władzom II RP militarny sojusz wymierzony przeciwko Niemcom . Sanacja tę propozycją odrzuciła . Na propozycję Hitlera przystał Stalin przede wszystkim dlatego , gdyż zdobyte we wrześniu 1939 roku wschodnie tereny II RP były dla ZSRR dodatkowym „buforem” szerokości 200-300 kilometrów , odgradzającym Moskwę od zdobytych na Polsce nowych terenów Rzeszy .

  Gdyby odrzucił ten pakt , Niemcy , po zajęciu całej II RP , miałyby w czerwcu 1941 bliżej o 200-300 kilometrów do Moskwy .
  .
  W tym miejscu należy jeszcze koniecznie zaznaczyć , że Stalin przynajmniej częściowo wystrychnął Hitlera na dudka . Zapisy paktu Ribbentrop-Mołotow nie precyzowały bowiem dnia , w którym ZSRR miał zaatakować Polskę . Hitler nie dopatrzył się tego braku , ale w jego przekonaniu Stalin miał uderzyć od wschodu razem z III Rzeszą . Tymczasem przebiegły Gruzin zwlekał z włączeniem się do wojny .
  Dlaczego?
  Otóż Stalin wiedział nieomal na pewno , że Anglia i Francja Polskę zdradzą i nie przyjdą jej z pomocą , do czego były zobowiązane . Niemniej , aby nie dopuścić do tego , by „sojusznicy” Polski wypowiedzieli wojnę i przeciwko ZSRR , nie uderzył od razu , choć Hitler już od pierwszych dni po agresji na Polskę wielokrotnie naciskał Stalina , by ten wywiązał się z jego „zobowiązań” .
  Ten jednak zwlekał .
  Jak wiemy , 3 września Anglia i Francja w reakcji na niemiecką agresją na Polskę wypowiedziały Niemcom wojnę . Zobowiązane były przy tym w ciągu najpóźniej dwóch tygodni od jej wypowiedzenia do ataku na Niemcy . Termin ten upływał 16 września . Stalin odczekał więc do tego dnia , by uzyskać absolutną pewność , że zachodni „sojusznicy” Polski palcem nie ruszą w jej obronie . I dopiero po tych dwóch tygodniach , w czasie których Anglia i Francja zobowiązane były do militarnej pomocy Polsce , wobec jej braku uderzył od wschodu .

  Dodać tu należy , że wojna obronna w 1939 roku , wobec ogromnej dysproporcji uzbrojenia pomiędzy wojskiem polskim i niemieckim , zwłaszcza jeśli idzie o wojska pancerne i lotnictwo była nieuchronnie przegrana już od początku . Na nic były bohaterskie obrony Poczty Gdańskiej , Westerplatte , Wizny czy Helu . Gdyby więc nawet ZSRR nie uderzył od wschodu , wojska III Rzeszy miały tak miażdżącą przewagę nad wojskiem polskim , że wynik tej wojny był z góry przesądzony . I wprawdzie wojna obronna trwałaby wtedy zapewne o parę tygodni dłużej , ale i tak zakończyłaby się totalną klęską polskiego wojska . Udział Armii Czerwonej jedynie przyspieszył i tak nieuchronną klęskę . Natomiast sam pakt Ribbentrop- Mołotow nie miał absolutnie żadnego znaczenia , jeśli idzie o wybuch drugiej wojny światowej . Doszłoby do niej i do niemieckiej agresji na Polskę nawet i bez jego podpisania . Hitlera nic nie było w stanie od agresji na Polskę powstrzymać . Tym bardziej , że wiedział, iż z zachodu ma przyzwolenie na wszelkie agresje w kierunku wschodu – w kierunku Moskwy .

  Tak więc obwinianie ZSRR i paktu Ribbentrop-Mołotow o wybuch II wojny światowej jest ewidentnym oszustwem i kłamstwem .

  I bez tego paktu wojna była nieuchronna . Parł do niej nie tylko Hitler . Pragnęły jej państwa demokratyczne i Żydzi całego świata . No i wielki międzynarodowy kapitał, który wspierał gorliwie NSDAP oraz wypromował Hitlera na wodza III Rzeszy . Zwalanie przez zachodnią propagandę własnej winy za wybuch II wojny światowej na ZSRR jest po prostu obrzydliwe .
  .
  I dlatego słusznie prezydent Putin odrzucił te propagandowe brednie .
  .
  Na koniec jeszcze jedna refleksja . Wtedy , w okresie międzywojennym , byliśmy jako Polacy i jako Polska dla zachodu zwykłym pionkiem na szachownicy .
  We wrześniu 1939 zachód bez mrugnięcia powieką poświęcił tego pionka , gdyż stał Hitlerowi na drodze w marszu na Moskwę , czego zachód sobie wtedy akurat żarliwie życzył . Ale od tamtego czasu w tejże kwestii nic się nie zmieniło . Dla zachodu nadal jesteśmy pionkiem na szachownicy . I jeśli będzie to w interesie zachodu , znów zostaniemy z szachownicy „zbici” .

  Idiotą i naiwniakiem jest ten , kto myśli czy wręcz wierzy w to , że zachód traktuje nas jako partnera .
  .
  Jesteśmy dla zachodu tylko nic nie znaczącym pionkiem do zbicia…
  .
  A już kapitalnym przykładem hipokryzji i załgania zachodu jest poniższy film , pt: Świat W OBRONIE Polaków ! Putin PRZEKROCZYŁ GRANICĘ .

  https://www.youtube.com/watch?v=ENAmFoEHx-E&feature=emb_logo

  Ciekawi mnie , dlaczego świat nie stanął w obronie Polaków w obliczu trwającej od lat nagonki na Polskę ze strony żydowskiej propagandy , oskarżającej Polaków o współudział w zagładzie Żydów . Natomiast „broni” świat Polskę wtedy , gdy prezydent Putin ma rację , ale jest okazja , by szczuć na niego i na Rosję …….

 2. Kilka faktów. 1) Bolszewia przejęła władzę w Rosji siłą z dużą pomocą bankierów z USA i Niemiec; 2) w bolszewii rządzili Żydzi (4 na 7 w zarządzie partii wg Sołżenicyna – książka „200 lat razem..”). 3) Katyń to była robota Żydów – jeden z nich się przyznał w dzienniku Izraela Maariv. 4) (dotyczy czasów o ponad 100 lat wcześniejszych) – caryca Rosji Katarzyna II, która dokonała rozbiorów Polski była Niemką urodzoną w Szczecinie. Tego pisowcy historycy nie mówią.

 3. II Wojna Światowa (w Europie) w telegraficznym skrócie.

  1. I Wojna Światowa nie rozwiązała żadnych problemów , a do istniejących dołożyła nowe.
  2. W Europie nie było praktycznie ani jednej stabilnej granicy pomiędzy państwami . Pretensji granicznych i niesnasek na tle etnicznym było niczym gwiazd na niebie .
  3. W tatach 20 i 30, problemy społeczne związane z bezrobociem i biedą rosły w tempie jednostajnie przyspieszonym , we wszystkich państwach europejskich .
  4. Rozwijały się i rosły w siłę ruchy radykalne . Faszyzm , nazizm i komunizm zdobywały zwolenników , przeciwników , europejski tygiel przemocy pęczniał .
  5. Elity zachodu, finansowe i polityczne , niebezpieczeństwo widziały jedynie w komunizmie , faszyzm i nazizm lekceważąc .
  6. Wielka Brytania , Francja i USA rywalizowały pomiędzy sobą o „bycie największym mocarstwem” . Ich wspólnym wrogiem był ZSRR , a niemiecki nazizm traktowały jako zaporę przed radzieckim komunizmem .
  7. W drugiej połowie lat 30 , było wiadomo , że wojna w Europie (i w rejonie Pacyfiku) jest nieunikniona . Należało jedynie uściślić jej cele . Co ta wojna ma przynieść ludzkości .
  8. Wielka Brytania , Francja i USA uznały , że III Rzesza jest doskonałym narzędziem do zlikwidowania radzieckiego bolszewizmu . Niemcy były za , Rosja wiedziała , że Niemcy są za , Niemcy wiedziały , że Rosjanie wiedzą , a Rosjanie wiedzieli , że Niemcy wiedzą , że Rosjanie też wiedzą .
  9. Do wojny z Rosją Niemcy potrzebowały więcej przemysłu , zasobów i ludzi niż miały . W.Brytania , Francja i USA o tym wiedziały , więc zgodziły się na zajęcie przez Niemcy Austrii i Czechosłowacji i nie kiwnęły palcem w obronie Polski .
  10. Rosja potrzebowała czasu na przygotowanie się do wojny z Niemcami , więc paktowała sobie z Niemcami , grając na czas . Niemcy wiedziały , że to jest pic , Rosjanie wiedzieli , że to jest pic , Polska w tym picu nie miała żadnego znaczenia.
  11. Hitler zrobił W.Brytanie, Francję i USA w bambuko i zaatakował Zachodnią Europę . Pokazując tym , że o rasie panów mówił poważnie . W.Brytania , Francja i USA obudziły się z ręką w nocniku .
  12. W 1941 roku było wiadomo , że Niemcy mają przewagę technologiczną, która rośnie . Nocnik zaczął się przelewać . Dochodzi do pierwszych porozumień militarno-politycznych pomiędzy Zachodem a ZSRR przeciwko III Rzeszy .
  13. Niemcy rozwijają wysoką technologię . Broń rakietowa , myśliwce z napędem odrzutowym , zaawansowane prace nad bronią masowego rażenia i całą masą pożytecznych gadżetów . Na zdobytych terenach III Rzesza dokonuje zbrodni przeciwko ludności na skalę dotychczas nie znaną . Czas ucieka , albo III Rzeszę pokona się szybko , albo III Rzesza podbije świat.
  14. W 1942 roku w zamian za przejęcie głównego ciężaru w rozbiciu hitlerowskich Niemiec , ZSRR uzyskał zgodę na utworzenie po wojnie radzieckiej strefy wpływów we wschodniej i środkowo-wschodniej Europie . Tak musiało być , innego wyjścia nie było .
  15. W 1945 roku Rosjanie zajmują Berlin , Połączone siły Zachodu i ZSRR likwidują III Rzeszę , kończy się II Wojna Światowa i zaczyna Zimna Wojna Wschód-Zachód .

  Niech te jebańce zarządzające KRAJEM zobaczą kiedy tak naprawdę ”WYBUCHŁA” II WŚ … i kto ją wszczął … jest skutek musi być przyczyna
  …. to była aneksja CZECH …. i zajęcie przez Polskę Zaolzia … i to wszystko w temacie .
  Można tylko powiedzieć …. brawo … brawo …. Władymirze , Władimirowiczu … tak się rozgrywa DUBKÓW

 4. Putin bardzo wyraźnie wczuwa się w rolę jaką przewidział dla niego
  Nostradamus „Króla przestrachu ” Poznał już swoje alter ego w polskiej wersji i nie zaryzykuje kolejnego wroga a potrząsanie polskim drzewkiem polityki prędzej czy później przewróci cały układ z magdalenki.

 5. No cóż… „Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą”… To było do przewidzenia, że ta „polityka”, tych urzędników rezydujących w naszym Polaków kraju do tego doprowadzi. Panu, panie Cenckiewicz także taka wypowiedź nie przystoi, jak jakiemuś nieroztropnemu chłopku, a ponoć jest pan doktorem habilitowanym… Ale cóż, nie ma to jak boso, ale w ostrogach i tak większość ma awanturników w naszym kraju. Co jeden to mocniejszy w pysku i prawie każdy udaje cwaniaczka, ale to do czasu… Oby to się nie skończyło jak w 39-tym, że nas wzięto we wrześniu w „dwa ognie”, a później i ukry dołożyły, bo ci ludzie pozbawieni sumienia doskonale wiedzieli, że Polacy (i nie tylko my, bo Węgrów, Żydów, Rumunów też mordowali) nie dostaną pomocy, bo i od kogo?… Czy przed wojną nie byli Polacy w podobnej sytuacji?

  Też pierwszą moją myślą było to, cóż tak mogło Putina wyprowadzić z równowagi jak nie podszepty „szarych eminencji”, które panoszą się też w naszym Polaków kraju? Z niczego nic się nie bierze, i to też jest pośredni nacisk pt. 447…
  Czyż to nie Israel Singer powiedział, „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.”… Szakale bezwzględne ileż mają wspólnego z ukrami, ciekawe dlaczego? A może nie ciekawe, bo to oczywiste?

  Ale dyskutowałabym z tym fragmentem, „…powojennych służb RFN (złożonych wówczas z samych nazistów). Wypracowały one medialne formy i treści przekazu (m.in. termin „polskie obozy zagłady”…” Raczej większość wie, że od samego początku Niemcy z Żydami się ułożyli. Jedni i drudzy mieli w tym cel. Wiadomo było od początku, dla tych dwóch stron „układu”, że Niemcy nie będą wieczność spłacać Żydom zadośćuczynienia za II wojnę. Ostatnią ratą ze strony Niemiec dla Izraela były wypasione łodzie podwodne, więc musieli poszukać zastępczego płatnika, którego już rozgrywali od późnych lat 70-tych (albo i wcześniej, bo oni zawsze mają długofalowe, skrupulatnie opracowane plany). No i czyż im się nie udało omamić robotników bajeczką o wolności, demokracji etc. a nawet wmówić Polakom, że najlepiej im będzie jak się wszystkiego co polskie pozbędą?

 6. SOWIECI to nie Rosjanie.
  BOLSZEWICY to nie Rosjanie i Rosjanie.
  Kim w takim razie jest Putin?
  Nasze gier(e)mki dobrze służą swemu panu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: