DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Białoruska opozycja do sił bezpieczeństwa – nie podnoście na nas ręki, prawda wyjdzie na jaw!”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

W przededniu zaplanowanych na 20 – 21 grudnia w Mińsku protestów przeciwko włączeniu Białorusi do Federacji Rosyjskiej, białoruscy opozycjoniści, min. pułkownik milicji w stanie spoczynku Nikołaj Kozłow, który przeszedł na „jasną stronę mocy” i stanął na czele Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, a także współprzewodniczący Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji Paweł  oraz inni opozycjoniści z komitetu organizacyjnego kampanii „W obronie niepodległości”, wezwali funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, aby nie szargali swojego honoru krzywoprzysięstwem, nie dopuszczali się fałszerstw i innych działań represyjnych.

Opozycjoniści zaapelowali do kierownictwa i funkcjonariuszy struktur siłowych, by podczas manifestacji w obronie niepodległości Białorusi (przeciwko integracji z Rosją) powstrzymali się od rozpędzania uczestników, aresztowania ich i nie uczestniczyli w prowokacjach.

Autorzy apelu przypomnieli, że  składali przysięgę wierności narodowi białoruskiemu i obiecali bronić niepodległości i integralności terytorialnej Białorusi.

„Wierzymy, że nie były to dla was puste słowa, dlatego apelujemy, byście wypełnili swoją przysięgę” – napisali opozycjoniści.

„Pamiętajcie: prawda o wykonaniu bezprawnych i przestępczych nakazów, prędzej czy później wyjdzie na jaw, a winni funkcjonariusze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”, czytamy w dokumencie, który został skierowany drogą elektroniczną do Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i , a także do mediów.

Przypomnijmy, że 20 grudnia w Sankt Petersburgu odbędzie się kolejna tura negocjacji Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina ws. warunków „pogłębienia integracji Białorusi i Rosji w ramach Państwa Związkowego.

Nie wykluczone, że jutro zostaną podpisane tzw. mapy drogowe, które zabezpieczą interesy Federacji Rosyjskiej na terytorium Białorusi w kontekście integracji politycznej i gospodarczej.

„Nasz apel ma na celu przypomnienie urzędnikom i funkcjonariuszom sił bezpieczeństwa, że ​​działania wojska przeciwko ludności cywilnej są nielegalne” – powiedział Białoruskiemu Prartyzantowi Grigorij Kastusiew z BNF.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: