DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Facebook mówi, że bada narażenie danych 267 milionów użytkowników”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Facebook powiedział w czwartek, że bada raport, że baza danych zawierająca nazwiska i numery telefonów ponad 267 milionów użytkowników została ujawniona online.

Baza danych została udostępniona do pobrania w ubiegłym tygodniu na forum hakerów online, które podobno należało do grupy przestępczej, zgodnie z postem na blogu na stronie internetowej Comparitech.

„Analizujemy ten problem, ale uważamy, że jest to prawdopodobnie informacja uzyskana przed zmianami, które wprowadziliśmy w ciągu ostatnich kilku lat w celu lepszej ochrony informacji o ludziach” – powiedział AFP rzecznik Facebooka.

Comparitech powiedział, że badacz bezpieczeństwa Bob Diachenko zauważył bazę danych, która była publicznie dostępna i zawierała nazwy użytkowników Facebooka, identyfikatory użytkowników i numery telefonów.

Odkrycie zostało zgłoszone, a baza danych nie była już dostępna do czwartku, według Comparitech.

Ujawnienie ujawnionych danych pojawia się, gdy sieć społecznościowa stara się odbudować zaufanie i rozwiać obawy dotyczące ochrony informacji ludzi.

Amerykańskie organy regulacyjne na początku tego miesiąca powiedziały, że brytyjska firma konsultingowa Cambridge Analytica – w centrum masowego skandalu związanego z przejęciem danych na Facebooku – oszukała użytkowników sieci społecznościowej, w jaki sposób gromadzili oni i przetwarzali ich dane osobowe.

Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że ​​dochodzenie wszczęte w marcu 2018 r. Wykazało, że nieistniejąca obecnie firma konsultingowa ds. Polityki „zaangażowała się w oszukańcze praktyki gromadzenia danych osobowych od dziesiątek milionów użytkowników Facebooka w celu profilowania wyborców i kierowania na nie”.

FTC powiedział, że brytyjska firma, która pracowała nad kampanią prezydencką Donalda Trumpa w 2016 r., Wysunęła „fałszywe i wprowadzające w błąd” twierdzenia, oferując użytkownikom Facebooka „quiz osobowości” – twierdząc, że nie pobierze nazwisk ani żadnych danych osobowych.

Sprawa wywołała burzę ogniową w związku z ochroną danych, gdy ujawniono, że Cambridge Analytica była w stanie stworzyć profile psychologiczne z wykorzystaniem danych od milionów użytkowników Facebooka.

Własne dochodzenie Facebooka wykazało, że firma przejęła dane od 87 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, i twierdziła, że ​​praktyki naruszały warunki korzystania z sieci społecznościowej.

Facebook zapłacił rekordową kwotę 5 miliardów dolarów kary na początku tego roku w ramach ugody z organem regulacyjnym w sprawie niepoprawnych danych prywatnych użytkowników.

zrodlo:thedailystar.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: