DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Erdogan w Tunezji na niespodziewaną wizytę w celu omówienia Libii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

ISTANBUL (AP) – Prezydent Turcji spotkał się z prezydentem Tunezji podczas niespodziewanej wizyty w Tunisie w celu omówienia konfliktu w sąsiedniej Libii.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział dziennikarzom w środę, że wraz z prezydentem Kais Saiedem omówili kroki w sprawie zawieszenia broni w Libii i powrotu do dialogu politycznego.

Walki w Libii zagroziły pogrążeniem kraju Afryki Północnej w przemocy rywalizującej z konfliktem z 2011 r., Który wyparł i zabił wieloletniego dyktatora Moammara Kaddafiego.

Wizyta w Tunezji następuje po dwóch umowach, które Erdogan zawarł z libijskim rządem kontrolującym stolicę, Trypolis i niektóre zachodnie części kraju. Umowy morskie i wojskowe zostały potępione przez rywalizującego libijskiego rządu na wschodzie oraz siły lojalne wobec dowódcy Khalifa Hiftera.

Erdogan powtórzył, że Turcja oceni wysłanie żołnierzy do Libii, jeśli otrzyma zaproszenie z Trypolisu, gdzie ma siedzibę wspierana przez ONZ, ale słaba administracja premiera Fayeza Sarraj. Umowa wojskowa podpisana w zeszłym tygodniu pozwala Turcji wysyłać ekspertów wojskowych i personel wraz z bronią, pomimo embarga na broń ONZ, które zostało naruszone przez inne podmioty międzynarodowe.

Umowa morska, która mogłaby umożliwić Turcji dostęp do spornej strefy ekonomicznej we wschodniej części Morza Śródziemnego, została potępiona przez Grecję, Cypr i Egipt, a także rywalizującego rządu libijskiego.

Saied, którego kraj dzieli z Libią długą ponad 400 kilometrów (około 250 mil) granicę, powiedział, że umowa turecko-libijska wyznaczająca granice morskie między tymi dwoma krajami „nie dotyczy Tunezji”, dodając, że jest to Turcja Kwestia libijska.

Oprócz Turcji rząd z Trypolisu jest wspierany przez Włochy i Katar. Rząd wschodni jest wspierany przez Francję, Rosję, Jordanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne kluczowe kraje arabskie.

Erdoganowi towarzyszył między innymi turecki minister obrony, minister spraw zagranicznych i szef wywiadu.

Dwaj przywódcy omówili również kwestie dwustronne. Saied powiedział, że obie strony omówiły „duże projekty współpracy”, w tym budowę szpitala dla dzieci w Tunezji oraz przywrócenie równowagi między nimi, które mają duży deficyt kosztem Tunezji.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: