Francuscy eutanaziści w Nicei Fot. Twitter

Na stronach internetowych francuskiej Kasy Zasiłków Rodzinnych (CAF) i w papierowej wersji „Vie de Famille” pojawił się artykuł działacza Stowarzyszeniu na rzecz tzw. „Prawa do Godnej Śmierci” (ADMD). Jest to organizacja wspierająca ideę eutanazji. Dla tysięcy, zwłaszcza starszych francuskich beneficjentów zasiłków może to brzmieć… dość groźnie.

CAF jako instytucja publiczna powinien wobec tego typu ideologicznych tematów zachowywać dystans. Nie można jednak wykluczyć, że jej kierownictwo widzi w eutanazji jakieś rozwiązanie dla deficytu swoich finansów.

Artykuł zatytułowany „Niezbędny krok” ukazał się 20 grudnia. Publiczna instytucja wsparła w ten sposób Stowarzyszenie Na Rzecz Prawa do Godnej Śmierci (ADMD).

Nic dziwnego, że wzburzyło to m.in. Tugduala Derville’a, działacza tym razem stowarzyszenia pro-life Alliance Vita. Stwierdził on, że udzielanie głosu zwolennikom eutanazji jest „szokujące i niebezpieczne”. Wskazał o, że ADMD miesza tematy tzw. „uporczywej terapii”, opieki paliatywnej i eutanazji.