DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nieprzerwana przemoc, gdy Baltimore zbliża się do rekordowego wskaźnika zabójstw”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BALTIMORE (AP) – Baltimore może zakończyć rok 2019 z najwyższym rekordowym wskaźnikiem zabójstw na jednego mieszkańca, gdy zabójstwa dorosłych i nieletnich za narkotyki, zemsty, pieniędzy lub bez wyraźnego powodu nadal się sumują, a urzędnicy miejscy wydają się niezdolni do powstrzymania przemocy .

Policja odnotowała we wtorek 338 zabójstw po tygodniu nieustępliwych strzelanin, w których ośmiu ludzi zastrzelono – trzy z nich śmiertelnie – jednego dnia i dziewięć innych – jedna śmiertelnie – innego dnia. Łącznie wzrosła ona z 309 w 2018 r. I czterech w porównaniu z 342 zabójstwami odnotowanymi w 2017 i 2015 r., Kiedy to gwałtownie wzrosła liczba zabójstw w mieście.

Przy nieco ponad 600 000 mieszkańców wskaźnik zabójstw w Baltimore osiągnąłby około 57 na 100 000 mieszkańców, gdyby liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 342. To przyćmiłoby wskaźnik z 1993 r., Kiedy miasto odnotowało rekordową liczbę 353 zabójstw, ale było również znacznie bardziej zaludnione.

Natomiast w Nowym Jorku, z ponad 8 milionami mieszkańców, do 30 grudnia doszło do 306 zabójstw.

Żółta taśma policyjna i prowizoryczne pomniki z kwiatami, wypchanymi zwierzętami i balonami stały się powszechne w niektórych dzielnicach tego głęboko podzielonego miasta. Miejsca pamięci można znaleźć w obrębie bloków jednocześnie.

„Jest to dla mnie poważny problem, nie tylko jako człowiek pełen nadziei, ale jako obywatel Baltimore, który dorastał w śródmieściu Baltimore” – powiedział Carmichael „Stokey” Cannady, zreformowany dealer narkotyków, który stał się działaczem społecznym, który chce zostać burmistrzem. „Pamiętam, kiedy ktoś miał konflikt i walczył co najwyżej, teraz te małe dzieci, w wieku 13, 14 lat, znajdują pistolety w swoim posiadaniu i używają ich jako zabawek … Cały system musi zostać odnowiony. ”

To już piąty rok z rzędu społeczność środkowoatlantycka, nazwana „Urokiem Miasta”, zgłosiła ponad 300 zabójstw. Przed 2015 r. Liczba ta zasadniczo spadała, ale trend odwrócił się po niepokojach społecznych po śmierci w areszcie policyjnym młodego czarnego mężczyzny, Freddiego Graya.

Przyczyny trendu wzrostowego są różne i podlegają interpretacji. Wielu oskarża policję o przyjęcie bezstronnego podejścia do walki z przestępczością, ponieważ sześciu z nich zostało oskarżonych w związku ze śmiercią Graya. Inni przypisują to rzekomemu swobodnemu przepływowi nielegalnej broni, skutkom karnej epidemii opioidów, nierównościom społecznym i brakowi godnej pracy dla wielu osób w dzielnicach pozbawionych praw obywatelskich. Niektórzy twierdzą, że przyczyniła się także polityczna niekompetencja w City Hall.

Komisarz policji Michael Harrison, którego w tym roku wezwano do naprawienia rozczarowanego departamentu i odzyskania zaufania mieszkańców, przedstawił w lipcu pięcioletni plan walki z przestępczością, który obejmuje odpowiedź na telefony w ciągu 10 minut i priorytetowe traktowanie osób zagrażających życiu lub własność. Plan zawiera także strategie rekrutacyjne, działania na rzecz zaangażowania społeczności i środki rozliczalności. Ale departamentowi brakuje personelu i zasobów do osiągnięcia wszystkich celów, a Harrison przyznał, że głęboko zakorzeniona w mieście „kultura broni” również musi zostać zmieniona.

„Ludzie mogą oczekiwać, że liczba ta spadnie, budujemy zdolności, ale musimy mieć pewien wpływ na ubóstwo, warunki mieszkaniowe, edukację, uzależnienie, umiejętności, miejsca pracy i ich brak, razem w tym samym czasie ”Harrison powiedział The Associated Press. „Wszystko to należy rozwiązać, ścigając ludzi, którzy popełniają przestępstwa i uniemożliwiając innym popełnienie tych przestępstw. W przeciwnym razie kontynuuje się, a następnie zadajesz pytanie „Kiedy to się skończy?” Bez ustalenia przyczyny, dla której się zaczyna. ”

W ubiegłym tygodniu Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i członkowie delegacji kongresowej stanu ogłosili dodatkowe zasoby, aby pomóc Harrisonowi i federalnemu organowi ścigania w karabinach w Maryland, zatrudnić dodatkowych funkcjonariuszy policji i wzmocnić grupy zadaniowe. Harrison w odwróceniu zgodził się zezwolić trzem samolotom nadzorującym na przelot nad miastem przez okres do sześciu miesięcy w ramach programu pilotażowego.

Eksperci organów ścigania ostrzegają jednak, że niesprawiedliwym byłoby zakładanie, że samo egzekwowanie prawa ograniczy przestępstwa z użyciem przemocy.

„Nie zakładajmy po prostu, że poprzez zwiększenie liczby funkcjonariuszy doprowadzi to do większego zamknięcia spraw lub będzie środkiem odstraszającym”, Jeffrey Ian Ross, kryminolog z University of Baltimore. „Może to pomóc rodzinom, może umieścić za kratkami kilku złych facetów, ale to nie znaczy, że koniecznie prowadzi do zmniejszenia przestępczości i zabójstw”.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: