DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Specjaliści od drukowania 3D z firmy Apis Cor ukończyli właśnie coś, co nazywają największym na świecie budynkiem z drukarki 3D.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TECHNOLOGIA

Ukończono największy na świecie budynek z drukarki 3D. Zobaczcie, jak go budowano

Jeżeli ktoś jeszcze wątpi w możliwości drukowania 3D, to lepiej niech spojrzy na wybudowany w Dubaju budynek i zweryfikuje swoje poglądy – to może być przyszłość architektury miejskiej.

Specjaliści od drukowania 3D z firmy Apis Cor ukończyli właśnie coś, co nazywają największym na świecie budynkiem z drukarki 3D. Ten stanął w Dubaju i jest bardzo prostym budynkiem administracyjnym, który może się pochwalić wysokością 9,5 metra i powierzchnią 640 metrów kwadratowych. Wszystko to wydrukowane na jednej drukarce 3D, chociaż trzeba uczciwie zauważyć, że konstrukcja nie byłaby możliwa bez dużego udziału ludzkich budowniczych (z drugiej strony ktoś musi przecież zadbać o to, by budowla była bezpieczna dla użytkowników).

Całość powstawała w bardzo podobny sposób jak inne budynki tego typu, czyli z wykorzystaniem „wypluwanego” przez igłę betonu, kładzionego warstwa po warstwie. A że budynek jest ogromny, to wymagał regularnego przenoszenia drukarki 3D za pomocą dźwigu i budowy w sekcjach – urządzenie było kontrolowane przez zaledwie 3 pracowników firmy, a ukończenie konstrukcji zajęło tylko 3 tygodnie. Mówiąc krótko, jest to dowód na to, że drukarki 3D to przyszłość budowania domów i nie tylko, chociaż wciąż wymagająca udziału człowieka.

Pracownicy byli niezbędni do położenia fundamentów, zamontowania okien, drzwi, dachu czy położenia okablowania, a także ręcznego wzmocnienia konstrukcji. Nie zmienia to jednak fakt, że takie połączenie okazało się być sprawnie działające i szybkie: – To dopiero początek rozwoju 3D jako technologii do budowania. Ciągle pracujemy nad rozwojem naszej metody, żeby już niebawem była dostępna do masowego użytku. Ostatni projekt pozwolił nam ulepszyć naszą drukarkę, która jest teraz mniej zawodna i jednocześnie dwa razy szybsza niż poprzednia. Poza tym, mogliśmy przetestować własną miksturę 3D. Ten projekt jest ważnym krokiem dla całej branży – twierdzi założyciel firmy, Nikita Cheniuntai.

Źródło: GeekWeek.pl/Apis Cor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: