DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Premier Katalonii z zakazem pełnienia funkcji publicznych”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) skazał dzisiaj premiera tego regionu Quima Torrę na 1,5 roku zakazu pełnienia funkcji publicznych. Wyrok zapadł w sprawie odmawiania przez Torrę zdjęcia separatystycznych symboli z siedziby autonomicznego rządu.

Premier Katalonii z zakazem pełnienia funkcji publicznych Torra: „Tak, byłem nieposłuszny, ale taki powinienem być wykonując mandat obywateli w celu obrony praw człowieka”. (Fot. Getty Images)

Podczas procesu Torra przyznał, że świadomie odmawiał zdjęcia separatystycznych symboli z powodu lojalności wobec katalońskich wyborców. „Tak, byłem nieposłuszny, ale taki powinienem być wykonując mandat obywateli w celu obrony praw człowieka” – oznajmił w trakcie rozprawy.

Sąd w Barcelonie zasądził też premierowi katalońskiego rządu, tzw. Generalitatu, karę grzywny w wysokości 30 tys. euro.

Hiszpańska komisja wyborcza (JEC) przed wyborami parlamentarnymi z 28 kwietnia br. dwukrotnie nakazała szefowi Generalitatu usunięcie symboli separatystycznych z budynku regionalnego rządu oraz innych obiektów publicznych w Katalonii.

Baner z napisem „Uwolnić więźniów politycznych oraz na uchodźstwie” na budynku autonomicznego rządu. (Fot. Getty Images)

Kilka dni przed wyborami Torra zdjął żółte wstążki, główny symbol katalońskiego separatyzmu, z obiektów publicznych, ale na budynku autonomicznego rządu nakazał przyczepić transparent z namalowaną na nim żółtą wstążką oraz żądaniem uwolnienia regionalnych polityków sądzonych za organizację referendum niepodległościowego z 2017 roku.

Baner z napisem „Uwolnić więźniów politycznych oraz na uchodźstwie” Torra nakazał zdjąć dopiero we wrześniu, kiedy sąd w Barcelonie wydał policji polecenie usunięcia transparentu.

W związku ze skazaniem Quima Torry nie należy się spodziewać szybkiej dymisji rządu, gdyż jego obrońcy zapowiedzieli odwołanie od werdyktu TSJC do Sądu Najwyższego Hiszpanii.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: