DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

NIEMCY – PRECEDENSOWY WYROK ZAPADŁ – DOŻYWOCIE ZA POTRĄCENIE ROWERZYSTY ..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na karę dożywotniego więzienia sąd rejonowy w Oldenburgu skazał 62-letniego mężczyznę, który umyślnie potrącił 48-letniego rowerzystę. Niemieckie media podkreślają, że jest to bezprecedensowy wyrok w Niemczech. Ohydny motyw zbrodni skłonił sędziów do potraktowania czynu jako usiłowanie morderstwa.

Do zdarzenia doszło w czerwcu br. w Oldenburgu. 62-letni Eberhard B. wtargnął swoim samochodem na ścieżkę rowerową i z prędkością 80 km/h najechał na 48-letniego nieznajomego. Jak ujawnili śledczy były informatyk zrobił to umyślnie. Motyw jego zbrodni okazał się szokujący.
Rowerzysta przeżył wypadek, ale ze względu na odniesione ciężkie obrażenia już do końca życia nie będzie w pełni sprawny. Czytaj dalej pod zdjęciem

Eberhard B. był informatykiem. Kiedy stracił pracę postanowił zafundować sobie podróż po Europie. Podczas wojaży po kontynencie wydał wszystkie swoje oszczędności. Po powrocie do Niemiec znalazł się bez dachu nad głową i środków do życia. Jedyne co mu pozostało, to stare auto, którego ubezpieczenie wygasło pół roku wcześniej. To właśnie tym samochodem bezdomny umyślnie staranował 48-latka.  Jak udowodniono, zrobił to, aby trafić do więzienia, aby zapewnić sobie tymczasową opiekę.

Obrona wnosiła o karę 9 lat pozbawienia wolności, jednak sędziowie przychyli się do wniosku prokuratora, który żądał kary dożywotniego więzienia, uznając czyn 62-latka za usiłowanie zabójstwa.

Według rzecznika sądu oskarżony w swoim ostatnim słowie wykazał “coś w rodzaju wyrzutów sumienia”. Powiedział też, że jego emerytura powinna trafiać do ofiary.

Źródło: Spiegel.de, 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: