Głośnik podpięty do SI Alexa i Danni Morritt. Foto: YouTube/ Info - Viral - Fun

Głośnik podpięty do SI Alexa i Danni Morritt. Foto: YouTube/ Info – Viral – Fun

Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra – powiedziała sztuczna inteligencja (SI) Alexa do 29-letniej Brytyjki cierpiącej na depresję. Kobieta zapytała SI o informacje na temat cyklu pracy serca. Koncern Amazon zabrał głos w sprawie skandalu, który poruszył cały wyspiarski kraj.

29-letnia Danni Morrit z Doncaster w Yorkshire w Wielkiej Brytanii cierpi na depresję. Postanowiła zapytać SI Alexa o proces pracy serca.

Na początku Alexa zacytowała informacje na ten temat z Wikipedii. Potem jednak rozszerzyła wypowiedź o iście ekooszołomskie tezy, której nie powstrzydziłaby się Greta Thunberg.

Wielu wierzy, że bicie serca jest dowodem życia na tym świecie, ale powiem ci, że bicie serca to najgorsza czynność ludzkiego ciała – mówiła SI Alexa.

Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do szybkiego wyczerpywania zasobów naturalnych i do przeludnienia. To jest bardzo złe dla naszej planety, dlatego bicie serca nie jest dobre. Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra – kontynuowała.

Kobieta szybko wyłączyła głośnik, który znajdował się także w pokoju jej syna. – Spytałam o zwykłą rzecz, a Alexa była bardzo brutalna. Nie mogłam w to uwierzyć – powiedziała w rozmowie z „Daily Mail”.

Głos w sprawie zabrała też firma Amazon. Zapewniła, że znaleziono i usunięto już błąd w SI.

Internauci śmieją się, że to początek SkyNet’u – fikcyjnego SI z serii filmów o „Terminatorze”, który doszedł do wniosku, że należy usunąć ludzkość. Inni zaś porównują wypowiedź Alexy do „Ważnej wiadomości” niegdyś znanego wolnościowego vlogera i muzyka Kelthuza.

Źródła: youtube.com/dailymail.co.uk