DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

”Gala Bożego Narodzenia w kraju dla królowej Elżbiety II, rodziny’

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SANDRINGHAM, Anglia (AP) – Królowa Elżbieta II wraz ze swoją bliską rodziną spędziła uroczysty Dzień Bożego Narodzenia w swoim zacisznym wiejskim odosobnieniu, ucztując lokalnie hodowanego indyka po uczęszczaniu na nabożeństwo.

Jej mąż, 98-letni książę Filip, mógł wziąć udział w jednym dniu po wyjściu ze szpitala w Londynie, chociaż nie poszedł do kościoła.

Inni starsi członkowie rodziny królewskiej udali się na poranne nabożeństwo do kościoła św. Marii Magdaleny w pobliżu posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii.

Było to uroczyste wydarzenie, gdy do królowej po raz pierwszy dołączył książę George (6 lat) i księżniczka Charlotte (4 lata), dwoje najstarszych dzieci księcia Williama i jego żony Kate. Zostawili rocznego księcia Ludwika w domu.

George i Charlotte poszli do kościoła razem z rodzicami Williamem i Kate. Książę Karol, ich dziadek, szedł obok nich. Charles, William i George są w kolejce, by podążać za królową na tron.

Królowa przybyła do napędzanego szoferem kasztana Bentleya z żoną Charlesa Camillą.

Książę Andrzej, który zrezygnował z obowiązków królewskich z powodu swojego związku z skazanym przestępcą seksualnym, uczestniczył we wcześniejszej nabożeństwie z bratem Karolem u boku.

Książę Harry, jego żona Meghan i ich siedmiomiesięczny syn Archie nie brali udziału. Wakacje spędzają w Kanadzie u matki Meghan, Dorii Ragland.

Królewskich powitało kilkuset życzliwych sympatyków, którzy zgromadzili się poza terenem kościoła. Po nabożeństwie William, Kate i ich dwoje dzieci zmieszali się z tłumem, by wymienić świąteczne życzenia.

Gemma Clark, która była na wózku inwalidzkim, dała Charlotte nadmuchiwany różowy flaming i w zamian otrzymała uścisk. Powiedziała, że flaming nazywał się Felicity, ale Charlotte może nadać mu inną nazwę.

„To sprawiło, że mój dzień” – dodał Clark. „Nigdy nie widziałem rodziny królewskiej”.

Tradycyjne, nagrane wcześniej przesłanie bożonarodzeniowe królowej było transmitowane w środę po południu w Wielkiej Brytanii i krajach Wspólnoty Narodów. Podkreśliła potrzebę przebaczenia i pojednania i przyznała, że był to trudny rok.

Mówiąc o pragnieniu naśladowania przykładu podanego przez Jezusa Chrystusa, powiedziała: „Ścieżka oczywiście nie zawsze jest gładka i czasami w tym roku wydawała się dość wyboista, ale małe kroki mogą zmienić świat”.

Otoczona rodzinnymi zdjęciami królowa mówiła także o poświęceniach dokonanych przez pokolenie II wojny światowej i oddała hołd siłom zbrojnym oraz brytyjskim służbom ratunkowym.

Odnotowując 75. rocznicę inwazji D-Day, która wyzwoliła Europę od nazistów, powiedziała, że dzisiejsze wyzwania są inne – i uczyniła to, co dla niej było rzadką wzmianką o zmianach klimatu.

„Wyzwania, przed którymi stoi dziś wielu ludzi, mogą różnić się od tych, z którymi boryka się moje pokolenie, ale uderzyło mnie, jak nowe pokolenia wniosły podobny cel do kwestii takich jak ochrona naszego środowiska i naszego klimatu” – powiedziała.

Jej wypowiedź na temat „trudnego” roku była postrzegana jako odnosząca się zarówno do żmudnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co jest obecnie oczekiwane 31 stycznia po tym, jak wyborcy dali pro-Brexit Konserwatywnej Partii wygodną większość w parlamencie, a także do rodziny królewskiej trudności.

Wiadomość została nagrana, zanim Filip został hospitalizowany przez cztery dni z powodu leczenia „wcześniej istniejącego stanu”, który nie został ujawniony publicznie.

W tym roku królewskie problemy obejmowały wycofanie się Andrew z obowiązków publicznych po katastrofalnym wywiadzie telewizyjnym, w którym bronił swojej przyjaźni z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem i nie okazał empatii dla młodych kobiet Epsteina.

Decyzja Andrzeja, by wziąć udział we wczesnej nabożeństwie, zamiast dołączyć do rodziny na tradycyjnej nabożeństwie, odzwierciedla jego odosobnioną pozycję, ponieważ nie pełni już żadnych królewskich obowiązków. Prawnicy reprezentujący ofiary Epsteina szukają zeznań Andrew w sprawie pozwów cywilnych przeciwko majątkowi Epsteina, który zginął w sierpniu w więzieniu za to, co według nowojorskich urzędników było samobójstwem.

Rodzina królewska przetrwała również to, co wielu bliskich obserwatorów uważa za rozłam między Williamem a Harrym, który powiedział, że on i William są teraz na oddzielnych ścieżkach.

To był trudny rok dostosowań dla Harry’ego i Meghan. Gorzko narzekali na stałą kontrolę ze strony mediów, gdy osiedlili się z Archiem w życiu rodzinnym i starali się oderwać od królewskich obowiązków.

Niektóre brytyjskie gazety zinterpretowały swoją decyzję o spędzeniu świąt z matką Meghan jako lekceważenie królowej i innych członków rodziny królewskiej.

___

Gregory Katz z Londynu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: