DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Papież daje nadzieję na ciemność w przesłaniu Bożego Narodzenia”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WATYKAN (AP) – Papież Franciszek przekazał w środę świąteczne przesłanie nadziei przeciwko ciemności, które maskuje konflikty i relacje w dużych częściach świata, od Bliskiego Wschodu, przez Ameryki po Afrykę.

Papież powiedział dziesiątkom tysięcy turystów, pielgrzymów i Rzymian zebranych na Placu Świętego Piotra, aby dorocznie przesłać Boże Narodzenie, że „światło Chrystusa jest większe” niż ciemność „w ludzkich sercach” i „w ekonomicznym, geopolitycznym i ekologicznym konflikty. ″

Tradycyjne przesłanie bożonarodzeniowe „Urbi et Orbi” („do miasta i na świat”) stało się okazją dla papieży do zajęcia się cierpieniem na świecie i poszukiwania rozwiązań. Franciszkowi towarzyszyli kardynał Renato Raffaele Martino, przewodniczący papieskiej rady ds. Migrantów i kardynał Konrad Krajewski, oficjalny jałmużna papieża.

Papież zacytował naród syryjski, „który wciąż nie widzi końca działań wojennych, które zniszczyły jego kraj w ciągu ostatniej dekady”, a także Izrael, w którym Jezus „urodził się jako zbawiciel ludzkości i gdzie tylu ludzi walczyło, ale walczyło nie zniechęcony – wciąż czekam na czas pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu. ”

Francis wezwał również do złagodzenia kryzysu w Libanie, napięć społecznych w Iraku i „poważnego kryzysu humanitarnego” w Jemenie.

Zauważył, że wiele krajów w Ameryce „przeżywa okres wstrząsów społecznych i politycznych”, powołując się na „ukochanego narodu wenezuelskiego, od dawna doświadczanego przez napięcia polityczne i społeczne”.

Papież zauważył również, że imigranci zmuszeni do niesprawiedliwości „emigrują w nadziei na bezpieczne życie”. Franciszek, zamiast znaleźć akceptację, kontynuuje niesprawiedliwość na swojej drodze, gdzie często spotykają się z przemocą, zniewoleniem i torturami w „nieludzkich obozach zatrzymań” i śmierć podczas niebezpiecznych przepraw morskich i pustynnych.

A kiedy migranci przybywają do „miejsc, w których mogliby mieć nadzieję na godne życie”…… zamiast tego znajdują się przed murami obojętności – powiedział.

Papież ofiarował modlitwy nadziei za mieszkańców Afryki, w tym w Kongo „rozdartych ciągłymi konfliktami” oraz za mieszkańców Burkina Faso, Mali, Nigru i Nigerii, gdzie ludzie byli „prześladowani za wiarę religijną”.

W niezwykłym orędziu Franciszek wraz z dwoma innymi przywódcami religijnymi wezwał rywalizujących przywódców Sudanu Południowego do utrzymania obietnicy utworzenia rządu koalicyjnego na początku przyszłego roku. W ubiegłym roku podpisano porozumienie pokojowe kończące 5-letnią wojnę domową, w której zginęło blisko 400 000 osób, ale listopadowy termin utworzenia rządu koalicyjnego przedłużono do lutego, ponieważ kluczowe aspekty porozumienia pokojowego wciąż wymagają rozwiązania.

Przesłanie, wydane osobno od tradycyjnego papieskiego przemówienia Bożego Narodzenia, zostało podpisane przez przywódcę kościoła anglikańskiego, arcybiskupa Justina Welby’ego i wielebnego Johna Chalmersa, byłego moderatora Kościoła Szkocji.

Przywódcy religijni zapewniali „o naszej duchowej bliskości, gdy staracie się szybko wdrożyć ″ porozumień pokojowych i modlitw„ o nowe zaangażowanie na drodze pojednania i braterstwa ”.

Przywódcy wyrazili również chęć odwiedzenia narodu wschodnioafrykańskiego.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: