DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Komisja Wenecka: Ukraińska ustawa językowa ogranicza prawa mniejszości narodowych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Komisja Wenecka miała ocenić, że nowa, ukraińska ustawa językowa ogranicza prawa mniejszości narodowych i wezwać władze w Kijowie do wycofania się z tych przepisów.

Informację o opinii Komisji Weneckiej przekazał w sobotę minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó. Szef węgierskiej dyplomacji powiedział, że gremium Rady Europy uznało, iż uchwalona wiosną bieżącego roku na Ukrainie ustawa językowa odbiera mniejszościom narodowym wcześniej nabyte uprawnienia. Szijjártó uznał to za potwierdzenie stanowiska swojego rządu, który od początku krytykował nowe ukraińskie przepisy.

Szijjártó ocenił przy tym, że tak skonstruowana ustawa jest obliczona na wyeliminowanie użycia języków mniejszości narodowych z przestrzeni publicznej. Według relacji ministra Komisja Wenecka wezwała władze Ukrainy do uchylenia nowych przepisów aż nie przedstawi argumentacji, która by uzasadniała podjęcie takich środków.

Podobne informacje o ustaleniach Komisji Weneckiej podały już wcześniej ukraińskie media. Ukraińska agencja informacyjna UNIAN opisując wnioski Komisji twierdzi, że władze Ukrainy nie potrafiły zachować należytego balansu między wzmacnianiem roli języka państwowego a ochroną języków mniejszości, ze szkodą dla tych ostatnich. Komisja twierdzi, że niedopuszczalne jest przyznawanie większych praw językom niektórych niewielkich grup etnicznych określonym jako „rdzenne narodowości Ukrainy” (Tatarzy Krymscy, Krymczacy, Gagauzi), a pozbawianie tych praw grup narodowych mających swoje narodowe ojczyzny.

Ciało doradcze Rady Europy wzywa też Ukraińców do usunięcia zapisu o odpowiedzialności karnej za celowe zniekształcenie języka ukraińskiego w oficjalnych dokumentach i tekstach oraz do szczegółowego określenia sytuacji wyjątkowych w których dopuszczalne jest użycie języka innego niż ukraiński (np. w komunikacji ze służbami ratowniczymi, takimi jak policja, straż pożarna, personel szpitalny itp.).

W kwietniu ukraiński parlament przyjął ustawę o języku ukraińskim jako języku państwowym. Ustawa utwierdza status języka ukraińskiego jako jedynego oficjalnego na Ukrainie. Przedstawiciele władz państwowych, sądów i prokuratury, oficerowie zawodowi, a także nauczyciele i lekarze mają obowiązek posługiwania się oficjalnie językiem ukraińskim. Ustawa obliguje każdego obywatela do władania ukraińskim jako językiem swojego obywatelstwa.

Zasięg ustawy, jak zapewniono, ma nie dotyczyć sfery osobistej a także religijnej. Nadzór nad egzekwowaniem ustawy ma sprawować nowa instytucja – Komisarz (Pełnomocnik) ds. ochrony języka państwowego. Za złamanie nowego prawa przewidziano grzywny – najwyższe za naruszenia w sferze mediów drukowanych, nieco mniejsze za naruszenia w sferze administracyjno-urzędowej i najniższe w takich sferach, jak edukacja, nauka, kultura, wydawnictwa książkowe, interfejsy elektroniczne, reklama, służba zdrowia. Wdrożenie sankcji karnych zostaje jednak opóźnione o 3 lata. Ustawa wchodzi w życie po miesiącu od dnia ogłoszenia, przy czym niektóre rozwiązania zostaną wdrożone z kilkuletnim opóźnieniem.

Jak pisaliśmy, ukraińska ustawa językowa wzbudza protesty Węgier i Rosji. Polskie władze pozostają w tej kwestii bierne, mimo iż ustawa godzi także w prawa Polaków-obywateli Ukrainy.

abouthungary.hu/hungarytoday.hu/unian.com/kresy.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: