DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Od Nowego Jorku po Moskwę ocaleni z Holokaustu dzielą się wspomnieniami”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PARIS (AP) – Osoby, które przeżyły Holocaust w kilku miastach na całym świecie, wspólnie zapalają świece dla Chanuki, podczas gdy przywódcy społeczności żydowskiej starają się zachować wspomnienia z pierwszej ręki o nazistowskich okropnościach.

Ocalony z Holokaustu i weteran II wojny światowej Michaił Spectr (86 lat) przerywa, gdy przemawia podczas corocznej ceremonii zapalania menory Chanuka w Moskwie, Rosja, niedziela, 22 grudnia 2019 r. Spectr został zabrany do żydostwa w 1941 r. W wieku 8 lat, kiedy przybyli nazistowscy żołnierze w jego wiosce na Ukrainie w republice radzieckiej. Michaił Spectr był przetrzymywany w getcie w Naddniestrzu, na terytorium między Dniestrem a Bugiem Południowym, okupowanym przez nazistów i ich sojuszników w latach 1941 i 1944. (AP Photo / Alexander Zemlianichenko)

86-letni mężczyzna w Moskwie opisał, że był zmuszany przez nazistowskich okupantów do getta jako dziecko. Starsi, którzy przeżyli w Nowym Jorku, dzielili się historiami w niedzielę w Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego, w cieniu Statuy Wolności.

Ocaleni zebrali się również w Monachium, a inne uroczystości są planowane w poniedziałek pod Ścianą Płaczu w Jerozolimie i Paryżu. Wydarzenia zostały zorganizowane przez Konferencję na temat żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom.

„Utrzymanie pamięci o Holocauście przy życiu jest kluczowym i coraz trudniejszym zadaniem, a stworzenie połączenia z pozostałymi ocalałymi jest najlepszym i najbardziej zrównoważonym sposobem, aby to zrobić,” powiedziała Charlotte Knobloch, ocalała z Holokaustu, która obecnie przewodzi żydowskiej społeczności Monachium. w oświadczeniu.

W parze z rabinem ocalałym Michaiłem Spektrem odmówił modlitwę i zapalił menorę w Moskwie. Następnie zaśpiewał piosenki dla tłumu rosyjskiej społeczności żydowskiej w towarzystwie skrzypka i akordeonu.

Jako dziecko, gdy wybuchła wojna, Spektr powiedział, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje.

Kiedy przyszli naziści, przypomniał sobie swojego dziadka, mówiąc mu, że byli „narodem cywilizowanym, nic nam nie zrobiliby”.

Ale on i jego rodzina zostali zabrani do getta na zachodnim krańcu Ukrainy i przetrzymywani tam od 1941 r., Aż Armia Czerwona wyzwoliła je w 1944 r.

„Wszyscy spaliśmy na podłodze. Mieszkaliśmy na terytorium (getta), odizolowanym od miasta drutem kolczastym. Wejścia strzegli nazistowscy żołnierze i policjanci – powiedział. „Ludzie, którzy odważyli się (odejść), zostali zastrzeleni”.

Dziesiątki osób, które przeżyły, zgromadziły się także w niedzielę w Nowym Jorku, niektórzy w czapkach zimowych, inni w kippach. Niektórzy uśmiechali się, jedząc razem; inni patrzyli z namysłem, słuchając przemówień i piosenek.

Znany nazistowski łowca Serge Klarsfeld, który miał przemawiać na paryskim wydarzeniu w poniedziałek, zauważył, że niektórzy ocaleni z Holokaustu żyją w biedzie, i wezwał innych do ich zapamiętania i wsparcia.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: