DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Jeden odchodzi, ilu zostało? Aktywista ze swastykami na ciele nie jest już członkiem partii Merkel”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Robert Möritz był członkiem regionalnych władz CDU – prawicowej partii niemieckiej kanclerki Angeli Merkel. Złożył rezygnację, gdy jego upodobanie do swastyk stało się sprawą publiczną.

Möritz wymawia się tym, że tatuaże ze swastykami to ślady po jego niesławnej przeszłości. Gdy był młodszy, sympatyzował z nazistami. Teraz, jak twierdzi w rozmowie z dziennikarzami Die Welt, zmienił się.

„Jestem dobrym chadekiem, jestem demokratą” – stwierdza.

Początkowo zapowiadał, że nie da się zastraszyć i że nie będzie rezygnował ze swojej działalności politycznej w CDU. Jednak wczoraj (20 grudnia) – jak podają niemieckie media – oficjalnie wypisał się z partii.

Möritz był jednym z liderów CDU w Saksonii-Anhalt, niemieckim landzie ze stolicą w Magdeburgu. Jego kłopoty zaczęły się w ubiegłym tygodniu. Wówczas lokalna prasa podała, że w przeszłości był on członkiem sieci UNITER. Oficjalnie jest to organizacja pozarządowa, której statutowym celem jest wspieranie byłych wojskowych w reintegracji i resocjalizacji po przejściu „do cywila”. Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, iż struktura ta jest jedynie przykrywką (jedną z wielu) dla działalności grup nazistowskich w Niemczech.

Inkryminowany działacz zarzekał się, że nie utrzymuje już żadnych kontaktów z tą organizacją i że temat jego politycznej przeszłości jest sztucznie rozdymany ponad wszelkie proporcje. Szybko jednak okazało się, że Möritz mija się z prawdą. Dziennikarze ujawnili fotografie, na których mężczyzna nie tylko bierze udział nazistowskim marszu w miejscowości Halle, ale ma na sobie kamizelkę wskazującą, iż jest jednym z organizatorów. Kilka dni temu zaś do sieci trafiły jego zdjęcia, na których widoczne są tatuaże ze swastyką i tzw. czarnym słońcem – okultystycznym nazistowskim symbolem. Wówczas Möritz  zaczął tłumaczyć, iż tatuaże te są „inspirowane celtycką mitologią”, a nie nazistowską ideologią.

Ruprecht Polenz

@polenz_r

Ordnerdienste (!) auf Neonazi-Demo leistet man nicht als Neuer. Mitgliedschaft in dem rechtsextremistischen Verein Uniter ist doch mit CDU unvereinbar. Die @cdulsa muss tätig werden und darf sich nicht mit dem Buddy-Beschluß des KV zufrieden gebenhttps://www.zeit.de/politik/deutschland/2019-12/robert-moeritz-cdu-politiker-neonazi-vorwuerfe-demo-parteivorstand?fbclid=IwAR2pS5fZjIk6lbc9I4FJ9vWx7BEzbcDTyc3MnQmoo-AqQqhZwpXKshSIbUo  https://twitter.com/schulzeeuropa/status/1205852072240963584 

Robert Möritz: CDU-Politiker bleibt trotz Jobs bei Neonazidemo in Kreisvorstand

Aufnahmen zeigen Robert Möritz als Ordner bei einer Kundgebung von Rechtsextremen. Für den CDU-Kreisvorstand Anhalt-Bitterfeld ist das kein Grund, ihn auszuschließen.

zeit.de

Sven Schulze

@schulzeeuropa

Dieser Beitrag der @GRUENE_LSA ist inakzeptabel. Im Namen d. #CDU Sachsen-Anhalt mit Unterstützung einer Vielzahl von CDU-Kreisverbänden fordern LV Holger #Stahlknecht und GS Sven #Schulze umgehend eine Entschuldigung. Ohne diese ist eine Fortsetzung der Koalition kaum denkbar.

Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 92

L🅰RS FR🅾HMÜLLER@LarsFrohmueller

Sachsen-Anhalt könnte es auch mal mit guten Nachrichten in die Weltpresse schaffen, aber das wird wohl ein Traum bleiben. https://www.theguardian.com/world/2019/dec/16/far-right-links-of-cdu-politician-robert-moritz-cast-shadow-over-german-coalition?fbclid=IwAR1FnTKTpscS4Y2Abo1x1KrzWar9LM6NK0j76FG8_qH-kOGOlrzrZOTqfxA 

Neo-Nazi links of CDU politician cast shadow over German coalition

SPD and Greens in Saxony-Anhalt question ‘black sun’ tattoo of Robert Möritz

theguardian.com

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika L🅰RS FR🅾HMÜLLER

Ostatecznie Möritz opuścił partię.

Ze względu na to, że w Saksonii-Anhalt CDU rządzi w koalicji z socjaldemokratyczną SPD i Zielonymi sprawa ta wywołała spory wstrząs.

„Ile jeszcze swastyk przechowuje w swoich szeregach CDU?” – pytała publicznie Susan Sziborra-Seidlitz, współprzwodnicząca Zielonych w tym landzie.

GRÜNE Sachsen-Anhalt@GRUENE_LSA

Die @cdulsa muss deutlich werden und sich abgrenzen: „Eine solche Situation ist für uns als Demokratinnen und Demokraten extrem schwer zu ertragen.“ – @SusanSziborra https://www.zdf.de/nachrichten/zdf-morgenmagazin/koalition-in-sachsen-anhalt-am-ende-100.html 

Koalition in Sachsen-Anhalt am Ende?

In Sachsen-Anhalt steht die Kenia-Koalition nach Rechtsextremismus-Vorwürfen gegen einen CDU-Kreispolitiker vor einer möglichen Auflösung.

zdf.de

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika GRÜNE Sachsen-Anhalt

Ostro wyraził się na ten temat również sekretarz generalny SPD Lars Klingbeil. Oskarżył przywódców CDU o „ciągłe próby wyciszania takich spraw”. Podobnie jak Sziborra-Seidlitz suponuje więc, zapewne nie bezpodstawnie, że parta Merkel ma systemowy problem z obecnością nazistów w swoich szeregach.

Na temat infiltracji tej partii obecnie przez środowiska skrajnej prawicy wcale niedawno pisał portal EU Observer. Należy jednak zauważyć, iż CDU ma bardzo długą tradycję nieoficjalnej współpracy czy też przynajmniej tolerancji dla osób o ekstremistycznych prawicowych poglądach. W latach 60. do partii tej należeli ważnie funkcjonariusze hitlerowscy, np. Hans Globke czy Theodor Oberländer, albo nazistowski prominent Eugen Gerstenmaier, który pełnił też ważną funkcję w zarządzie CDU.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: