NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Święta Bożego Narodzenia: tradycje”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czasem zdarza się, że tak stresujemy się przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, że zapominamy o tym, co jest w nich najważniejsze, czyli możliwości spędzenia tego magicznego czasu razem z najbliższymi. Jak sprawić, aby przygotowania mijały w dobrej atmosferze i jak zaangażować w nie całą rodzinę?

 

Boże Narodzenie i świąteczne tradycje – choinka

Znalezione obrazy dla zapytania choinka bozonarodzeniowa zdjecia

Istnieje wiele tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci jest na pewno ubieranie choinki.

Najlepiej, aby w ozdabianie drzewka (a także wybieranie) byli zaangażowani wszyscy domownicy.

Wspólnie z pociechami możecie przygotować własnoręcznie oryginalne ozdoby i łańcuchy na choinkę.

W sklepach znajdziecie wiele drewnianych elementów, które wystarczy pomalować lub okleić.

Można również wykorzystać przedmioty takie jak: spinacze do papieru,kartony, tektura, styropian, plastelina i modelina.

Wspólnie możecie także wypiekać i ozdabiać pierniczki, które posłużą jako ozdoby.

To wspaniała zabawa, a dzieci będą dumne, że ich wyroby ozdabiają świąteczne drzewko.

Gdy dzieci dorosną, własnoręcznie robione ozdoby będą bardzo wartościową pamiątką.

 

Potrawy wigilijne

Podobny obraz

Tradycyjne 12 potraw wigilijnych nawiązuje do 12 apostołów. W niektórych regionach kraju oznaczają natomiast 12 miesięcy w roku.

Przy ich przygotowywaniu warto poprosić o pomoc najmłodszych i opowiedzieć o ich symbolice. Według tradycji na stole powinny znaleźć się dary ziemi: z pola, lasu, sadu i wody.

Dlatego na Wigilię podaje się zupę grzybową, karpia, kompot z suszonych owoców, ciasto z makiem. Warto jednak pamiętać, że wigilijne dania różnią się w zależności od regionu.

W Wielkopolsce i na Śląsku podaje się zupę rybną, a w Małopolsce i we wschodniej Polsce barszcz albo grzybową. Na  Śląsku popularna jest także siemieniucha, czyli zupa z siemienia lnianego.

Podobny obraz

Bardzo ciekawą rodzinną tradycją może być wspólne lepienie pierogów lub robienie ciast.

Dobrym pomysłem jest także wkłuwanie goździków w skórkę pomarańczy i położenie ich na stole jako dekorację.

Pomarańcze i goździki będą pięknie pachnieć, a Twojej rodzinie święta szybko skojarzą się z tym przyjemnych zapachem.

Podobny obraz

Nie przejmuj się bałaganem czy drobnymi niepowodzeniami w kuchni – najważniejsze, żeby rodzina wspólnie spędzała czas, robiąc rzeczy, na które na co dzień nie zawsze jest czas.

Siano pod obrusem

Znalezione obrazy dla zapytania siano pod obrusem wigilijnym zdjecia

 

Choinka ubrana, potrawy przygotowane, co teraz?

Czas na dekorację stołu.

Przede wszystkim musimy pamiętać o ułożeniu sianka pod obrusem. Jest to nawiązanie do żłóbka, w którym na świat przyszedł Jezus, a także symbol prostoty i skromności.

Znalezione obrazy dla zapytania siano pod obrusem wigilijnym zdjecia

Sianko pod stołem ma również zapewnić domownikom pomyślność w nadchodzących roku.

Dzieci z pewnością z chęcią wypełnią ten obowiązek.

To także dobry moment do rozmowy o symbolice wigilijnych tradycji.

Najmłodszych możemy także zaangażować w układanie serwetek – może wspólnie nauczycie się nowego sposobu np. składania serwetek w gwiazdę wigilijną?

Dzieci można poprosić o pomoc w układaniu talerzy, przy czym zawsze pamiętajmy, aby było jedno nakrycie więcej dla niespodziewanego gościa. Jest to również symbol pamięci o osobach, których już z nami nie ma.

Opłatek i kolacja wigilijna

Znalezione obrazy dla zapytania siano pod obrusem wigilijnym zdjecia

Według tradycji zasiadamy do kolacji wigilijnej, kiedy na niebie pojawia się pierwsza gwiazdka.

Jest to symbol Gwiazdy Betlejemskiej, która pomogła Trzem Królom odnaleźć miejsce narodzin Jezusa.

Wypatrywanie pierwszej gwiazdki to zadanie, które najlepiej powierzyć dzieciom. Kiedy już pociechy ją zobaczą (co na pewno sprawi im wiele radości), możemy wspólnie zasiąść do kolacji.

Na początku należy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, co jest bardzo ważnym elementem wigilijnej kolacji.

Warto także kultywować tradycje śpiewania kolęd.

Może Twoja pociecha lubi grać na jakimś instrumencie? Taki mini występ na pewno będzie dla niej świetnym doświadczeniem.

Nierozłącznym elementem są także wróżby.

Na przykład jeden z przesądów mówi, że jeśli pierwszym gościem w wigilię jest mężczyzna, to w nadchodzącym roku można spodziewać się szczęścia, a dziewczyna, która przygotowuje potrawy z makiem będzie miała szczęście w miłości.

Znalezione obrazy dla zapytania siano pod obrusem wigilijnym zdjecia

Podczas kolacji należy spróbować wszystkich potraw i aby nie narzekać na brak pieniędzy – koniecznie jeść potrawy z makiem.

Na Śląsku pomyślność przynoszą drobne pieniądze leżące na stole obok opłatka.

Zwraca się także uwagę na kierunek, w którym idzie dym po zgaszeniu świecy. Jeśli kieruje się w stronę drzwi, być może kogoś w przyszłym roku zabraknie.

Podobny obraz

Po kolacji warto zachować łuskę karpia i nosić ją w portmonetce – dzięki temu będziemy mieli dużo pieniędzy. Warto opowiadać dzieciom o tych przesądach, które są elementem naszej kultury.

Święta, święta i po świętach…

Bardzo ważne jest, aby dzieci zapamiętały święta jako magiczny czas, a nie kolejną okazję do otrzymania prezentów.

Dlatego angażowanie ich w przygotowania i tworzenie drobnych rodzinnych tradycji jest ogromnie ważne.

Podobny obraz

Aby uświadomić dzieciom, że w wigilię nie są najważniejsze prezenty, możemy również zachęcać je do wykonywania samodzielnie upominków dla innych.

Tym samym sprawimy, że dzieci będą miały swoje świąteczne obowiązki, które staną się zarazem wspaniałą zabawą.

Warto także utrwalać świąteczne chwile, być może Wasza rodzina co roku będzie robiła sobie wspólne zdjęcie?

 

zrodlo:tatento.pl

zdjecia z internetu

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: