DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Idąc na zachód migranci wędrują przez Bośnię zimą bałkańską”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

BIHAC, Bośnia i Hercegowina (AP) – osławiony obóz Vucjak w Bośni mógł zostać zamknięty po międzynarodowym oburzeniu, ale los migrantów pozostawionych w tym kraju podczas próby dotarcia do Europy Zachodniej jest daleki od zakończenia.

Obóz namiotowy w pobliżu północno-zachodniego miasta Bihac stał na dawnym wysypisku śmieci i w pobliżu pola minowego, stając się symbolem cierpienia migrantów podczas podróży przez Bałkany. Obóz został spłaszczony na początku tego miesiąca, jego mieszkańcy zostali przeniesieni do innych części Bośni. Jednak wracają do Bihac, ponieważ jest to najbliższe miejsce, do którego chcą się dostać – sąsiad Bośni, członek Unii Europejskiej Chorwacja.

W Bihac migranci szukają opuszczonych budynków lub fabryk lub pozostają w ośrodku dla migrantów w mieście, jeśli mają szczęście. Obozują między gołymi ścianami, czekając na ciepły posiłek od grup pomocy.

Wraz z nadejściem zimy migranci chcą się spieszyć w kierunku Chorwacji, zanim pogoda się pogorszy. Ale to nie jest łatwe – muszą przejść przez przełęcz, a policja często je zawraca.

Nazywają to „Grą” – pogoń za kotem i myszą z chorwackimi patrolami granicznymi nad górskimi szlakami. Czasami migranci próbują kilka razy, zanim zdążą przejść, czasem zajmuje to tygodnie, a nawet miesiące.

Jest najtrudniejszy dla rodzin z małymi dziećmi. Niemowlęta nie mogą przestać płakać. Rodzice przyprowadzają dzieci jak najbliżej ognia, aby zapewnić im ciepło, ale są zmęczone, a mimo to zimno gryzie ich maleńkie twarze.

Rodzina z Syrii i para z Indii zatrzymała się na krótko w tym miesiącu, zanim wyjechała w temperaturach poniżej zera, obciążona rzeczami osobistymi i nosząca dzieci. Kobiety, Fatima, 24 lata, z Syrii i Nishademi, 22 lata z Indii, są zmęczone i przerażone.

Gdzieś w pobliżu granicy, w opuszczonym domu, grupa młodych mężczyzn biwakuje, przygotowując się do zaśnieżonej drogi w kierunku Chorwacji. Wielu nosi tylko trampki i musi owinąć się kocami.

Około 20 migrantów z Afganistanu ostatecznie wyjechało do Chorwacji, ale połowa z nich poddała się po drodze i wróciła. Śnieg spadł z dnia na dzień i zrobiło się za zimno.

Wewnątrz domów przy granicy stare, brudne materace służą jako tymczasowe łóżka dla przybywających. Wolontariusze przynoszą drewno na opał, a śmieci są wszędzie, świadcząc o grupach, które przeszły tędy w przeszłości.

Czasami młodzi migranci bawią się na śniegu. Wiele z nich to po prostu dzieci, często zachęcane przez rodziców do opuszczenia domu, którzy wybierają je w niebezpieczną podróż po całym świecie, zamiast żyć w ich krajach bez nadziei.

Władze Bośni twierdzą, że kilka tysięcy osób z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji przebywa w tym kraju w drodze do bogatych krajów UE.

Policja graniczna w Bośni twierdzi, że nie ma wystarczającej siły roboczej, aby zatrzymać przepływ – zubożały kraj stara się przystosować przybyszów.

Jednak w obliczu trudnej zimy w Bośni niektórzy migranci decydują się poczekać. Wracają do poprzedniego kraju, przez który przeszli, Serbii, aby spędzić zimę, gotowi spróbować szczęścia następnej wiosny.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: