Znany spekulant, miliarder George Soros długo pozostawał w cieniu, ale w ostatnim czasie zaczyna się mówić o nim i jego roli w kreowaniu światowej polityki. On sam pozwala sobie na coraz więcej. W wywiadzie, który przed laty dał brytyjskiej gazecie The Independent, stwierdził, że czuje się „bogiem” bo „wszystko stworzył”. 

Słynny miliarder zupełnie otwarcie przyznaje się do sponsorowania przekształceń w dawnych republikach radzieckich. Niektórzy nawet mówią, że imperium sowieckie zmieniło się w imperium Sorosa. Odbywało się to przeważnie tak, że przychylni mu ludzie stawali na czele „spontanicznej rewolucji”, co było przedstawiane potem jako „dążenie do niepodległości”. W taki sposób odbyło się to na przykład w Gruzji czy na Ukrainie podczas tzw. „pomarańczowej rewolucji”, która przyczyniła się do kariery politycznej Wiktora Juszczenko i Julii Tymoszenko. Jeśli ktoś myśli, że to się skończyło jest w błędzie.

Dzięki ostatnim publikacjom Wikileaks dowiedzieliśmy się również, że Soros wpływał nawet na amerykańską politykę zagraniczną, dyktując swojej protegowanej, Hillary Clinton co ma robić gdy ta była jeszcze Sekretarzem Stanu w administracji Obamy.

Musiała go słuchać bo od lat jest on jej finansowym patronem. Nadal zresztą tak jest i jej ewentualna wygrana w USA może tylko powiększyć wszechwładzę Sorosa.

W podobny sposób owija sobie wokół palca innych polityków, w tym wielu polskojęzycznych. Ostatnio dzięki ujawnionym wyciekom po ataku hakerskim dowiedzieliśmy się, że Sorosowi sprzyjają niektórzy polscy europosłowie. Za to w ostatnich dniach do opinii publicznej docierają informacje o sponsorowaniu przez kontrowersyjnego miliardera, „Stowarzyszenia 61” zarządzanego przez córkę słynnego „obrońcy demokracji w Polsce”, Prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Jakby tego było mało pracuje tam również druga z córek naszego obecnego Prezesa Trybunału Kostytucyjnego.  Kulisy przepływów finansowych relacjonuje w szczegółach prasa prawicowa.

Smaczku dodaje fakt, że Stowarzyszenie 61 jest jednocześnie wydawcą portalu mamprawowiedziec.pl , który zasłynął z tego, że reklamował go podczas debaty prezydenckiej ówczesny Prezydent Rzeczpospolitej, Bronisław Komorowski. Wtedy jeszcze podczas kampanii wyciągnięto mu, że w zarządzie wspomnianego powyżej stowarzyszenia zasiada córka prezydenta, Zofia Komorowska. Potem ze stron internetowych usunięto jej nazwisko, ale pozostał wpis w KRS.

Jak widać George Soros jest bardzo suteczny w swych działaniach i w celu realizacji swoich celów, jest w stanie bardzo skutecznie oplatać sieciami zależności wszelkie koła decyzyjne. Robi to albo w celu zaspokojenia swoich „boskich” ambicji, albo po prostu realizuje plan kogoś jeszcze bardziej niebezpiecznego od niego samego.

zmianynaziemi.pl