NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1157 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Putin do Łukaszenki: chcecie tańszego gazu – połączmy się”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W Moskwie trwa doroczna wielka  prezydenta Rosji Władimira Putina dla rosyjskich żurnalistów i mediów zagranicznych. Nie zabrakło pytań o  integracji z Białorusią w ramach Państwa Związkowego.

Na pytanie redakcji RBC, jak jego zdaniem powinno wyglądać , i które z propozycji Putina nie podobają się Łukaszence,  pochylił się nad kwestią gazową, którą określił mianem „chorej”.

Przypomnijmy, że Aleksander  powtarza, że  powinna płacić za rosyjski gaz tyle samo co rosyjskie  sąsiadujące z republiką, np. smoleński.

„Białoruś ma najniższą cenę, jaka przewidziana jest dla naszych zagranicznych partnerów – wynosi 127 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Do Europy sprzedajemy za 200 $. Rentowność ze sprzedaży do Europy i na Białoruś rożni się dla Gazpromu czterokrotnie. Średnia ważona cena gazu w Rosji wynosi 70 USD za tysiąc metrów sześciennych – 75 dla przemysłu i 62 dolary dla ludności. Co więcej, im dalej od miejsc produkcji, tym bardziej subsydiujemy cenę.  odnosi się do obszaru, w którym dotacje są najwyższe. Zużywa 2 miliardy, a Białorusi sprzedajemy 20 miliardów. I jeśli będziemy subsydiować całą białoruską gospodarkę, oznacza to, że my, Rosja, subsydiujemy gaz dla całego kraju. Oznacza to, że Rosja musi subsydiować inny kraj w taki sam sposób, jak najbardziej subsydiowany obwód Rosji – . To dziwne. Oczywiście jest to możliwe, ale do tego potrzebujemy ogólnych zasad w formie przepisów” – powiedział .

Według Putina, aby Białoruś mogła otrzymywać gaz po cenie „smoleńskiej”,obydwa państwa muszą się połączyć – w dziedzinie podatków, polityk subsydiowania, wsparcia budżetu na różnych poziomach, różnych gałęzi przemysłu i stworzenie ponadnarodowych organów – kontrolnego i emisyjsnego.

„Ale uciekać do przodu i rozpoczynać subsydiowanie dla Białorusi tego, do czego nie jesteśmy teraz gotowi, biorąc pod uwagę nierozwiązaną kwestię budowania państwa związkowego? Byłoby to z naszej strony błędem” – podkreślił rosyjski przywódca.

Putin „przypomniał” również, że Rosja wspiera Białoruś „wieloma kanałami” – „samych kredytów udzielono na około 7 miliardów dolarów”.

Rosyjski prezydent zapewnił, że Rosja będzie to czynić dalej, i w tej kwestii prowadzona jest „cicha praca”.

Rosyjski przywódca nie omieszkał wspomnieć o „jednym” narodzie:

„Uważam, że decyzje o utworzeniu Państwa Związkowego były prawidłowe.  rosyjski i białoruski, tak samo jak ukraiński i rosyjski –  moim zdaniem –  są niemal tym samym w etnicznym znaczeniu tego słowa i z punktu widzenia naszej historii, początków duchowości. Dlatego bardzo cieszy mnie fakt zbliżenia z Białorusią. Pewne osiągnięcia, zwłaszcza w sferze społecznej są, obserwujemy je”, dodał Putin.

Zwrócił uwagę, że jak dotąd, „fundamentalne decyzje podjęte swego czasu, dotyczące budowy państwa związkowego nie zostały wprowadzone w życie – w zdecydowanej większości –  90% nie zostało zrealizowanych”.

20 grudnia prezydenci Putin i Łukaszenka spotkają się w Sankt Petersburgu, będą dyskutować warunki „pogłębienia integracji” Rosji i Białorusi.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: