DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Sześć ofiar wichur w Portugalii i Hiszpanii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nadejście nad Portugalię i Hiszpanię sztormu Fabien, trzeciego od niedzieli nad Półwyspem Iberyjskim, doprowadziło do powodzi, osunięć ziemi i chaosu komunikacyjnego w obu krajach. Wczoraj w Madrycie zmarła szósta ofiara huraganowych wiatrów, która w piątek została uderzona odłamanym podczas wichury gzymsem.

Sześć ofiar wichur w Portugalii i HiszpaniiSztormowa pogoda w Ponta do Sal w Portugalii. (Fot. Getty Image

Do sobotniego popołudnia wskutek sztormu Elsa, utrzymującego się od czwartku nad Półwyspem Iberyjskim, zginęło łącznie sześć osób. Trzy osoby poniosły śmierć w Portugalii, a trzy inne w Hiszpanii.

Kolejnych poszkodowanych służby obu krajów spodziewają się wraz z nadciągającym nad półwysep sztormem Fabien, trzecim od niedzieli, po meteorologicznych fenomenach Daniela i Elsy. Nowy huragan niemal nałożył się na sztorm Elsa.

Pierwsze szkody Fabien dokonał wczoraj w regionie Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii, gdzie prędkość wiatru osiągnęła 140 km na godzinę. Po południu zamknięto lotniska w La Corunie, Vigo oraz Santiago. Samoloty kierowane są do Porto.

Silne opady deszczu, które przyszły z opuszczającym półwysep sztormem Elsa, a także nadejściem Fabiena, doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego w północnej części Hiszpanii oraz zalania kilkudziesięciu dróg. Nieprzejezdna z powodu podtopień jest autostrada A-8 łącząca Galicję z Krajem Basków.

Zalane tereny w Ourense, w północno-zachodniej Hiszpanii. (Fot. Getty Images)

Na skutek intensywnego opadu deszczu doszło do powodzi w prowincjach Palencia, Leon, Toledo, a także położonej w pobliżu Portugalii Zamorze.

Po portugalskiej stronie granicy wciąż trwa walka z występującymi z brzegów wskutek intensywnych opadów rzekami. Straż pożarna w sobotę uratowała kierowcę, którego auto zostało porwane przez nurt rzeki Douro w mieście Regua, na północy kraju.

Pod wodą znalazła się część miasta Coimbra w środkowej Portugalii, a także kilkadziesiąt dróg w całym kraju. Nieprzejezdna w obu kierunkach jest autostrada IP3, łącząca Coimbrę z nadmorskim miastem Figueira da Foz.

W dalszym ciągu ponad 20 tys. gospodarstw domowych w Portugalii jest odciętych od prądu na skutek wichur. Najwięcej poszkodowanych stanowią mieszkańcy północnej części kraju.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: