NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ŚLIJCIE do GMIN! APEL do Prezydentów Wójtów i Burmistrzów POLSKICH miast i wsi! Wdrażajcie PILNIE doktrynę obronną Gen. Jana Grudniewskiego bo rząd nie chce!?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_7

Szanowni Państwo,

Burmistrzowie, Prezydenci i Wójtowie POLSKICH miast i wsi!

 

01 Totalna Obrona Narodowa Doktryna wojskowa Gen. Grudniewskiego

1 Poswiadczenie Solidarności Walczacej dot działalności Gen. Jana Grudniewskiego

1. List intencyjny[2019] Gen. Jana Grudniewskiego do Rzadu

Polska jest w wielkim niebezpieczeństwie utraty naszego terytorium, ziem i ludności. Znajdujemy się w obliczu wojny nawet o tym nie wiedząc, bo skutecznie usypiani przez przejęte kłamliwe media i przekupną władzę!  Trzeba nam PILNIE zmienić wojskową doktrynę obronną Państwa i Narodu Polskiego bo doktryna rządowa będzie nieskuteczna jeśli napadną na nas Niemcy albo Rosja a jest taki atak planowany.

Z poczucia obowiązku obrony Ojczyzny, w związku z zaistniałą sytuacją zaktywizował się  bardzo mocno Pan Generał Jan Grudniewski, wielki polski patriota, oficer Wojska Polskiego działający od dziesięcioleci na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Zweryfikował on obecną wojskową strategię obronną rządu i uznał że strategia ta będzie nieskuteczna w razie napadu na Polskę wrogich sił. Zaproponował swoją wojskową „Doktrynę obronną Grudniewskiego” oraz 9 XII 2019r. zgłosił swój akces do uczestnictwa w Zespole do Spraw Opracowania Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Niestety z tego co mi wiadomo rząd najprawdopodobniej nie był tym zainteresowany gdyż Gen. Grudniewski jeszcze do niedawna nie otrzymał informacji zwrotnej od rządu w tej sprawie.

W związku z powyższym poniżej przedstawiam Państwu fragmenty tej strategii obronnej zachęcając jednocześnie WSZYSTKICH  Burmistrzów, Prezydentów oraz Wójtów aby w swoich gminach oddolnie wdrożyli wojskową strategię obronną Pana Generała Jana Grudniewskiego, nie oglądając się na działania i decyzje rządu w tej sprawie, bo jak już wiemy obecne rządy działające w interesie wyzyskujących Polaków grup finansowych, dążą raczej do unicestwienia Państwa i Narodu Polskiego a nie do jego obrony.

Burmistrzowie, Prezydenci i Wójtowie powinni zgłosić się do każdego kościoła w ich gminie i poprosić księdza aby na Ambonie w niedzielę podczas każdej mszy ogłaszał gminną mobilizację ochotników w celu przygotowania obrony gminy na wypadek działań  wojennych i napadu wrogich sił na Polskę. W tym celu w każdej gminie, trzeba zorganizować spotkanie i zebrać ochotników. Konieczne będzie też bardzo szybkie utworzenie strzelnic w każdej gminie i przeszkolenie w strzelaniu. Podaję nr telefonu do Generała Grudniewskiego (tel. 601361962) by Burmistrzowie, Prezydenci i Wójtowie mogli zasięgnąć u niego porady na temat tego jak mają działać by przygotować gminę na skuteczną obronę w razie wybuchu wojny. Ponadto Generał Grudniewski posiada kontakty do osób należących do związków strzeleckich w wielu miejscowościach w Polsce. Być może mógłby wysłać do gmin swoich ludzi aby przeszkolić gminnych ochotników.

Przy organizowaniu ochotniczych grup do obrony gminy w razie wojny, trzeba uważać aby w kręgach tych grup nie znaleźli się rosyjscy szpiedzy i sabotażyści tj. przede wszystkim chodzi o byłych członków rosyjskiego SPENAZu, których zadaniem jest w razie wojny natychmiastowe wymordowanie polskiej kadry dowódczej i elit politycznych. Ci rosyjscy szpiedzy są wśród nas i piastują często bardzo wysokie stanowiska w naszych urzędach państwowych, miejskich i gminnych. Jeśli wiemy kto należał do SPECNAZu to powinniśmy to natychmiast ujawnić gdyż już samo publiczne ujawnienie tych osób spowoduje utratę do nich zaufania i ich ewentualne sabotażowe działania w stosunku do Polaków zostaną osłabione. Tak pisze o niebezpieczeństwie działań SPECNAZu Gen. Grudniewski w swojej doktrynie:

„W problem bezpieczeństwa Polski wpisuje się sprawa  Dywizji Specnazu niegdyś stacjonującej w warszawskiej dzielnicy  Rembertów. Przed wyprowadzeniem wojsk sowieckich Specnaz rozpłynął  się po Polsce wtapiając się w polską ludność i zajmując stanowiska w newralgicznych punktach. Szybko awansowali, zajmując wyższe stanowiska w strukturach państwa.  Początkowo służby wojskowe kontrolowały ten stan, ale później to zaniechano. Rozgoryczony oficer wojskowych służb pokazał mi dobrze zbudowaną panią, która pracowała  w okienku na poczcie na Gocławiu w Warszawie na  dużym osiedlu wojskowym i zachęcił mnie bym zaobserwował jak zniknie z okienka i zajmie stanowisko w kierownictwie tej poczcie. Stało się to po kilku miesiącach. Jest to sprawa ważna, bo mogą oni liczyć około kilku tysięcy wyszkolonych w dywersji, sabotażu i manipulacji  ludzi, a w stolicy bywają zdarzenia, których nikt nie wyjaśnił. Np. spalenie się betonowego mostu w Warszawie, gdzie biegły główne kable telekomunikacyjne czy upadek wieży radiowej fal długich  w czasie puczu Janajewa w Moskwie. Najwyższy czas abyśmy przestali być  „priwislanskim krajem”  a zaczęli być suwerenną Rzeczypospolitą  i tego od władz suwerennej Polski oczekujemy.”

Realizacja koncepcji „Totalnej Obrony Narodowej” zaproponowanej przez Gen. Grudniewskeigo zapewnia  bezpieczeństwo krajowi na poziomie najniższych kosztów,  korzystając z  entuzjazmu i samoorganizacji się społeczeństwa, ale wymaga dużo większych, specyficznych działań przygotowawczych,  w wielu innych dziedzinach państwowości i życia społecznego.

Z pozdrowieniami

Teresa Gaarland, dnia 27 XII 2019r.

Poniżej fragmenty doktryny obronne Gen. Jana Grudniewskiego a na końcu artykułu doktryna w całości i inne pliki do pobrania w pdf.

W prezentowanej koncepcji system bezpieczeństwa militarnego Polski pt. „Totalna Obrona Narodowa”  jest miejsce dla Wojska Polskiego, jako Armii Czynnej i  Obronie Terytorialnej, którą powołał min Macierewicz  a jest obecnie rozbudowuje minister obrony  M. Błaszczak.

Ale główną podstawą bezpieczeństwa militarnego powinna być „Samoobrona Obywatelska”, bo ona stanowi kościec Strategicznego Odstraszania od okupacji Polski.

Bezpieczeństwo Polski powinno być oparte na trzech filarach:

Samoobronie Obywatelskiej, na poziomie Gminy, Dzielnicy, (jako zawczasu przygotowanego zorganizowanego podziemia zbrojnego) liczącego docelowo do 450 tys.  ochotników nie podlegających mobilizacji. Armii Czynnej (poborowej, z kadrą zawodową) liczące do 150 tys ludzi a po mobilizacji do 250 tys. żołnierzy Obronie Terytorialnej    (jako rezerwie  dla wszystkich  Sił Zbrojnych, ale  nie wojska regularnego )

Ad.1  „Samoobrona Obywatelska” jest zorganizowanym i wyszkolonym  zalążkiem przyszłego zbrojnego podziemia na poziomie Gminy i Dzielnicy miejskiej. Jej zadaniem jest stworzenie warunków do takiego oddolnego zorganizowania  naszego  kraju, aby był nieprzydatny do okupowania przez najeźdźcę.

„Samoobrona Obywatelska” składa się z zorganizowanych ochotników, na ogół nie podlegającą poborowi

w czasie mobilizacji,  jest szkolona w prowadzeniu działań dywersyjnych na własnym terenie, wspierania Armii Czynnej,  akcji zbrojnej po zajęciu terenu Polski przez okupanta,  ale także szybko zorganizowana doraźna ochrona obywateli i ich egzystencji w czasie wojny lub  pokoju w nagłych wypadkach.

Dowódcy pododdziałów gminnej  „Samoobrony Obywatelskiej” i osoby funkcyjne powinni mieć broń osobistą w domu, a broń cięższa: przeciwpancerna i przeciwlotnicza powinna być w gminnych magazynach na terenie budynków Ochotniczej Straży Pożarnej lub przy budynkach Gminnych. Przeciętnie na gminę w czasie  pokoju funkcyjne zalążki rezerw Samoobrony Obywatelskiej  powinny liczyć około 20 do 40 osób z możliwością przygotowanej wcześniej   rozbudowy w stanie zagrożenia do 40-100 osób. Poziom Gminy, Dzielnicy dla „Samoobrony Obywatelskiej”  jest dlatego właściwy, gdyż członkowie zbrojnego podziemia powinni mieć do siebie zaufanie,  znać się  osobiście już na poziomie podstawowego pododdziału, znać rodzicow i dziadkow. Do „Samoobrony Obywatelskiej”  powinni  być powołani tylko  obywatele i mniejszości etniczne  bezwzględnie lojalne wobec  Narodu i Państwa Polskiego i powinni to być ochotnicy, będący członkami organizacji paramilitarnych.

Uzbrojenie Samoobrony Obywatelskiej powinno być z czołówki technologicznej, a taktyka uwzględniać miejscowe warunki terenowe i rozwój technologiczny przeciwnika. „Samoobrona Obywatelska” od pierwszych dni wojny „rozpływa” się w terenie i wykonuje zaplanowane wcześniej działania: odwraca drogowskazy, likwiduje spisy ludności, usuwa nazwy miejscowości oraz przygotowuje się do wcześniej zaplanowanych działań zbrojnych utrudniających przemarsz w kolumnach wojsk nieprzyjaciela, pełni rolę na poziomie gminy porządkowa i sądowniczą.

Ważny jest „patriotyczny duch obywatelski”, jego kształtowanie i umacnianie. Należy popierać rozbudowę organizacji paramilitarnych, poprzez samoorganizowanie się społeczeństwa w strukturach organizacji: Ochotniczych Straży Pożarnych, Drużyn Strzeleckich, Związkow Strzeleckich,  Starszoharcerskich, rekonstrukcyjnych, szkół mundurowych i tym podobne.  Nie należy narzucać „zupackiego” drylu szkoleniowego, ale zachęcać poprzez patriotyczne wychowanie i oparcie się  w kształtowaniu duchowym  na wierze katolickiej i chrześcijańskich wyznaniach.

Powinno się je wspierać  Instrukcjami, filmami, regulaminami, opracowaniami szkoleniowymi, jak to robiono w II Rzeczypospolitej. Wyszkolenie powinno się opierać na samodzielnej chęci do zdobywania wiedzy wojennej, wspieranej przez władze wojskowe.

W obecnych warunkach i stanie  Wojska Polskiego w 2019 r. umocnienie bezpieczeństwa kraju powinno się rozpoczynać od budowy „Samoobrony Obywatelskiej”, jako najmniej kosztownej, a jednocześnie najprostszej i w najszybszym czasie zapewniającej doraźne bezpieczeństwo.

Zbudowana „Samoobrona Obywatelska” zabezpiecza  Polskę  przed naciskami mocarstw na Rząd Polski wymuszających jakieś bezzasadne roszczenia.  Rząd czułby się bezpieczniejszy, bo ma zabezpieczone zaplecze militarne, może prowadzic samodzielną politykę zagraniczną. Może nie ulegać naciskom, bo ma pewność,  że nikt siłą na Polsce nic nie wymusi. Rząd odzyska swobodę decyzji, a dyplomacja swobodę działania.

„Samoobrona Obywatelska” najszybciej i radykalnie zmienia to stosunek siły obronnej.    Przyjmuje sięw opracowaniach wojskowych, że do zrównoważenia w walce wyszkolonych oddziałów partyzanckich potrzeba 10 -cio krotnej liczebności regularnych wojsk okupacyjnych. Czyli  inwestując w budowę i rozwój sił przyszłego dobrze zorganizowanego zbrojnego  podziemia, Polska zbliża się do równowagi sił w wojnie obronnej z mocarstwowymi sąsiadami.

W stosunku do Niemiec współczynnik zmienia się z (1:7) na (10 :  7) , czyli mamy przewagę w obronie nad Niemcami i stosunek z (1:15) na  ( 10 : 15 ) z Rosją czyli 1 : 1,5 ) co znaczy, że przy takiej przewadze nie rozpoczyna się wojny. Agresję można rozpoczynać przy przewadze przynajmniej (3:1). Nawet przy  chęci okupowania Polski z dwóch stron. Patrz:  „Zdradziecki Układ”.   Stosunek sił Polski do obydwu mocarstw razem stanowi ( 1 :  2,2) czyli jest to stosunek sił  nie zachęcający do ataku i chęci okupacji kraju.

Na rozpoczęcie budowy „ Samoobrony Obywatelskiej” wystarczy kwota rzędu 2 mld zł i już realnie umacnia nasze bezpieczeństwo.   Pomysły na  oparcie się  o wyrafinowaną a kosztowną technikę amerykańską  służą  przygotowywaniu  się do wojny napastniczej, nie związanej z interesem Polski.

Koncepcję Samoobrony Obywatelskiej należy przećwiczyć na przynajmniej trzech sympatyzujących gminach aby zdobyć doświadczenie organizacyjne  i ocenic koszty uzbrojenia oddziału w  gminie,  przygotować taktykę  gminnej samobrony i współdziałania z oddziałami ościennych gmin. W czasie pokoju „Samoobrona Obywatelska” podlega funkcjonalnie pod Ministerstwo Obrony Narodowej ale z chwilą wybuchu wojny  zmienia się kierownictwo, wykonując wcześniej zaplanowane działania.

Ad 2. Armia Czynna regularna, powinna liczyć w czasie pokoju do 150 tys żołnierzy . W czasie zagrożenia wojennego Armia Czynna, po mobilizacji powinna liczyc  do 250 tys. żołnierzy i być przygotowana do ograniczonych ale kompleksowych działań wojennych.  W czasie pokoju powinna być ośrodkiem szkolenia przyszłej rezerwy,  kierowanej do  Obrony Terytorialnej będącej  zapleczem Armii Czynnej i Samoobrony Obywatelskiej.       Armia Czynna  powinna być zdominowana przez wojska specjalne i dywersyjne, z których żołnierze odchodzący do rezerwy stają się szkoleniowcami  lub członkami rezerwy Obrony Terytorialnej, Armii Czynnej  i zbrojnego podziemia Samoobrony Obywatelskiej.

W Armii Czynnej mogą być  także  jednostki odwetowe, z dalekim zasięgiem rażeniu, jednak to  powinny to być śladowe ilości, bo one nie odegrają znaczącej roli w walce i będą niszczone w pierwszej kolejności. Jednostki odwetowe  będą się uzbrojone w  kosztowny sprzęt  importowany.

Wydzielone jednostki Armii Czynnej powinny  być gotowe  do ewentualnej ewakuacji za granicę Władz Centralnych, dokumentów i cennego majątku do zaprzyjaźnionych państw sąsiadów czy mocarstw. O takie kontakty zagraniczne należy już wcześniej  dbać i o nie zabiegać.

W obecnym czasie wprowadzenie obowiązkowego poboru do wojska  w czasie pokoju jest trudne do wykonania, bo jest łatwość wyjazdu za granicę i pacyfiści będą uciekać.  Trzeba szukać innych psychologicznych sposobów  zachęcania ochotników  do Armii Czynnej, raczej wychowywać młodych ludzi do poczucia tego patriotycznego obowiązku.

W Armii Czynnej tylko jedna wyznaczona  Brygada, czy Dywizja powinna starać się dorównać do poziomu technologicznego i elektronicznego najwyżej rozwiniętych militarnie krajów świata, aby była rozsadnikiem najnowszych technologii i taktyki.  Na utrzymanie  wysokiego poziomu technologicznego pozostałej części Armii nie stać  naszego kraju i  jest to zbędne w obronie a bardzo kosztowne.

Bardzo szkodliwym dla wojska  błędem partii politycznych było to, że  dla zdobycia poparcia wojskowych, awansowano w pośpiesznym trybie  wielu oficerów  na „swoich” generałów z pominięciem okresu wysługi w stopniu wojskowym. Mamy teraz nadmiar generałów a brak szeregowych i sierżantów.

Jest dużo „przyśpieszonych” generałów lewicowych z czasów rządów SLD, „szybkich” generałów liberalnych z czasów rządów  PO i PSL i generałów „prawicowych”  z okresu min Macierewicza  i PiS.  Usuwani z wojska

przez następne ekipy polityczne „pośpieszni generałowie” z bezczynności  zaczynają mieć ambicje polityczne i medialne, które nigdy w historii nie służyły  dobrze obronności.

Jest to niedobra perspektywa dla rozwoju wojska i bezpieczeństwa Państwa Polskiego. Należy to stanowczo naprawić, wprowadzając rozsądne kryteria personalne a politycznych harcowników  pozbawiając danych im na wyrost niezasłużonych „wężyków”.

Do dzisiaj nie ma jasnych zasad polityki kadrowej i tego podstawowego wymogu, że żołnierz ma być wierny przede wszystkim swojej Ojczyźnie Polsce i dla jej obrony  jest gotów poświęcić najwyższe wartości, w tym własne życie. Wymaga to głębokiego patriotyzmu, a patriotyzm został zwekslowany do wartości propagandowych i werbalnych. Wrócic należy do podstaw, od tworzenia właściwych postaw moralnych i etycznych żołnierzy, aby odrodzić Wojsko Polskie suwerennego Państwa Polskiego.  Rozpocząć należy ten proces od przywrócenia na stanowisko Biskupa Polowego Ks. dr. gen bryg  Sławomira Żarskiego usuniętego ze stanowiska za odważną patriotyczną homilię przez B. Komorowskiego.

Miliardowe zakupy amerykańskiej ofensywnej broni, kosztownej i występującej jednostkowo  nie rozwiązują żadnego problemu bezpieczeństwa Polski a pozbawiają dominującej części budżetu na zbrojenia. Można już teraz przewidywać, że zabraknie funduszy na podstawowe nowoczesne wyposażenie żołnierzy.

Przypomina to przedwojenny kosztowny zakup okrętów podwodnych i bombowców „Łoś” które nie oddały do agresora w 1939 r. ani jednego strzału a w liniowych wojskach brak było karabinów maszynowych i ręcznej broni przeciwpancernej, którą w Polsce produkowano ale w małej ilości z powodu braku funduszy na duże zamówienia.

Reasumując: musi to dotrzeć do świadomości wielu politykow, którzy wojsko znają z defilad i przemarszów orkiestr wojskowych, że nadmierna rozbudowa Armii Czynnej może w czasie pokoju wygenerować tak wielkie koszty, które zburzą bilans finansowy państwa. W demokracji zmiecie to partię rządzącą od kierownictwa krajem.

W dotychczasowej  koncepcji bezpieczeństwa Obrona Terytorialna tzw.  ”terytorialsi”,  którą słusznie stworzył minister  Macierewicz w czasie mobilizacji będą natychmiast wcieleni  do Armii Czynnej a w kraju pozostanie pustka jak w 1939 r.   Patrioci będą zbierać resztki broni na polach bitew, i odszukiwać zakonspirowaną  broń po dziadkach, jeszcze z II Wojny Światowej.

Dlatego należy powołać  do życia nową koncepcję bezpieczeństwa Polski opartą na  udziale  Narodu w Bezpieczeństwie Ojczyzny, jak to było  w Powstaniu Styczniowym czy Armii Krajowej.

Musi nastąpić  Uspołecznienie Bezpieczeństwa Militarnego Polski.

Ad 3. Obrona Terytorialna i Obrona Cywilna   powinna być wyszkolonym i zorganizowanym zapleczem Armii Czynnej mobilizowanym w zagrożeniu konfliktem zbrojnym lub klęskami żywiołowymi.

Mogą to być zalążków oddziałów regularnych (etatowych) albo mobilizowane tylko w stanie zagrożenia

i przydzielane do Samobrony Obywatelskiej czy Armii Czynnej lub będące elementem Obrony Cywilnej dla osób mających niższy poziom zdrowia.  Wyszkolone rezerwy kraju wielkości Polski powinny liczyć około 450 tys. Ludzi.

Koncepcja bezpieczeństwa „Totalnej Obrony Narodowej” wymaga szeregu współgrających działań jak np.: wychowywanie społeczeństwa w duchu patriotycznym,   w poczuciu  poświęcenia i odpowiedzialności za bezpieczeństwo Ojczyzny. Masową produkcję zaawansowanego technologicznie sprzętu bojowego pojedynczego żołnierza i podododziału w krajowych zakładach produkcyjnych.

W tym przenośne inteligentne rakiety przeciwlotnicze i przeciwpancerne typu : „wyceluj i zapomnij”, drony obserwacyjne i bojowe itp. Broń snajperską mało i dużokalibrową, inteligentnych ładunków saperskich itp. oraz budowę wielu strzelnic i miejscowych doraźnych poligonów.

Ograniczenia kosztownego  importu tylko  do niezbędnych  urządzeń jednostkowych, a sprzęt bojowy występujący w dużej ilości  powinien być produkowany w krajowych fabrykach, wg możliwie  najnowocześniejszych wzorów.

Firmy zagraniczne nie powinny mieć dostępu do dziedzin, w których mają informację o masowej ewidencji ludności i danych osobowych, dotyczy to : zaopatrzenie  prąd,  telefony, wodę, gaz  itp.

Złym przykładem było  przekazanie  za rządów lewicy zaopatrzenia w prąd w stolicy Polski w  Warszawie,  niemieckiej firmie RWE.   Nawet Ministerstwo Obrony nie może w tajemnicy wybudować byle schronu, czy węzła łączności, bez zgody i wiedzy  niemieckich służb zawiadujących dostarczeniem prądu.

Na komendę niemiecką może być zarządzona awaria prądu w stolicy Polski i jest to na pewno zaplanowane. Chyba nawet w Warszawie już przećwiczone, bo były już totalne awarie, które nie zostały wytłumaczone.

Nie wolno oddawać  obcym firmom zlecenia na projektowanie i administrowanie dowodów osobistych, kontroli przepływu pojazdów i tym podobną kontrolę elektroniczną systemów państwowych. Jest  to brakiem dalekowzrocznego myślenia.  Należy wspierać prywatne polskie firmy zbrojeniowe wykupując mniejszościowe udziały państwowe i pomoc w ich ekspansji na rynki zagraniczne. Dofinansowując je udziałami państwowymi.

(…)

Powyższe opracowanie dotyczące Bezpieczeństwa Państwa Polskiego jest praktycznym elementarzem możliwym do wykorzystania w budowie Dobrze Zorganizowanego Państwa Polskiego. Powstało ono na na podstawie wiedzy i doświadczeń ponad 60 letniego społecznego zaangażowania oraz ponad 30 letniego doświadczenia oficera Wojska Polskiego, który był płodnym wynalazcą z wielu dziedzin technicznych i społecznych, ale też był sprawnym społecznikiem i organizatorem.  Autorem Powszechnego Uwłaszczenia, które było inspiracją do Krajowego Referendum Uwłaszczeniowego  w 1996 r.  Był lubianym dowodcą, wymagającym ale dbającym o swoich podwładnych, organizatorem konspiracyjnego oficerskiego Stowarzyszenia Patriotycznego „VIRITIM” ale także założycielem Ruchu Uwłaszczeniowego i   szanowanym Komendantem Naczelnym  Polskich Drużyn Strzeleckich (PDS), organizacji paramilitarnej o ponad 100 letniej tradycji.  Powstałej we Lwowie w 1911 r.,  z której wywodziło się wielu mądrych dowódców i działaczy państwowych Odrodzonej Polski jak : ( gen. Sosabowski, Dowodca Brygady Spadochronowej,  Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy Gdyni ) , a która miała ważny udział w odrodzeniu się Państwa Polskiego w 1918 r.

Przedstawione  w tym opracowaniu rozwiązania mogą być przydatne do praktycznego wykorzystania nawet w obecnych warunkach lat 2019 – 2020 r. a także przyszłych latach. Sądzę,  że znajda się one

zastosowanie w przygotowywanych tezach Międzyresortowego Zespołu ds. Opracowania Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej na nabliższe 30 lat suwerennej Polski.

Warszawa 1988 r.- 09 grudzień 2019 r.

Płk WP mgr inż. Jan G. Grudniewski,  były  Zastępca  Dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej    prug@onet.pl Komendant Naczelny Polskich Drużyn Strzeleckich gen dyw DS  Jan G. Grudniewski prug45@wp.pl  tel.601361962

https://akademiapolityczna.files.wordpress.com/2019/12/01-totalna-obrona-narodowa-doktryna-wojskowa-gen.-grudniewskiego.pdf

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “ŚLIJCIE do GMIN! APEL do Prezydentów Wójtów i Burmistrzów POLSKICH miast i wsi! Wdrażajcie PILNIE doktrynę obronną Gen. Jana Grudniewskiego bo rząd nie chce!?

 1. O ! , Boże , jaki Pacjentka ma zryty cholesterolowy ”beret” .
  Jak żyję , nie słyszałem większych BREDNI … i to mówi nam , samozwańcza Pani Prezydent GARLAND … po naszemu GIRLANDA … ta kwiatowa .

  Zamknąć BABSZTYLA w ”wesołej willi” … tylko zwrócić uwagę czy klamki są po właściwej stronie .

  DEBIL GARLAND w młodości naoglądał się CZTERECH PANCERNYCH … SZTIRLICÓW … HANSÓW KLOSÓW … i myśli DEBILISKO , że tak będzie wyglądała III WOJNA .

  10 dronów jest w stanie ZDESTABILIZOWAĆ średniej wielkości miasto … powiedzmy KIELCE … i trzymać je w SZACHU i w RYZACH .
  20 dronów jest w stanie ROZPIERDOLIĆ GARLANDOWĄ ARMIĘ ”CZYNNĄ” i KUDLIŃSKOWĄ ARMIĘ SŁOWIAŃSKĄ … liczącą około 50 tysięcy chętnych do postradania życia w ciągu pierwszych 3 godzin WOJNY .

  DEBILKO GARLAND … nigdy i przenigdy , na terytorium PRL – u bądż III RP , NIE STACJONOWAŁY JEDNOSTKI SPECNAZ – u .
  Do skryptów akademickich PRZYGŁUPIE .
  Jednostki SPECNAZ – u … to bardzo … ale to bardzo WYSOKIEJ KLASY BYT WYSPECJALIZOWANY W DYWERSJI I TERRORYZMIE … działający na głębokim zapleczu ”wroga” … przygotowujący grunt pod akcję wojsk typowo liniowych .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: