DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”216 000 uciekło z domów w północno-zachodniej Syrii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEIRUT (AP) – Ponad 200 000 mężczyzn, kobiet i dzieci uciekło z domów w północno-zachodniej Syrii w autobusach, ciężarówkach i samochodach w ostatnich tygodniach, pośród intensywnych bombardowań powietrznych i naziemnych sił rządowych, poinformowała w środę syryjska grupa humanitarna.

Siły rządowe bombardują południową i wschodnią prowincję Idlib, ostatnią twierdzę rebeliantów w rozdartym wojną kraju, od końca listopada. Ofensywa lądowa, która rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, przesiedliła więcej ludzi, a siły rządowe zdobyły ponad 40 wiosek i osiedli, według syryjskiej armii i działaczy opozycji.

Syryjska Grupa Koordynacyjna Reagowania, grupa pomocy działająca w północno-zachodniej Syrii, powiedziała, że z domów uciekło 216 632 osób, z których wielu nie ma konkretnego miejsca, do którego mógłby się udać. Wielu kieruje się w kierunku granicy z Turcją w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Grupa powiedziała, że ludzie uciekli z około 250 wiosek i miast, dodając, że w wyniku przemocy zginęło 252 cywilów, w tym 79 dzieci.

Zanim w czwartek rozpoczęła się ofensywa naziemna, ONZ poinformowała, że około 60 000 mieszkańców Idlibu zostało już przesiedlonych od czasu rozpoczęcia rządowej kampanii bombowej pod koniec ubiegłego miesiąca.

Filmy zamieszczone online przez aktywistów i syryjską Obronę Cywilną opozycji, znaną również jako Białe Hełmy, pokazały długie linie samochodów, ciężarówek i autobusów zmierzających na północ. Ludzie nosili swoje kosztowności, aw większości autobusów załadowano torby i materace.

Grupa wezwała inne agencje pomocy, aby pomogły wysiedlonym w zimne dni i ulewny deszcz. W ostatnich tygodniach osiedla wysiedlonych namiotów zostały zalane, zwiększając ich nędzę.

„Wzywamy społeczność międzynarodową do wywarcia nacisku na reżim i jego sojuszników, aby zaprzestali kampanii wojskowej” – powiedział.

Pod osłoną nalotów i ciężkich ostrzałów wojska syryjskie pchają się w kierunku dużego, opanowanego przez rebeliantów miasta, Maaret al-Numan. Miasto leży na kluczowej autostradzie łączącej stolicę Damaszku z północnym miastem Aleppo, największym w Syrii.

Bezpośrednim celem sił prezydenta Syrii Baszara Assada wydawało się ponowne otwarcie strategicznej autostrady, która została zamknięta przez rebeliantów od 2012 roku.

Prowincja Idlib jest zdominowana przez bojowników powiązanych z Al-Kaidą. Jest także domem dla 3 milionów cywilów, a Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzegła przed rosnącym ryzykiem katastrofy humanitarnej wzdłuż granicy z Turcją.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: