DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Z oficjalnych dokumentów znikają słowa „Republika Białoruś”: co się dzieje?”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W listopadzie 2019 roku kilka białoruskich ministerstw wprowadziło zmiany w  swoich dokumentach regulacyjnych, wyłączając z nich słowa „Republika ”. Taką niepokojącą informację podało Euroradio.

Na wieść o tym, w sieciach społecznościowych rozgorzała dyskusja. Białorusini zaczęli się zastanawiać, co się dzieje. Powtarzające się pytanie o powody tych zmian: czy ktoś tak bardzo uwierzył w „”, że zawczasu postanowił zunifikować , dopasować je do rosyjskiego?

Na razie, na „zdradzie” przyłapano , Ministerstwo Architektury, Państwowy Komitet Nauki i Technologii oraz Krajowy Komitet Statystyczny.

 nie zdecydował się jeszcze na oddanie Białorusi Kremlowi, ale białoruscy urzędnicy na wszelki wypadek postanowili się zabezpieczyć” – czytamy w komentarzach kanapowych ekspertów.

Jak to wygląda w praktyce? Na przykład 15 listopada 2019 roku Belstat zmienił jedną ze swoich decyzji z ubiegłego roku dotyczącej raportowania o obrocie odpadami produkcyjnymi.

W części dotyczącej „informacji o odpowiedzialności”, sformułowanie „w sposób ustanowiony przez ustawodawstwo Republiki Białorusi” zastępuje się słowami „zgodnie z aktami ustawodawczymi”;

Ministerstwo architektury i budownictwa zapis: „Narodowego Banku Republiki Białoruś” zastępuje się słowami „Narodowego Banku”;

Euroradio znalazł w bazie legislacyjnej kilka innych dokumentów o podobnej treści. Narodowy Komitet Statystyczny Republiki Białoruś (na razie), zapewnia zaniepokojonych dziennikarzy, że takich zmian dokonuje się czasem i radzi, by nie budować teorii spiskowych.

„Nie korzystamy z ustawodawstwa innego kraju, dlatego wyjaśnienie dotyczące Republiki Białoruś jest tautologią” – mówi Euroradio sekretarz prasowa komitetu Tatiana Lapkowskaja.

Euroradio zauważa, że w rejestrze uchwał ministerstw, słowa „Republika Białoruś” znikną z różnych dokumentów niemal co miesiąc. Ale listopad 2019 rok jest szczególny, bo Białorusini wstrzymują oddech w oczekiwaniu na podpisanie map drogowych w celu „pogłębienia integracji” Białorusi i Rosji.  Przypomnijmy, że spotkanie Łukaszenki z Putinem odbędzie się w Petersburgu 20 grudnia.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: