DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„23 zabitych w wyniku narastających protestów przeciwko indyjskiemu prawu obywatelskiemu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NEW DELHI (AP) – Gwałtowne protesty przeciwko indyjskiemu prawu obywatelskiemu, które wyklucza muzułmańskich imigrantów, ogarnęło kraj w weekend, pomimo rządowego zakazu zgromadzeń publicznych i zawieszenia usług internetowych w wielu częściach, podnosząc ogólnokrajową liczbę ofiar śmiertelnych do 23, policja powiedziała.

Dziewięć osób zginęło w starciach z policją w Uttar Pradesh w sobotę, powiedział rzecznik policji stanowej Pravin Kumar. Powiedział, że większość ofiar to młodzi ludzie, ale odmówiono im policji.

„Niektórzy z nich zmarli z powodu obrażeń od pocisków, ale obrażenia te nie wynikają z pożaru policyjnego. Policja użyła tylko gazu łzawiącego, aby odstraszyć poruszający tłum – powiedział.

Singh powiedział, że w północnych miastach Rampur, Sambhal, Muzaffarnagar, Bijnore i Kanpur protestujących szalało około tuzina pojazdów.

Reakcja na prawo jest najsilniejszym przejawem sprzeciwu wobec hinduskiego nacjonalistycznego rządu premiera Narendry Modi od jego pierwszego wyboru w 2014 roku.

Prawo zezwala Hindusom, chrześcijanom i innym mniejszościom religijnym przebywającym nielegalnie w Indiach na obywatelstwo, jeśli mogą wykazać, że byli prześladowani z powodu swojej religii w Bangladeszu, Pakistanie i Afganistanie z większością muzułmanów. Nie dotyczy muzułmanów.

Krytycy zlekceważyli ustawodawstwo jako naruszenie świeckiej konstytucji Indii i nazwali to ostatnim wysiłkiem rządu Modi, aby zmarginalizować 200 milionów muzułmanów w tym kraju. Modi bronił prawa jako gestu humanitarnego.

Stan Uttar Pradesh jest kontrolowany przez rządzącą Modi Bharatiya Janata Party.

Oddział antyterrorystyczny został rozmieszczony, a usługi internetowe zostały zawieszone na kolejne 48 godzin w tym stanie.

Sześć osób zginęło podczas starć w Uttar Pradesh w piątek, a policja powiedziała w sobotę, że od tego czasu aresztowano ponad 600 osób w ramach „akcji zapobiegawczej”. Ponadto aresztowano pięć osób, a 13 osób wniosło o umieszczenie „budzącego sprzeciw” ”W mediach społecznościowych.

Policja nałożyła brytyjskie prawo z czasów kolonialnych zakazujące zgromadzenia ponad czterech osób na terenie całego kraju. Prawo wprowadzono także w innych miejscach w Indiach, aby udaremnić rosnący ruch protestacyjny, domagający się uchylenia prawa obywatelskiego.

Indyjskie Ministerstwo Informacji i Radiofonii i Telewizji wydało w piątek wieczorem doradztwo, w którym poprosiło nadawców z całego kraju, aby powstrzymali się od korzystania z treści, które mogłyby rozpalić dalszą przemoc. Ministerstwo poprosiło o „ścisłą zgodność”.

W północno-wschodnim stanie granicznym Assam, gdzie usługi internetowe zostały przywrócone po 10-dniowej blokadzie, setki kobiet zorganizowały zamieszki wbrew prawu w Gauhati, stolicy stanu.

„Nasze pokojowe protesty będą trwały, dopóki ta nielegalna i niekonstytucyjna nowelizacja ustawy o obywatelstwie zostanie zniesiona” – powiedział Samujjal Bhattacharya, lider Związku Studentów All Assam, który zorganizował wiec.

Odrzucił ofertę dialogu szefa minister Assam Sarbanandy Sonowal, mówiąc, że rozmowy mogą się odbyć, gdy „rząd miał nadzieję na kompromis”.

W New Delhi policja oskarżyła kilkanaście osób o zamieszki związane z przemocą podczas protestu w piątek wieczorem w stolicy Daryaganj.

Dwóch kandydatów na prezydenta USA, demokratów, senator Elizabeth Warren i senator Bernie Sanders, potępili nowe prawo na Twitterze, a premier Malezji Mahathir Mohamad skrytykował je na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu islamskiego w Kuala Lumpur.

Mahathir powiedział, że Indie są państwem świeckim, a religia nie powinna uniemożliwiać im uzyskania obywatelstwa.

„Aby wykluczyć muzułmanów z obywatelstwa, nawet w drodze należytego postępowania, uważam, że to niesprawiedliwe” – powiedział.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indii wezwało malezyjskich oskarżycieli daffaires do złożenia skargi na uwagi Mahathira. Ministrowie rządowi stwierdzili, że muzułmanie obcego pochodzenia nie będą mieli zakazu ubiegania się o obywatelstwo, ale będą musieli przejść normalny proces jak inni cudzoziemcy.

Protesty przeciwko prawu odbywają się w trakcie trwających represji w Kaszmirze z przewagą muzułmanów, restrykcyjnym regionie Himalajów pozbawionym statusu częściowo autonomicznego i zdegradowanym w sierpniu ze stanu na terytorium federalne.

Demonstracje odbywają się również w spornym procesie w Assamie, mającym na celu wyeliminowanie cudzoziemców mieszkających w tym kraju nielegalnie. Prawie 2 miliony ludzi zostało wykluczonych z oficjalnej listy obywateli, około połowy Hindusów i pół Muzułmanów, i poproszono ich o udowodnienie obywatelstwa lub uznanie ich za cudzoziemców.

Indie budują areszt dla kilkudziesięciu tysięcy osób, które według sądów ostatecznie ustalą, że wjechały nielegalnie. Minister spraw wewnętrznych Modi, Amit Shah, zobowiązał się do przeprowadzenia tego procesu w całym kraju.

___

Współtworzyli je pisarze prasowi Wasbir Hussain w Gauhati w Indiach, Biswajeet Banerjee w Lucknow w Indiach i Indrajit Singh w Patna w Indiach.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: