DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Australia trawiona przez pożary. W Sydney ciężko oddychać”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

W związku z rozprzestrzeniającymi się pożarami lasów władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia ogłosiły dzisiaj – po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – stan wyjątkowy.

Przez najbliższe siedem dni władze będą miały prawo m.in. do zarządzania natychmiastowych ewakuacji ludzi i ich majątku, blokad dróg oraz wstrzymywania dostaw gazu i energii elektrycznej.

Australia trawiona przez pożary. W Sydney ciężko oddychaćW Nowej Południowej Walii szaleje obecnie około 100 pożarów lasów i zarośli. (Fot. Getty Images)

W Nowej Południowej Walii szaleje obecnie około 100 pożarów lasów i zarośli. Czynnikami, które sprzyjają pożarom i utrudniają ich gaszenie, są wysoka temperatura i silny wiatr.

Wtorek był najgorętszym dniem w historii Australii. Średnia temperatura w kraju osiągnęła 40,9 stopnia Celsjusza – poinformował wczoraj portal BBC News. Biuro Meteorologii (Bom) podało, że ostatnio taką rekordową temperaturę na poziomie 40,3 stopnia odnotowano 7 stycznia 2013 roku. Prognozy przewidują, że pod koniec tygodnia upały mogą być jeszcze większe.

W Sydney zanieczyszczenie powietrza pyłem i dymem osiągnęło taki poziom, że poruszanie się po ulicach wymaga zakładania masek i grozi poważnymi następstwami zdrowotnymi. Meteorolodzy ostrzegają, że miasto może być spowite przez dym przez tygodnie, jeśli nie miesiące.

Tegoroczny sezon pożarów w Australii rozpoczął się wyjątkowo wcześnie i przynosi większe niż w poprzednich latach tragiczne żniwo. Gwałtowność żywiołu i niezwykle wysokie temperatury przypisywane są zmianom klimatu. Na terenie Nowej Południowej Walii pożary zniszczyły około 2,7 mln hektarów lasu, w tym wiele parków narodowych i ochranianych siedlisk koali.

Premier Australii Scott Morrison jest krytykowany za zbyt słabą reakcję na klęski żywiołowe i politykę klimatyczną rządu – zauważa BBC News. Od października w pożarach zginęło sześć osób, a ponad tysiąc domów zostało zniszczonych.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: