Beata Szydło Foto: PAP

Beata Szydło Foto: PAP

Czy Beata Szydło wróci i pomoże w kampanii prezydenckiej Andrzejowi Dudzie? Szef Komitetu Wykonawczego PiS sugeruje, że tak.

Prawo i Sprawiedliwość liczy, że była premier Beata Szydło pomoże w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Sytuacja jest niezręczna, bo po odwołaniu jej ze stanowiska, a następnie „wypchnięciu” z rządu, na europoselską emeryturę Szydło nie raz krytykowała posunięcia PiS.

O tym, że Szydło może wrócić do krajowej polityki zasugerował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. W rozmowie z mediami Sobolewski nie wykluczył, że to właśnie ona ponownie poprowadzi kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

– Od pewnego czasu odbywamy spotkania z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, które dotyczą strategii na zbliżającą się kampanię wyborczą. O szczegółach będziemy informować we właściwym momencie – przekonywał Sobolewski.

– O personaliach będziemy mówić, kiedy sztab zostanie powołany. Stanie się to wkrótce po ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek i po ogłoszeniu decyzji przez prezydenta Andrzeja Dudę, że będzie ubiegał się o drugą kadencję – dodał szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Mimo, że Szydło cieszyła się większą sympatią wyborców PiS od obecnego premiera, jak również zaufaniem Andrzeja Dudy to jej powrót nie jest pewny. Sama Szydło dotychczas unikała odpowiedzi na pytania o poprowadzenie drugiej kampanii wyborczej Dudy.

Źródło: NaTemat