NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Chile: trwa walka o nową konstytucję. Elity zrobią wszystko, by nie była egalitarna”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Parlament chilijski przyjął ponadpartyjny pakt w sprawie rozpoczęcia prac nad zmianą konstytucji. Społeczeństwo jednak nie jest zadowolone.

Przypomnijmy: równo dwa miesiące w Chile trwa bunt społeczny przeciwko neoliberalizmowi, niesłychanie wysokim kosztom życia, faktycznym sprywatyzowaniu całego kraju. Obywatelki i obywatele żądają nowej konstytucji (obecnie obowiązuje ta z czasów dyktatury Pinocheta) i odwołania prawicowego prezydenta-miliardera Sebastiana Piñery. Rząd od samego początku krwawo tłumi społeczne wystąpienia i lekceważy raporty najważniejszych organizacji broniących praw człowieka alarmujące, że w Chile ma miejsce rażące łamanie praw człowieka ze strony władzy: morderstwa, tortury, gwałty, nieuzasadniona przemoc, ograniczanie prawa do protestów.

W obliczu masowej fali protestów niemal wszystkie partie, łącznie z lewicowymi, zawiązały porozumienie, zgodnie z którym zostanie przeprowadzone referendum konstytucyjne. Chilijczycy i Chilijki zdecydują czy chcą zmiany konstytucji oraz wyłonią ciało, którego zadaniem będzie napisanie nowej ustawy zasadniczej. Możliwości są dwie: zgromadzenie składające się w pełni z delegatów społecznych lub organ składający się po połowie z parlamentarzystów i przedstawicieli społecznych.

Porozumienie na pierwszy rzut oka może się wydawać sukcesem, wszak w pierwszych tygodniach protestu prezydent wydawał się zdeterminowany, by go po prostu rozpędzić. Teraz jednak ludzie zrozumieli swoją siłę. Uznali porozumienie za skandal, podkreślając, że zostało ono zawarte za plecami ludu i zawiera wiele niekorzystnych zapisów, których ostatecznym celem będzie zachowanie status quo lub dosłownie minimalne reformy systemu.

Obawy, że nowa konstytucja będzie pisana tak, by nic realnie się nie zmieniło, są uzasadnione. Wczoraj okazało się, że elity polityczne będą do końca stawiać opór radykalnej reformie konstytucyjnej przeprowadzonej w duchu egalitaryzmu, czyli tak jak chciałoby tego społeczeństwo. Bo choć za rozpoczęciem procesu reformy głosowało 127 parlamentarzystów i parlamentarzystek (przeciwko jedynie 18), to jednocześnie z powodu braku kworum nie przeszedł postulat, by w przyszłym, wyłonionym w powszechnych wyborach zgromadzeniu konstytucyjnym obowiązywały parytety dotyczące płci oraz kwoty dla rdzennej ludności (społeczeństwo podnosiło również postulat domagające się kwot m.in. także dla mniejszości seksualnych). W unieważnionym głosowaniu za powyższymi postulatami było 80 głosów, zaś przeciwko 62.

Przegłosowano natomiast kontrowersyjny obowiązek uzyskania ⅔ głosów akceptacji ze strony parlamentarzystów dla nowej konstytucji, by mogła ona wejść w życie. Istnieją obawy, że przy takim progu nowa ustawa zasadnicza spełniające marzenia większości społeczeństwa nie będzie miała szansy przejść w zdominowanym przez prawicę parlamencie.

Podczas samej debaty na salę wkroczyła grupa kobiet domagających się wprowadzenia parytetów. Również na ulicy tłumy obywatelek i obywateli wyszło na ulice, by protestować przeciwko establishmentowemu “porozumieniu konstytucyjnemu” i domagając się prawdziwie społecznej ustawy zasadniczej. Do późnych godzin odbywały się manifestacje i zgromadzenia, stawiano barykady.

Plebiscyt konstytucyjny ma się odbyć w kwietniu 2020 roku.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: