DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosja zgodziła się z decyzją Sądu arbitrażowego w Sztokholmie i wypłaci Ukrainie 3 mld dolarów długu za tranzyt gazu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rosja zgodziła się zapłacić Ukrainie około 3 miliardów dolarów decyzją arbitrażu sztokholmskiego. Poinformowała o tym agencja Reuters, powołując się na źródła zbliżone do negocjacji.

Rosyjskie Ministerstwo Energii i  nie odpowiedziały na pytania agencji. Również Ministerstwo Energetyki Ukrainy i Naftohaz odmówiły komentarza.

Przypomnijmy, że w czwartek 19 grudnia, w wyniku trójstronnych negocjacji między Ukrainą, Rosją i UE w sprawie nowej umowy tranzytowej, strony osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie wszystkich kluczowych kwestii. Również 19 grudnia rosyjski prezydent Władimir Putin uznał dług Gazpromu wobec Naftohazu i odnośną decyzję arbitrażu sztokholmskiego.

Przypomnijmy, pod koniec lutego 2018 r. Gazprom przegrał proces z Naftohazem w arbitrażu sztokholmskim dotyczącym umowy tranzytowej, na mocy której rosyjska spółka powinna zapłacić stronie ukraińskiej 4,6 mld dolarów. Ostateczna kwota ugody między firmami wynosi 2,6 miliarda dolarów na rzecz Naftohazu (3 miliardy dolarów wraz z odsetkami).

Naftohaz Ukrainy złożył nowy pozew arbitrażowy przeciwko Gazpromowi z żądaniem zweryfikowania umowy tranzytowej na korzyść Ukrainy w wysokości 11,8 miliarda dolarów. Decyzja w tej sprawie zapadnie w 2021 roku.

Obecna umowa tranzytowa między Ukrainą a rosyjskim Gazpromem została zawarta w 2009 r. na okres 10 lat. Po je zakończeniu Rosja zamierza zminimalizować tranzyt swojego gazu przez terytorium Ukrainy.

Opr. TB, https://www.reuters.com/

fot. https://oilpoint.com.ua/

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: