DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Pentagon wyasygnuje miliony dla państw bałtyckich”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W przyszłym roku Stany Zjednoczone Ameryki przeznaczą 175 milionów dolarów ze swojego budżetu obronnego na wsparcie współpracy wojskowej i rozwoju w Estonii, Łotwie i Litwie, ze szczególnym uwzględnieniem obrony powietrznej.

Większość pieniędzy, 125 milionów dolarów, zostanie przeznaczona na rozwój współpracy wojskowej między Estonią, Łotwą i Litwą. Powstanie również pierwsza  oddzielna linia budżetowa w wysokości 50 milionów dolarów na rozwój bałtyckiej obrony powietrznej. Estoński minister obrony Jüri Luik powiedział, że wzmocnienie odstraszania i pozycji obronnej w krajach bałtyckich, w tym w przestrzeni powietrznej, a zwłaszcza w dziedzinie obrony powietrznej, jest ważne dla całego  i Stanów Zjednoczonych. „Nasz sojusznik wyraźnie potwierdza swoje zaangażowanie w kolektywną obronę na wschodniej flance Europy” – powiedział.

Luik stwierdził również, że wsparcie  dla przejścia od kontroli powietrznej do obrony powietrznej krajów bałtyckich jest niezwykle ważne. „Przejście z kontroli powietrznej do obrony powietrznej wymaga wspólnej decyzji wszystkich sojuszników, ale pozycja  i praktyczne wsparcie mają ogromne znaczenie. Bardzo doceniamy wsparcie  dla rozwoju obrony naszego regionu” – dodał minister.

Ponadto projekt ustawy zawiera klauzulę solidarności, która potwierdza zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w regionie Morza Bałtyckiego i zleca Pentagonowi napisanie analizy pomocy obronnej.

Err.ee oprac Mk

Foto wikipedia
zrodlo:kresy24.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: