DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Czy tłum gniewnych Holendrów zabił i zjadł premiera?”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Niedawny artykuł w „New York Timesie” wspomniał o odrobinie obywatelskiego nieposłuszeństwa, które zwróciło moją uwagę: „… w latach 70-tych… premier został zabity, a częściowo zjedzony przez tłum gniewnych Holendrów…” Czy mógłbyś podać tło za tym incydentem? A może dane kontaktowe któregokolwiek z potomków mafii, który mógłby rozważyć pochłonięcie kilku niesfornych polityków USA?

Podobny obraz

Michael Roberts, za pośrednictwem poczty elektronicznej


Ilustracja autorstwa Slug Signorino

Cecil odpowiada:

Lepiej przedstawię trochę kontekstu dla tej dziwnej historii, nie żeby pomogła.

Artykuł, do którego się odwołujesz, opublikowany w „Timesie” 21 sierpnia 2005 r., Omawia poglądy ekonomisty Yale Roberta Shillera, który uważa, że ​​„ceny mieszkań mogą gwałtownie spaść, tak jak 300 lat temu na kanale Herengracht w Amsterdamie . ”Artykuł przytacza pracę Piet Eichholtz, holenderskiego ekonomisty i najwyraźniej wielbiciela Shillera, który notował ceny mieszkań na prestiżowej drodze wodnej przez ponad 400 lat. Fragment o niefortunnym premierze brzmi w całości w następujący sposób:

W przypadku Herengracht zwroty [ekonomiczne] były często fantastyczne przez 25, a nawet 50 lat na raz. Ceny domów wzrosły w pierwszej połowie XVII wieku, mniej więcej w czasie manii tulipanów. Ale rozbili się w 1670 roku, kiedy premier został zabity, a częściowo zjedzony przez tłum wściekłych Holendrów, a kraj prawie się rozpadł. Podczas wojen napoleońskich ceny pozostawały w tyle za inflacją, ale wzrosły po tym, jak Wilhelm został królem w 1814 r., A kraj uprzemysłowiony.

Nie podano dalszych szczegółów. Czytelnik szukający wskazówek na temat rynku mieszkaniowego może tylko stwierdzić: jeśli ludzie jedzą urzędników państwowych w Twojej okolicy, czas na sprzedaż.

Tyle o czasach. Teraz dla prostego narkotyku:

(1) Partią strawioną był Johan de Witt (1625–1672; jego imię jest czasami podawane jako Jan lub John), szef holenderskiego rządu od 1653 r. Do krótko przed śmiercią. Jego tytuł brzmiał raadpensionaris (powszechnie określany jako „emerytura wielka” lub „emerytura radna”), ale był odpowiednikiem premiera. Nieznany dzisiaj w anglojęzycznym świecie i najwyraźniej mało pamiętany nawet w Holandii, był jednym z wielkich mężów stanu swoich czasów, budując swoją niewielką konfederację (jak nazywano Prowincje Zjednoczone, łączna populacja mniejsza niż 2 milion) w globalną potęgę gospodarczą poprzez umiejętną dyplomację i sprawną administrację. Jego nagrodą była makabryczna śmierć z rąk niewdzięcznych rodaków.

(2) Głównym problemem De Witt przed zjedzeniem było to, że był zagorzałym republikanem w czasach, gdy większość ludzi wolała rządzić księciem. Książęta Holandii, którzy tradycyjnie służyli jako stadtholderzy lub gubernatorzy, pochodzili z domu Orange i byli w większości nazywani Williamem. De Witt nie miał pożytku z książąt i stadtholderów i starał się trzymać Williamsa z dala od obrazu przez większość czasu, gdy był odpowiedzialny. W międzyczasie starał się odeprzeć dwóch znacznie większych sąsiadów, Anglię i Francję.

Znalezione obrazy dla zapytania tlum zjadl holenderskiego premiera zdjecia

A więc prawdziwy mistrz słabszych, prawda? To nie takie proste. W XVII wieku stadtholderzy zostali wybrani przez prowincje holenderskie i cieszyli się popularnym poparciem, podczas gdy de Witt reprezentował bogatą klasę kupiecką. Ale obetnij mężczyznę trochę luzu. Był najmądrzejszą osobą na świecie, a Holendrzy byli znacznie lepsi w prowadzeniu serialu.

(3) Wszystko rozpadło się w 1672 roku. Francja dokonała inwazji, przestraszona ludność zwróciła się do Wilhelma III z Orange i nagle de Witt stał się złym facetem. Jego brat Cornelis został aresztowany pod zarzutem spisku mającego na celu zamordowanie księcia. Johan poszedł zobaczyć, jak wyciągnąć go z więzienia otoczonego przez tłum. Być może podżegani przez zwolenników Wilhelma III tłum wtargnął, wyciągnął Johana i Cornelisa, pobił, dźgnął i zastrzelił ich na śmierć. Ciała powieszono do góry nogami z pobliskiej szubienicy i okaleczono, odcinając je palcami, uszami, genitaliami, jelitami i tak dalej. Kawałki zwłok sprzedawano jako pamiątki, a podobno kilka zostało ugotowanych i zjedzonych.

Podobny obraz

Pytanie nr 1: Poważnie, kanibalizm? Odpowiedź: Źródła cytowane w głównym anglojęzycznym życiorysie, John de Witt z 1978 roku Herberta Rowena, są niejasne, ale sam Rowen nie ma wątpliwości, że tłum podjadał mieszczanom.

Pytanie nr 2: Więc co było z tymi ludźmi? Odpowiedź: Rowen nie mówi, choć rozróżnia zabójców, którzy byli solidnymi obywatelami, i okaleczaczy, którzy byli „szumowiną rusztowania”, jak to ujął współczesna broszura.

Okrucieństwo nie miało zauważalnego wpływu na karierę Wilhelma III (później został królem Anglii). Choć znane od wieków – morderstwa są centralnym punktem powieści Dumasa Pere’a Czarny tulipan z 1850 roku – Rowen uważa, że incydent został w dużej mierze zapomniany, najwyraźniej tylko po to, by zaznaczyć, że wartości nieruchomości w Amsterdamie tymczasowo poszły do piekła.

Cecil Adams

zrodlo:straightdope.com

zdjecia z internetu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: