DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

KONTROWERSYJNA USTAWA W SEJMIE Incydent w Sejmie. Mężczyzna, gość Klaudii Jachiry(PO) krzyczał w obronie wolnych sądów. Wyniosła go Straż Marszałkowska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Posłowie w Sejmie debatują nad kontrowersyjną ustawą PiS w sprawie zmian w sądownictwie. Z mównicy padają ostre słowa. „Nie było żadnej reformy systemu sprawiedliwości. Mamy dziś za to kolejną próbę przykrycia spraw, które bulwersują opinię publiczną” – mówił Borys Budka. W trakcie debaty interweniowała Straż Marszałkowska. Wyniosła ona z sejmowej galerii jedną z protestujących osób.

Sejm zdecydował w czwartek o uzupełnieniu porządku obrad o przeprowadzenie pierwszego czytania projektu PiS dot. zmian w ustawach sądowych, który wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów m.in. za działania o charakterze politycznym.

Prezentację projektu rozpoczął Jan Kanthak (PiS), przy wzburzeniu opozycji, która wykrzykiwała w jego stronę. Skandowano: „Konstytucja”. Pojawił się także transparent z takim napisem.

Uwagę posłom zwróciła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

„Porozumienie popiera proponowane zmiany, ale zgłosimy poprawki” – przedstawił stanowisko koalicjanta PiS Kamil Bortniczuk.

„Nie było żadnej reformy systemu sprawiedliwości. Mamy dziś za to kolejną próbę przykrycia spraw, które bulwersują opinię publiczną” – grzmiał Borys Budka. „To próba wprowadzenia putinowskich standardów. Chcecie bezkarności” – zaznaczał. „Składamy wniosek o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu” – poinformował.

„Trudno powstrzymać się przed komentarzem, ale się powstrzymam” – skomentował wystąpienie Budki Ryszard Terlecki.

„Ten projekt PiS to zwykły bubel prawny. Chcecie uciszyć tych, którzy nie chcą tańczyć tak, jak zagra im Nowogrodzka” – mówił Krzysztof Śmiszek z Wiosny, który zabrał głos po Budce.

Klub Lewicy odrzuci projekt ustawy PiS. Śmiszek, ogłaszając decyzję, podarł wydrukowany projekt PiS.

Także PSL zdecydowało o złożeniu wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu. „Musicie wyszukać winnego, a dzisiaj jest nim sędzia, bo jest niezależny, bo myśli i ma swoje zdanie” – mówił lider tego ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz.

„To próba anarchizacji polskiego systemu prawnego. Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy” – mówił z kolei Krzysztof Bosak z Konfederacji. Konfederacja nie poprze projektu PiS.

Kamila Gasiuk-Pichowicz stwierdziła, że nie wie, jak zwracać się do autorów projektu – „czy per pan, czy per towarzyszu”. „Bo jak ja czytam ten projekt, to widzę tam zapisy prosto z radzieckich kodeksów, a nie, jak próbujecie wmówić ludziom – z przepisów obowiązujących we Francji czy w Niemczech” – mówiła.

Robert Kropiwnicki z PO: „Ta ustawa PiS to jest zwykły gniot”. Wypowiedziom posłów przysłuchuje się Zbigniew Ziobro.

Na sejmowej sali interweniowała Straż Marszałkowska. Wyniesiono mężczyznę. Jak informuje na Twitterze dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”, Tomasz Żółciak, była to osoba protestująca na galerii sejmowej.

Za Strażą Marszałkowską podążyły posłanki Klaudia Jachira (KO) i Urszula Zielińska (Zieloni). Słychać było okrzyki: „Wolne sądy”, „Wolne sądy”.

Dziennikarz Wojciech Czuchnowski opublikował zdjęcia z interwencji na Twitterze.

Założenia projektu PiS

Obszerny projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze – przygotowany przez posłów PiS – został w zeszłym tygodniu złożony w Sejmie. Ma m.in. wprowadzić odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić albo istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działania o charakterze politycznym. Zwiększono zakres spraw możliwych do podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, a znaczna część projektu to zmiany dotyczące sędziowskiego samorządu.

„Przedmiotem obrad kolegium i samorządu sędziowskiego nie mogą być sprawy polityczne, w szczególności zakazane jest podejmowanie uchwał wyrażających wrogość wobec innych władz Rzeczypospolitej Polskiej i jej konstytucyjnych organów, a także krytykę podstawowych zasad ustroju RP” – głosi projekt.

Kolejny pakiet zmian dotyczy Sądu Najwyższego. Chodzi m.in. o poszerzenie kompetencji Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN o rozstrzyganie spraw w razie procesowego kwestionowania statusu sędziego lub jego uprawnienia do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Projekt wprowadza też zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN.

PAP/INTERIA.PL
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: