DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ukraina i „separatyści” wymienią się około 200 jeńcami i więźniami”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ukraina i „separatyści” z „Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych” zamierzają w ramach „wielkiej wymiany”, której przeprowadzenie zaplanowano na 29 grudnia, przekazać wzajemnie około 200  jeńców i więźniów. Poinformowała o tym rosyjski agencja prasowa „Interfax”, powołując się na źródła w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. uregulowania sytuacji w Donbasie.

„Zgodnie z wynikami wideokonferencji Trójstronnej Grupy Kontaktowej, strony zgodziły się na elastyczną formułę wymiany. To wynik kompromisu, ponieważ niemożliwe było dalsze odraczanie procedury z takich przyczyn technicznych. Strony powinny mieć czas do nowego roku, aby wdrożyć decyzję z „szczytu normandzkiego”. Niemożliwe było jednak uzgodnienie jasnej formuły ze względu na stanowisko części więźniów po obu stronach, którzy odmawiają udziału w wymianie” – relacjonuje źródło agencji.

Według niego, przed przystąpieniem do procedury wymiany, 27–28 grudnia konieczne jest wypełnienie ankiety przez wszystkich potencjalnych uczestników wymiany i uzyskanie od nich zgody lub odmowy. „Wtedy zostanie sformułowana ostateczna formuła [wymiany więźniów – red.]. Jednak dopóki nie zostanie przeprowadzona weryfikacja większości uczestników wymiany, możemy założyć, że można wymienić nieco ponad 200 osób” – twierdzi jeden z owych anonimowych informatorów.

Przypomnijmy, pierwotnie strony planowały wymianę po około 300 osób. Wcześniej przedstawiciel Ukrainy w podgrupie humanitarnej Trójstronnej Grupy Kontaktowej, Waleria , poinformowała, że do końca tego roku zostaną zwolnieni z niewoli żołnierze ukraińscy, którzy dostali się do niewoli w wyniku krwawych walk pod Iłowajskiem i Debalcewem.

Opr. TB, https://www.interfax.ru/

fot. https://www.facebook.com/andriy.tsaplienko

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: