fot. facebook.com/DailyMail

25-letniego Filipa B. zatrzymała londyńska policja. Polak oskarżony o terroryzm miał przygotowywać materiały wybuchowe. Funkcjonariusze z jednostki policyjnej do walki z terroryzmem wkroczyli do jego domu w Luton w przeddzień wyborów powszechnych.

Polak oskarżony o terroryzm posiadał dużą ilość siarki w proszku. W jego komputerze odkryto instrukcje, jak wykonać bombę.

Mężczyznę aresztowano 11 grudnia, w przeddzień wyborów powszechnych w Wielkiej Brytanii. 25-latek usłyszał zarzuty związane z terroryzmem. Oskarżono go o wytwarzanie i posiadanie nielegalnych materiałów wybuchowych, zbieranie informacji, które można wykorzystać do przeprowadzenia aktu terrorystycznego.

Biegli stwierdzili, że odkryty proszek siarkowy był składnikiem co najmniej jednego, znalezionego na miejscu materiału instruktażowego – ujawniła prokurator Jane Stansfield.

18 grudnia Filipa B. doprowadzono do sądu Westminster Magistrates’ Court w celu potwierdzenia danych osobowych. Mężczyzna stanie ponownie przed sądem 3 stycznia 2020 roku.

Źródło: dailymail.co.uk