DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Liczba zgonów w protestach obywatelskich w Indiach wzrasta do 3”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Liczba zgonów w strzelaninach policyjnych podczas protestów przemocy przeciwko podzielonej poprawionej ustawie o obywatelstwie w czwartek wzrosła do trzech, przy czym jeszcze jedna osoba uległa w południowym mieście Mangalore w Karnatace rządzonym przez BJP.

Wychodząc poza kampusy uniwersyteckie, wczorajsze zamieszanie było zdecydowanie najobszerniejsze, ponieważ tysiące ludzi wylewało się na ulice w całych Indiach, docierając do obszarów, które nie zostały dotknięte niepokojami od czasu przyjęcia nowego prawa przez parlament i zgody prezydenta.

Demonstracje uliczne wybuchły w południowych miastach i Lucknow, gdzie najgwałtowniejsze protesty miały miejsce wczoraj, gdy tłumy ustawione na posterunkach straży pożarnej, nieruchomościach publicznych i pojazdach oraz starły się z policją, donosi nasz korespondent z New Delhi.

Źródła policyjne podały, że protestujący przeciwstawiający się zakazom próbowali oblężić komisariat policji w Mangalore North i próbowali zaatakować personel policji, a następnie wykorzystano siłę, by go rozproszyć.

Policja potwierdziła, że ​​dwie osoby, które otrzymały wczoraj obrażenia od kul podczas strzelania przez policję, padły później w szpitalu.

Dzięki temu całkowita liczba strzelanin policyjnych i gwałtownych protestów w Indiach wzrosła do ośmiu, w tym pięciu w Assam w zeszłym tygodniu, od czasu rozpoczęcia agitacji przeciwko CAA.

W Karnataka policja zrzuciła pociski z gazem łzawiącym, uciekając się do ataku i strzelając w powietrzu, aby rozproszyć protestujących w Mangalore, gdy tysiące demonstrantów uderzają w ulice wielu miast i miasteczek w całym stanie, przeciwstawiając się zakazom.

Główny minister BS Yediyurappa powiedział, że poinstruował policję, by zachowywała powściągliwość podczas rozpatrywania agitacji, a za protestami stał kongres opozycyjny.

Wyczuwając pogorszenie sytuacji w zakresie prawa i porządku, władze w 10 okręgach Karnataka wydały nakazy zakazu zgodnie z sekcją 144 Kodeksu postępowania karnego na kolejne trzy dni, począwszy od czwartku. Zakon zakazuje montażu ponad czterech osób.

W innych częściach Indii wybuchły protesty w CAA, a także represje policyjne wobec studentów Jamia Millia i Uniwersytetu Muzułmańskiego Aligarh w różnych stanach i miastach, od Lucknow i Patny po Mumbaj, Ahmedabad i Chennai.

W stolicy finansowej Indii, Mumbaju, tysiące ludzi zorganizowało wielki protest w historycznym mieście August Kranti Maidan, skąd ojciec narodu Mahatma Gandhi w Indiach rozpoczął swój ruch Quit India przeciwko brytyjskim rządom kolonialnym w 1941 roku.

zrodlo:thedailystar.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: