DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Łukaszenka i Putin dogadali się ws. ropy i gazu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prezydenci Aleksander  i  „konceptualnie” porozumieli się ws. dostaw rosyjskich surowców energetycznych na , powiedział 20 grudnia Aleksander Łukaszenka w Petersburgu, komentując  z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, pisze BelTA. Dodał,  że ceny zostaną uzgodnione w najbliższych dniach.

„Dziś poinstruowaliśmy szefów grup (negocjujących tzw. mapy drogowe w imieniu Białorusi i Rosji) – Krutoja i Oreszkina, jakie kwestie zostały już uzgodnione. Oczywiście pozostały najtrudniejsze pytania.  Ale tylko w liczbach – to  energetyczne. Ale konceptualnie uzgodniliśmy, że w przyszłym roku Białoruś kupi od Federacji Rosyjskiej około 20 miliardów metrów sześciennych gazu”, powiedział  Łukaszenka.

Dodał, że strona rosyjska nie będzie stawiać żadnych ograniczeń co do wielkości dostaw, ale uruchomienie w przyszłym roku elektrowni jądrowej w Ostrowcu sprawi, że Białoruś będzie potrzebowała o 4-5 miliardów metrów sześciennych mniej surowca rosyjskiego.

Prezydenci uzgodnili też, że Białoruś kupi w 2020 roku 24-25 milionów ton rosyjskiej ropy po cenie nie wyższej niż w roku bieżącym.

„Ceny nie będą wyższe niż na obecnym poziomie w 2019 r.”- powiedział Łukaszenka.

Prezydent zapewnił, że już w najbliższych dniach zapadnie decyzja odnośnie dokładnych cen surowców. Pozna ją też .

„Cenę ropy poznamy za dwa dni, a na gaz za 2-3 dni” – powiedział głowa państwa – We wtorek eksperci spotkają się w Gazpromie i będą już konkretne liczby. Ale ogólnie cena pozostaje na poziomie z bieżącego roku”- powiedział Łukaszenka.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: