Fot. ilustracyjne Strażacy Źródło: Pixabay

Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne w pożarze w ukraińskim szpitalu psychiatrycznym. Do zdarzenia doszło w Starobielsku w obwodzie ługańskim. Z placówki ewakuowano 109 osób. Odpowiednie służby ustalają przyczyny pożaru.

Pożar wybuchł w niedzielę pod wieczór. Ukraińska policja podała, że w jego wyniku zginęło czterech pacjentów szpitala psychiatrycznego.

Trzy osoby są ranne, a Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazała, że stan dwójki jest ciężki.

Ogień najpierw pojawił się w jednej z sal pierwszego korpusu szpitala, który mieści się w jednokondygnacyjnym budynku. Konieczna była ewakuacja 109 pacjentów.

Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę. Ukraińska policja prowadzi obecnie śledztwo dotyczące naruszenia przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Brak gaśnic i fala pożarów na Ukrainie

W nocy, z niedzieli na poniedziałek, miejsce miał jeszcze jeden pożar. Ogień pojawił się w akademiku Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie. Służby ewakuowały 300 studentów, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

4 grudnia wybuchł na Ukrainie najbardziej tragiczny w skutkach pożar w ostatnim czasie. Tragedia miała miejsce w szkole policealnej w Odessie nad Morzem Czarnym na południu kraju i zginęło w jej wyniku 16 osób.

Źródło: PAP/npu.gov.ua/dsns.gov.ua/tvn24