DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

14 dzieci zginęło w kopalniach kobaltu. Pozwane Apple, Google Dell i Tesla

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Aż czternaścioro dzieci zginęło lub zostało ciężko rannych w kongijskich kopalniach kobaltu, z których surowiec trafiał do sprzętów marek Apple, Google, Dell i Tesla. Sprawa zaowocowała pozwem dla firm, który w imieniu poszkodowanych dzieci i ich rodzin złożyła organizacja International Rights Advocates.

Oskarżenia padły, a giganci milczą

Ze wspomnianego pozwu jasno wynika, że technologiczne giganty miały świadomość, że używany do produkcji ich sprzętów kobalt wydobywany jest przez kongijskie dzieci w bardzo niebezpiecznych warunkach, a także że Apple, Dell, Tesla i Google dysponują możliwościami technicznymi i wszelkimi środkami niezbędnymi do nadzorowaniu swojej sieci dostawców surowca.

Rodziny zmarłych i okaleczonych dzieci nigdy nie zobaczyły odszkodowania, a żaden z technologicznych gigantów nie ustosunkował się do stawianych im zarzutów, natomiast brytyjska firma Glencore, do której należą kopalnie, wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że nie toleruje żadnej formy wykorzystywania dzieci do pracy.

Według pozwu IRA Glencore sprzedaje wydobywany przez dzieci kobalt brukselskiej firmie Umicore, od której kupują go następnie oskarżone o ignorowanie problemu zatrudniania dzieci firmy technologiczne. Organizacja International Rights Advocate domaga się od nich odszkodowania dla rodzin zmarłych i poszkodowanych dzieci, a także zapewnienia im opieki medycznej oraz podjęcia zdecydowanych działań w stronę ograniczenia zanieczyszczeń środowiska w przypadku miejsc wydobywania kobaltu w Demokratycznej Republice Konga.

Kobalt jest surowcem, który stanowi kluczowy składnik baterii litowo-jonowych, zasilających smartfony, laptopy i elektryczne samochody. To właśnie w Demokratycznej Republice Konga, która jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, znajdują się jego największe złoża (ponad połowa).

 

Katarzyna Mazur z national-geographic.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: