DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„To masowy gwałt”: Chiny zatrzasnęły program, który „mianuje” mężczyzn do snu z ujgurskimi kobietami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zachodnie relacje z jednego z największych naruszeń praw człowieka w Chinach – masowego przetrzymywania ponad miliona muzułmańskich Ujgurów – wzrosły w ciągu ostatniego roku.

Znalezione obrazy dla zapytania obozy uchodzcow w chinach zdjecia

Zdjęcia satelitarne ujawniły, że rząd niszczy dziesiątki tradycyjnych cmentarzysk należących do Ujgurów w północno-zachodnim Sinkiangu; nagrania z dronów ujawniły setki mężczyzn z zasłoniętymi oczami i kajdan przenoszonych do obozów; a w zeszłym miesiącu tajne dokumenty rządu chińskiego ujawniły, w jaki sposób reżim otrzymał polecenie postępowania z mniejszością etniczną.

Jednak rzadziej informowana jest niepokojąca polityka realizowana w regionie północno-zachodnim – przymusowe porozumienie między chińskimi mężczyznami Han i kobietami ujgurskimi, które zostało porównane do „masowego gwałtu”.

Ośrodki detencyjne wokół Parku Przemysłowego Kunshan w Artux w regionie Xinjiang w zachodnich Chinach. Zdjęcie / AP
Ośrodki detencyjne wokół Parku Przemysłowego Kunshan w Artux w regionie Xinjiang w zachodnich Chinach. Zdjęcie / AP

Rząd twierdzi, że jego celem jest promowanie harmonii między różnymi grupami kulturowymi. Ale działacze opowiadają inną historię.

„MASS RAPE”: PROGRAM „CHARAKTERYSTYKI” CHINY

W listopadzie różne zachodnie media doniosły, że chińscy mężczyźni Han zostali przydzieleni do monitorowania domów kobiet ujgurskich, których mężów zatrzymano w obozach jenieckich.

Raporty pojawiły się po tym, jak anonimowy chiński urzędnik udzielił wywiadu dla Radio Free Asia, potwierdzając program, ale zaprzeczając, że było w tym coś złego.

W ramach programu „Pair Up and Become Family” chińscy mężczyźni Han mieszkają i śpią w tych samych łóżkach, co kobiety ujgurskie.

Znalezione obrazy dla zapytania obozy uchodzcow w chinach zdjecia

Według rządu chińskiego program ma na celu „promowanie jedności etnicznej”.

Ale dla Rushana Abbasa, aktywisty ujgurskiego, którego członkowie rodziny byli przetrzymywani w obozach w Sinciangu od ponad roku, to nic innego jak usystematyzowany gwałt – część brutalnej i ciągłej walki rządu z mniejszością etniczną w tym kraju.

„To masowy gwałt”, powiedziała news.com.au. „Rząd oferuje pieniądze, mieszkania i miejsca pracy dla ludu Han, aby przyjechać i poślubić lud ujgurski.

„Ani dziewczynki, ani ich rodziny nie mogą odrzucić takiego małżeństwa, ponieważ będą postrzegani (przez chińskie władze) jako muzułmańscy ekstremiści za to, że nie chcą poślubić ateisty Hana Chińczyka. Nie mają innego wyboru, jak poślubić je.

„(Chińczycy Han) od lat gwałcą ujgurskie kobiety w imię małżeństwa. Media zajęły im ponad rok.”

Chociaż rząd chiński twierdzi, że program ma na celu promowanie jedności, pozwala także urzędnikom uważnie obserwować Ujgurów, którzy spędzili dziesięciolecia żyjąc pod zwiększonym nadzorem.

Organizacje zajmujące się prawami człowieka zatrzasnęły program, mówiąc, że „nie ma dowodów na to, że rodziny mogą odmówić takich wizyt” i opisując go jako „głęboko inwazyjne praktyki przymusowej asymilacji”.

Podczas ceremonii wręczenia nagrody im. Sacharowa w Parlamencie Europejskim przemawia Jewher Ilham, córka uwięzionego uczonego ujgurskiego Ilhama Tohti. Zdjęcie / AP
Podczas ceremonii wręczenia nagrody im. Sacharowa w Parlamencie Europejskim przemawia Jewher Ilham, córka uwięzionego uczonego ujgurskiego Ilhama Tohti. Zdjęcie / AP

W zeszłym miesiącu chiński urzędnik powiedział Radio Free Asia, że celem programu było „pomóc rodzinom w ich ideologii, wnosząc nowe pomysły… rozmawiają z nimi o życiu, w którym to czasie rozwijają wzajemne uczucia”.

„Zwykle jedna lub dwie osoby śpią w jednym łóżku, a jeśli jest zimno, trzy osoby śpią razem” – powiedział, dodając „że teraz kobiety uważane są za normalne spać na tej samej platformie ze swoimi parami„ krewnych ”mężczyzn” .

Twierdzili, że „krewni” i ich gospodynie śpią przez co najmniej metr od siebie przez cały czas, a mężczyźni z Partii Komunistycznej nigdy nie próbowali wykorzystywać kobiet.

Pani Abbas mówi, że to wszystko kłamstwa. „Zbliża się mnóstwo ciąż” – powiedziała. „Mnóstwo przymusowych aborcji. To masowy gwałt zamaskowany jako„ małżeństwo ”. Ujgurskie dziewczęta zmuszone są do poślubienia chińskich mężczyzn Han za wynagrodzeniem rządu”.

DLACZEGO RZĄD CHIŃSKI DOTYCZY XINJIANG?

Wrogość wobec ludu ujgurskiego wywodzi się z dziesięcioleci, ale gwałtownie wzrosła za obecnego przywódcy Chin Xi Jinpinga.

Prześladowania Xinjiang są częściowo podsycane przez islamofobię. Rząd Xi coraz bardziej tłumi kult religijny w całym kraju, ale muzułmanie są szczególnie atakowani.

Prześladowanie jest również ekonomiczne. Xi ma wielki plan, aby umieścić swój kraj w gospodarczym i politycznym centrum świata.

Te ambicje najlepiej podsumowuje inicjatywa Belt and Road, projekt wart miliardy dolarów, który ma na celu połączenie handlu między kontynentami z Chinami w centrum uwagi.

Geograficznie Urumczi – stolica Sinkiangu – jest kluczowym punktem przecięcia w części „Pasa” projektu.

Ma także kilka granic międzynarodowych: Mongolię, Afganistan, Pakistan, Indie, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan.

Ostatnią rzeczą, jakiej rząd chiński chce dla tak kluczowego regionu w tym planie, są niepokoje lub utrata kontroli. I tu właśnie dochodzi do intensywnych ataków na bezpieczeństwo.

To wyjaśnia, dlaczego represje nasiliły się około pięć lat temu, zgodnie z inicjatywą Belt and Road Initiative.

„MOJA RODZINA ZNIKAŁA”

Pani Abbas od dawna wypowiada się przeciwko łamaniu praw człowieka w Sinkiangu – co miało katastrofalne konsekwencje dla jej rodziny w Chinach.

We wrześniu ubiegłego roku mówiła o warunkach panujących w obozach, siedząc w panelu zorganizowanym przez waszyngtoński think tank.

Tureccy demonstranci protestują, domagając się zakończenia masowych aresztowań Ujgurów i innych muzułmańskich mniejszości etnicznych w Chinach. Zdjęcie / AP
Tureccy demonstranci protestują, domagając się zakończenia masowych aresztowań Ujgurów i innych muzułmańskich mniejszości etnicznych w Chinach. Zdjęcie / AP

Sześć dni później zarówno ciotka, jak i siostra zniknęły w tym samym czasie – pomimo odległości 1400 kilometrów od siebie.

„Moja siostra jest lekarzem. Ich„ szkolenie zawodowe ”nie powinno jej dotyczyć. Moja ciotka jest emerytowanym nauczycielem. Oboje chodzili do chińskiej szkoły i mówią płynnie po chińsku. Nie powinni byli być celem”, powiedziała pani Abbas powiedziany.

Nawet z domu w Wirginii, USA, Abbas twierdzi, że czuje się niebezpiecznie. „Zawsze jest taka obawa. Ale wszyscy żyjemy raz i wszyscy kiedyś umrzemy. Jeśli tylko pomyślę o własnym bezpieczeństwie i własnym życiu, kto zrobi właściwą rzecz i opowie o tym okrucieństwie? Jeśli moja siostra siedzi blok komórki w obliczu tortur i znęcania się, jestem pewien, że ma nadzieję, że zrobię coś, aby ją uratować i innych milionów Ujgurów, więc muszę nadal robić to, co robię. ”

„MASZ EKSPERYMENTACJA JEST NASTĘPNA”

Obozy w Xinijang mają różne nazwy w mediach. Niektórzy nazywają je „masowymi obozami internowania”. Inni nazywają je „obiektami nadzoru”, „obozami reedukacji” lub po prostu „ośrodkami detencyjnymi”.

Ale pani Abbas wielokrotnie nazywa je „obozami koncentracyjnymi” i ostrzega, że jeśli świat zachodni nie zainterweniuje, masowe aresztowanie zamieni się w masowe morderstwo.

„Nasze dzieci nie potrafią mówić w naszym języku i rozumieją naszej kultury” – powiedziała. „Są zabrani do państwowych domów dziecka i są całkowicie indoktrynowani.

„Obawiam się, że przerodzi się to w masową eksterminację. Nie ma nic lepszego niż opisać to, co dzieje się w Xinjiang, niż obozy koncentracyjne. Na co czekamy? Masowe egzekucje i komory gazowe, zanim podejmiemy działania? Co trzeba zrobić, aby przywódcy światowych społeczności – szczególnie zachodnio-demokratycznych krajów, takich jak Australia i Nowa Zelandia – do działania? Egzekucje? Czy do tego się to sprowadza?

zrodlo:nzherald.co.nz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: