DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Chiny atakują siły kosmiczne USA jako zagrożenie dla pokoju kosmicznego”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Rosnąca potęga kosmiczna Chiny w poniedziałek zaatakowały nowo utworzone amerykańskie siły kosmiczne jako „bezpośrednie zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w przestrzeni kosmicznej”.

Rzecznik MSZ Geng Shuang powiedział dziennikarzom, że Chiny są „głęboko zaniepokojone i zdecydowanie temu przeciwne”.

„Odpowiednie działania USA stanowią poważne naruszenie międzynarodowego konsensusu w sprawie pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej, podważają globalną równowagę strategiczną i stabilność oraz stanowią bezpośrednie zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w przestrzeni kosmicznej”, powiedział Geng podczas regularnego spotkania informacyjnego.

Program kosmiczny Chin szybko się rozwija od czasu pierwszej misji z załogą w 2003 r. W raporcie z lutego ubiegłego roku Pentagon stwierdził, że Chiny i Rosja podjęły znaczne wysiłki w celu opracowania technologii, które mogłyby pozwolić im zakłócić lub zniszczyć satelity amerykańskie i sojusznicze podczas kryzysu lub konflikt.

Chiny w 2007 roku przeprowadziły niezapowiedziany atak rakietowy na jeden ze swoich nieistniejących satelitów, tworząc ogromną ilość kosmicznych śmieci.

Geng odrzucił takie obawy, nazywając je „nieuzasadnionymi zarzutami”, które jedynie uzasadniły Stany Zjednoczone. Powiedział, że Chiny konsekwentnie sprzeciwiają się uzbrojeniu przestrzeni kosmicznej i sądzi, że międzynarodowe negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń w przestrzeni kosmicznej wymagają negocjacji.

„Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa, a zwłaszcza główne zainteresowane mocarstwa, przyjmą ostrożne i odpowiedzialne podejście, aby przestrzeń kosmiczna nie stała się nowym polem bitwy i współpracowały w celu utrzymania trwałego pokoju i spokoju w przestrzeni kosmicznej” – powiedział.

Ustanowienie Sił Kosmicznych jest postrzegane przez wojsko amerykańskie jako uznanie potrzeby skuteczniejszej organizacji obrony amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej – zwłaszcza satelitów wykorzystywanych do nawigacji i komunikacji. Siła kosmiczna nie została zaprojektowana ani przeznaczona do umieszczania żołnierzy bojowych w kosmosie.

Kosmos „ewoluował w swoją własną domenę do walki z wojną”, powiedział w piątek dziennikarzom minister obrony Mark Esper.

Przestrzeń kosmiczna nabiera coraz większego znaczenia dla gospodarki USA i codziennego życia. Na przykład globalny system pozycjonowania zapewnia usługi nawigacyjne zarówno dla wojska, jak i ludności cywilnej. Jego konstelacja około dwóch tuzinów satelitów jest obsługiwana przez 50. Skrzydło Kosmiczne z centrum operacyjnego w bazie sił powietrznych Schriever w Kolorado.

Chiny ustanowiły podobną, niezależną sieć, system nawigacji satelitarnej BeiDou, złożony z 42 oddzielnych satelitów.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: