DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Syria: wojsko idzie do przodu, mimo zaciekłego oporu dżihadystów w Idlibie. Nowa rzeka uchodźców”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Od niedawnego wznowienia gwałtownych walk na froncie w Idlibie, prowincji okupowanej jeszcze przez pronatowską Al-Kaidę, żołnierze syryjscy wspomagani przez rosyjskie lotnictwo wyzwolili co najmniej 25 miejscowości, zbliżając się do kluczowego miasta Maarat al-Nomene. W ciągu ostatnich dni ok. 30 tys. osób uciekło z regionu walk, kierując się z reguły na północ, w kierunku granicy tureckiej.

Prowincja Idlib na mapie Syrii, wikipedia

W piątek Rosja i Chiny postawiły swoje weto w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na przedłużenie zachodniej pomocy humanitarnej dla Idlibu. Dzięki tej pomocy, lokalni dżihadyści od lat mają się świetnie, regularnie dozbrajani przez Turcję i kilka innych państw NATO. Od 10 stycznia nie będzie to już takie łatwe, ale może też pogorszyć ogólną sytuację humanitarną na terytorium, gdzie pozostaje ok. trzech milionów ludzi.

Syryjska ofensywa wyrzuciła na drogi rzesze cywilnych uciekinierów. Jadą z reguły do przeludnionych obozów pod turecką granicą (Turcy ich nie wpuszczają do siebie), zajmują nieczynne szkoły, wiejskie remizy i meczety. Tymczasem jest już zima, a tereny te nawiedziła powódź, co dodatkowo komplikuje sytuację.

Delegacja syryjska w Radzie Bezpieczeństwa wyraziła zdziwienie, że Stany Zjednoczone tak przejęły się kryzysem humanitarnym w Syrii, podczas gdy kraj jest ofiarą brutalnych sankcji gospodarczych Zachodu. Wojsko amerykańskie okupuje ciągle syryjskie złoża naftowe, nie pozwalając, by profity z nich przysłużyły się odbudowie zniszczonej infrastruktury państwa. Syryjczycy chcą odbić Idlib z rąk Al-Kaidy, by pozbyć się stałego ogniska

Ludzie uciekają na północ, Idlib 2019. twitter

zapalnego, zbyt długo podsycanego przez obcych interwentów.

zrodlo:strajk.eu
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: