Autobus zatrzymany przez policję, który prowadził pijany ukraiński kierowca. Foto: policja.pl

Autobus zatrzymany przez policję, który prowadził pijany ukraiński kierowca. Foto: policja.pl

Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali 60-letniego kierowcę autobusu miejskiego. Pijany ukraiński kierowca miał prawie promil alkoholu we krwi.

Jak się okazało, w przeszłości go zatrzymano i stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Informację policji przekazał jeden z pasażerów autobusu, który jechał z Ukraińcem. Pijany ukraiński kierowca, po przebadaniu go alkomatem, wykazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

To nie wszystko. Imigrant już wcześniej został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Miał odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w Będzinie przy ul. Barlickiego. Zaniepokojony stanem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach poinformować oficera dyżurnego będzińskiej komendy. Wysłany na miejsce patrol drogówki po chwili zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu. Policjanci od razu wyczuli od 60-letniego obywatela Ukrainy alkohol – podaje portal wmetropolii.pl.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów Ukrainiec może trafić do więzienia na 3 lata.

Źródło: wmetropolii.pl