DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ojciec Putina służył w oddziałach Hitlera i pacyfikował Powstanie Warszawskie, a prezydent Rosji jest z pochodzenia Niemcem? (FOTO)”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

„Ojciec, szczerze powiedziawszy, nie lubił poruszać tego tematu. Kiedy dorośli rozmawiali i wspominali o czymś, byłem obok. Informacje o wojnie, o tym, co działo się z rodziną, wyłaniały się z rozmów dorosłych” – napisał Władimir  w miesięczniku „Rosyjski Pionier”. Przypominamy tekst opublikowany na naszym portalu w 2015 roku:

ojciec_Putina_ROA_wlasowcy

Jeśli przecieki z wojennych archiwów służb specjalnych na temat ojca rosyjskiego prezydenta potwierdzą się, pozwolą wyjaśnić zarówno szczególną „miłość” Władimira Putina do Polski i Estonii, jak i jego specyficzny stosunek do Niemiec.

Według oficjalnej wersji podawanej przez Władimira Putina, jego ojciec w czasie II wojny służył w niewielkim oddziale dywersyjnym  na tyłach Niemców na terenie obecnej Estonii. 28-osobowa grupa sabotażowa miała rozkaz wysadzać mosty i tory kolejowe. Kiedy jednak sowieckim partyzantom skończyła się żywność poszli po nią do estońskiej wsi.

W jaki sposób sowieccy partyzanci rekwirowali wieśniakom żywność wiadomo od dawna, zresztą po doświadczeniu okupacji sowieckiej stosunek Estończyków do Rosjan był wrogi. Nic więc dziwnego, że pod lufą karabinu estońscy chłopi nakarmili partyzantów, ale przy najbliższej okazji donieśli na nich Niemcom. Ci urządzili zasadzkę.

Oddział ojca Putina został rozbity, Wehrmacht ruszył w pościg za sowietami. Jak opowiada rosyjski prezydent, jego ojciec przeżył bo ukrył się w bagnie. Siedział w nim kilka godzin oddychając pod wodą przez trzcinę. Obok przechodzili niemieccy żołnierze z psami.

Według ujawnionych przez WikiLeaks informacji z rozmów amerykańskich i estońskich dyplomatów, to właśnie w związku z tą traumą swojego ojca Władimir Putin nienawidzi dziś Estonii i prowadzi szczególnie agresywną politykę wobec krajów bałtyckich.

Późniejsze losy swojego ojca rosyjski prezydent tłumaczy jednak dość mętnie. Podobno bronił Leningradu [Sankt Petersburga] w czasie niemieckiej blokady i „walczył w oddziałach sowieckich na lewym brzegu Newy”, gdzie został ranny – odłamki w nodze bolały go podobno do końca życia.

Tymczasem w archiwach wywiadów kryje się zupełnie inna wersja dalszego „szlaku bojowego” Władimira Spirydonowicza Putina. A był to szlak zdrady – ojciec rosyjskiego prezydenta w okolicznościach, których do dziś nie znamy, wstąpił bowiem do „własowców” – rosyjskich oddziałów walczących po stronie Adolfa Hitlera.

Sam obecny prezydent przyznaje zresztą, że ojciec – choć obywatel ZSRR – był etnicznym Niemcem. Potwierdzają to informacje z  rosyjskiego Ministerstwa Obrony, które ujawnił kiedyś Władimir Putin.

To zapewne niemieckie pochodzenie ojca zaważyło na tym, że – jak opowiada prezydent Rosji, powołując się na wspomnienia rodzinne – nawet w czasie najsroższej blokady Leningradu przez Niemców, jego matka mówiła: „Jak można nienawidzić żołnierzy niemieckich? To są zwykli ludzie, którzy także giną na wojnie”. „To było niesamowite” – przyznaje Putin.

Mały Władimir Putin z matką

Samo niemieckie pochodzenie niczego jednak nie dowodzi. Dowodem może być natomiast zdjęcie z sierpnia 1944 roku, które ujawnił przed śmiercią Józef Szaniawski – historyk, sowietolog, rzecznik płka Ryszarda Kuklińskiego, oraz ostatni więzień polityczny PRL.

Według jednej wersji Szaniawski miał otrzymać tę fotografię od Wiktora Suworowa – znanego rosyjskiego pisarza, zbiegłego na Zachód byłego agenta sowieckiego wywiadu wojskowego GRU. Według innej wersji – fotografię tę dostał od Kuklińskiego, który uzyskał ją z archiwów .

Zdjęcie przedstawia grupę oficerów pochylonych nad mapami w czasie tłumienia Powstania Warszawskiego. Trzej z nich są ubrani w mundury kozackie, dwóch w niemieckie, a jeden w mundur z naszywką ROA – Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, czyli Rosjan walczących po stronie Niemiec. zwanych błędnie „własowcami”.

Putin_ROA

Według Szaniawskiego, dopiski na zdjęciu wskazują, że pierwszy z lewej to porucznik Władimir Spirydonowicz Putin. Obok niego stoją prohitlerowscy kozacy – major Frołow i porucznik Michalczewski. Szaniawski przez lata oskarżał prezydenta Rosji o tuszowanie tej rodzinnej tajemnicy z czasów II wojny światowej. Przed śmiercią pisał o tym w „Angorze”:

„Władimir Spirydynowicz Putin, ojciec obecnego prezydenta Rosji Władimira Władimirowicza Putina, był oficerem wojsk wewnętrznych NKWD do 1941 roku. Na początku wojny niemiecko-sowieckiej dostał się do niewoli niemieckiej pod Witebskiem, a po stworzeniu przez generała Andrieja Własowa kolaborującej z hitlerowcami armii, wstąpił w jej szeregi.

Własowcy słynęli z okrucieństw wobec Polaków, a zwłaszcza kobiet i ludności cywilnej. W 1945 roku dostał się prawdopodobnie do niewoli angielskiej i stąd jego zdjęcie w tajnych archiwach w Londynie, gdzie odnalazł je Wiktor . W 1945 roku Putin wraz z innymi własowcami został wydany władzom sowieckim, po czym ponownie trafił do służb w NKWD”.

Sam Józef Szaniawski zginął tragicznie w Tatrach 4 września 2012 r. schodząc ze Świnicy.

Niestety informacje red. Szaniawskiego nie były ścisłe – powyższe zdjęcie jest znane od kilkudziesięciu lat i w środku przedstawia ono zidentyfikowanego przez Centrum Badań Historii Białego Ruchu w Podolsku płk Siergieja Kraskowskiego z 209. kozackiego batalionu Schutzmannschaften. Zaś fizyczna zbieżność żołnierza z lewej z prezydentem Rosji jest przypadkowa.

Kresy24.pl / tekst opublikowany na naszym portalu w 2015 roku, źródła: rp.pl, Angora, wzzw.wordpress.com, 1917.com

Artykul z lipca 2017r.-       

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: