DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Raport mówi, że były personel wywiadu IDF prawdopodobnie związany z aplikacją szpiegowską w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Firma wywiadowcza DarkMatter, która podobno zatrudnia Izraelczyków, prawdopodobnie zaprojektowała aplikację do przesyłania wiadomości ToTok, aby potajemnie badać użytkowników, donosi New York Times

Na tym zdjęciu z 30 stycznia 2018 r., Zrobionym z długim czasem ekspozycji, pracownicy wchodzą do biur firmy cyberbezpieczeństwa DarkMatter w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DarkMatter, rosnąca firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która rekrutuje zachodnich analityków wywiadu, powoli wychodzi z cienia wśród obaw aktywistów o jej siłę. (AP Photo / Jon Gambrell)

Na tym zdjęciu z 30 stycznia 2018 r., Zrobionym z długim czasem ekspozycji, pracownicy wchodzą do biur firmy cyberbezpieczeństwa DarkMatter w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DarkMatter, rosnąca firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która rekrutuje zachodnich analityków wywiadu, powoli wychodzi z cienia wśród obaw aktywistów o jej siłę. (AP Photo / Jon Gambrell)

Były izraelski wywiad wojskowy jest prawdopodobnie związany z aplikacją do przesyłania wiadomości Emirati, która potajemnie szpieguje swoich użytkowników w kampanii masowej inwigilacji, zgodnie z niedzielnym raportem.

New York Times podał , że rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich korzysta z usługi ToTok do monitorowania lokalizacji użytkowników, rozmów, relacji i innych informacji , powołując się na własne dochodzenie w sprawie aplikacji i amerykańskich urzędników ze znajomością tajnego raportu wywiadu USA.

ToTok został pobrany przez miliony użytkowników w sklepach z aplikacjami Apple i Google, odkąd zadebiutował kilka miesięcy temu. Według firmy badawczej App Annie większość użytkowników znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale została ona pobrana przez ludzi na całym świecie, a ten miesiąc był jedną z najlepszych aplikacji społecznościowych w USA.

Aplikacja, która jest odrębna od popularnej chińskiej aplikacji TikTok, ale najwyraźniej nosi jej wysoką pozycję, również uzyskała wysoką pozycję w Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Indiach i Szwecji.

Publikacje wspierane przez państwo zaczęły reklamować ToTok w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ostatnich miesiącach jako „bezpłatne, szybkie i bezpieczne” narzędzie do przesyłania wiadomości w kraju, w którym wiele aplikacji do przesyłania wiadomości jest ograniczanych przez rząd.

Zarówno Google, jak i Apple usunęły aplikację ze swoich sklepów, ale użytkownicy, którzy ją pobrali, nadal mogą z niej korzystać.

Jest to najnowszy ciąg cyfrowej broni, który bogate rządy opracowały w celu szpiegowania swoich przeciwników i obywateli.

Arabia Saudyjska, ZEA i Katar w przeszłości do takich operacji korzystały z prywatnych firm zatrudnianych przez Izraelczyków i Amerykanów.

Firma obsługująca ToTok, zwana Breej Holding, była prawdopodobnie powiązana z firmą DarkMatter z Abu Zabi.

W październiku hebrajskie media podały, że DarkMatter aktywnie rekrutuje absolwentów Jednostki 8200 , elitarnej jednostki wywiadowczej Izraelskich Sił Obronnych.

Według raportu Yedioth Ahronoth, absolwentom nawiedzonej jednostki wywiadowczej regularnie oferuje się 100 000 USD plus miesięczne wynagrodzenie, podpisywanie premii i luksusowe domy na Cyprze.

Yedioth powiedział, że kilka firm rekrutuje Izraelczyków, ale tylko o nazwie DarkMatter. Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie nie mają formalnych powiązań dyplomatycznych, ale mówi się, że ściśle współpracują w dziedzinie bezpieczeństwa głównie w Iranie, ich wspólnym wrogu.

Drugi raport opublikowany w dzienniku TheMarker powiedział, że DarkMatter utrzymuje biuro na Cyprze, które zatrudnia izraelskich programistów.

Jeden z funkcjonariuszy obrony zidentyfikowany jako „Y” ostrzegł TheMarker o „faktycznym przemycie izraelskiej własności intelektualnej bez nadzoru Ministerstwa Obrony”.

„Zabierają tych młodych ludzi na Cypr, kupując im ogromne pensje”, powiedział, dodając, że zna badaczy, którym zaoferowano stanowiska w DarkMatter z pensjami wynoszącymi blisko milion dolarów rocznie.

Nie było jasne, czy weterani IDF uzyskali pozwolenie na pracę nad zagranicznymi projektami wywiadowczymi od Ministerstwa Obrony, które odmówiło komentarza zarówno do raportów TheMarker, jak i Yedioth.

Przychylna jednostka 8200 – mniej więcej odpowiednik amerykańskiej agencji bezpieczeństwa narodowego – jest wysoko ceniona za sprawność komputerową i postrzegana jako główny inkubator izraelskiej kultury startupów high-tech.

DarkMatter, która wystawia rachunek jako prywatna firma wywiadowcza, jest badana przez FBI pod kątem podejrzeń o cyberprzestępczość.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i oba postrzegają Iran jako zagrożenie, ale w przeszłości tłumiły sprzeciw wobec najnowocześniejszych technologii, atakując dziennikarzy, krytyków i obrońców praw człowieka.

Utrudniło korzystanie z innych popularnych aplikacji społecznościowych, w tym WhatsApp i Skype, co zwiększyło popularność ToTok.

Nie jest jasne, czy wywiad USA skonfrontował Zjednoczone Emiraty Arabskie z tą aplikacją, czy kiedy dowiedział się o jej użyciu jako narzędziu szpiegowskim, czytamy w raporcie New York Times.

ToTok jest prawdopodobnie oparty na chińskiej aplikacji o nazwie YeeCall i działa jak inne aplikacje na smartfony, które mają dostęp do lokalizacji użytkowników, kontaktów, mikrofonów, kamer i kalendarzy.

Podczas gdy zaawansowane narzędzia do hakowania telefonów kosztują około 2,5 miliona dolarów, aplikacja daje ZEA sposób na hakowanie telefonów użytkowników za darmo, przy czym użytkownicy chętnie rejestrują się, aby ujawnić własne informacje.

Nie było jasne, czy ZEA są w stanie nagrywać wideo lub audio z telefonów.

zrodlo:timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: