DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Wschodnie siły Libii wypuszczają statek z turecką załogą”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CAIRO (AP) – Siły libijskie z siedzibą na wschodzie kraju poinformowały w poniedziałek, że wypuściły statek z tureckimi członkami załogi przejętymi w weekend w związku ze zwiększonymi napięciami we wschodniej części Morza Śródziemnego w wyniku kontrowersyjnej umowy o granicy morskiej z Trypolisem i Ankarą.

Ahmed al-Mosmari, rzecznik samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej, powiedział, że nie znalazł broni na statku pływającym pod banderą Grenady, który przewoził ładunek mąki z Malty do egipskiego nadmorskiego miasta Aleksandrii.

Statek został zajęty „ponieważ wpłynął na wody terytorialne Libii bez uprzedniej zgody” – powiedział rzecznik.

LNA, dowodzona przez dowódcę wojskowego Khalifę Hiftera, zajęła statek w sobotę i zabrała go do kontrolowanego portu libijskiego.

Konfiskata statku nastąpiła w związku ze zwiększonymi napięciami między LNA a Turcją, która popiera rząd wspierany przez ONZ Libii z siedzibą w stolicy Trypolisu.

Turcja i rząd z Trypolisu podpisały w zeszłym miesiącu umowy morskie i dotyczące bezpieczeństwa, wzbudzając międzynarodowe oburzenie i troskę ze strony kilku krajów śródziemnomorskich.

Transakcje, które zostały zatwierdzone w sobotę przez turecki parlament, pozwalają Ankarie na szkolenie wojskowe i wyposażenie na żądanie Trypolisu. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział również, że Turcja może wysłać wojska do Libii, jeśli rząd Trypolis formalnie poprosi o ich rozmieszczenie.

Samozwańcza armia od kwietnia próbuje przejąć stolicę od szeregu milicji sprzymierzonych z administracją z Trypolisu. Walki nasiliły się w ostatnim tygodniu po ogłoszeniu przez Hiftera „ostatecznej” i decydującej bitwy o stolicę.

Hifter jest wspierany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt, a także Francję i Rosję, a rząd z Trypolisu otrzymuje pomoc od Turcji, Kataru i Włoch.

Ofensywa grozi pogrążeniem Libii w kolejnym ataku przemocy, skali konfliktu z 2011 r., Który wyparł i zabił wieloletniego dyktatora Moammara Kaddafiego.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: