DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Izrael wezwał Ukrainę do wykluczenia z grona bohaterów narodowych sprawców pogromów antyżydowskich i hitlerowskich kolaborantów”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Z takim apelem do Rady Najwyższej Ukrainy zwrócił się Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Leon. Chodzi o dziesięć postaci historycznych, które znalazły się na liście bohaterów narodowych, i których rocznice urodzin będą uroczyście obchodzone w przyszłym roku na Ukrainie. Poinformowała o tym lapidarnie izraelska ambasada w Kijowie, a szerzej sprawę przedstawiło portal „Wiesti. Izrail po russki”

Owych dziesięciu bohaterów narodowych to dowódcy kozaccy z XVII i XVIII wieku, którzy dopuścili się pogromów antyżydowskich, a także kolaboranci nazistowscy, w tym przedstawiciele ukraińskiej elity kulturalnej, którzy nawoływali do lojalnej współpracy z reżimem Trzeciej Rzeszy.

Dzisiaj doszło w tej sprawie do spotkania ambasadora Joela Leona z członkami specjalnej komisji Rady Najwyższej Ukrainy, który przedstawił stanowisko Izraela.

Na liście znajdują się m.in. hetman Bohdan , przywódca powstania kozackiego z 1648 roku, Maksym , dowódca tzw. koliszczyzny – powstania kozackiego z 1768 roku – w czasie której doszło do masowych mordów na ludności żydowskiej i polskiej, a także Andrij , współtwórca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, a po jej rozpadzie przywódca jej skrzydła tzw. melnykowców, którzy z jego inicjatywy przeprowadzili wiele pogromów antyżydowskich na Ukrainie w latach 1941-1942, oraz etnograf i geograf Wołodymyr Kubijowicz, twórca i przewodniczący kolaboracyjnego Ukraińskiego Komitetu Centralnego, współinicjator utworzenia 14 Dywizji Grenadierów SS (Hałyczyna), pisarz Ułas Samczuk, polityk Kirył Ośmak i płk Iwan Połtawec-Ostrianica.

Opr. TB, https://www.vesty.co.il/

fot. UNIAN

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: