NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„„Zozula, ty pier……ny nazisto” – kibice klubu z Madrytu powitali piłkarza – sympatyka skrajnej prawicy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sędzia przerwał niedzielny mecz o Puchar Króla miedzy drużynami Rayo Vallecano Madryt a Albacete z powodu obraźliwych okrzyków pod adresem ukraińskiego piłkarza występującego w drużynie Albacete. Warto jednak przybliżyć dlaczego kibice nienawidzą Romana Zozuli.

Historia tego skandalu ma już kilka lat, ale dopiero teraz nabrała popularności w całej Europie. Zozula, napastnik narodowej drużyny Ukrainy, od 2012 roku występował w barwach drużyny „Dniepr”, która była własnością Ihora Kołomojskiego, hojnego sponsora wystąpień na Majdanie w 2014 roku, potem jawnego zwolennika i fundatora nazistowskich batalionów ochotniczych, walczących w Donbasie, jednego na najbardziej nieprzejednanych zwolenników skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego. Roman Zozula wówczas robił wiele, by pokazać dobroczyńcy drużyny, że w pełni podziela jego poglądy. Nie tylko jeździł na front, zachęcając ukraińskich żołnierzy do większego wysiłku, ale też stworzył razem z kibolami „Dniepra” specjalny fundusz „Armia Narodowa”.

W marcu 2015 roku jeden z goli, strzelonych drużynie Ajaxu Amsterdam poświęcił właśnie żołnierzom ukraińskim na wschodnim froncie: „To zwycięstwo poświęcone kirowogradzkiemu specnazowi!. Boże, miej ich w opiece!”, napisał Zozula w internecie.

Potem, w grudniu 2015 roku, wystawił na aukcję swój medal za drugie miejsce w Lidze Europy. Pieniądze uzyskane z licytacji przeznaczył na pomoc dla „operacji antyterrorystycznej”, jak w oficjalnej nomenklaturze były nazywane operacje wojskowe przeciwko separatystom w Donbasie.

Kiedy jednak ze swoimi poglądami Zozula postanowił przenieść się do Europy, pojawiły się problemy. Najpierw w klubie Real Betis Sevilla Zozula często nie trafiał do składu podstawowego, choć trenował na równi z pozostałymi zawodnikami drużyny. Potem postanowił przenieść się właśnie do klubu Rayo Vallecano, ale kibice tego klubu, słynący swoimi lewicowymi i antyfaszystowskimi poglądami, od razu wyrazili swój protest przeciwko zatrudnieniu Zozuli. Kibice napisali na stronie klubu prezydentowi Rayo Vallecano: „Martin Presa! Nie chcemy widzieć w drużynie takich graczy jak Zozula. Z powodu jego nazistowskich poglądów, nie wolno mu ubierać biało-czerwonej koszulki. Nie wolno pozwalać mu brudzić naszych barw. Nie będziemy cieszyć się z jego przybycia”

Na stronie kiboli Platforma ADRV napisali: „Ukraiński zawodnik dawał pieniądze faszystowskim batalionom, demonstrował symbole faszystowskich oddziałów, w wielu przypadkach aktywnie popierał skrają prawicę w swoim kraju. Trybuny Rayo Vallecano są przeciw temu typowi, gdzie by on nie był: na boisku czy na trybunach”. Owszem, Zozula próbował przekonywać kiboli, że on tylko popiera armię, która broni jego kraju przed napaścią separatystów i pomaga dzieciom z terenów ogarniętych wojną, ale to nie przekonało kibiców, szczególnie, że Zozula fotografował się z portretem Stepana Bandery i z karabinem w ręku.

Zozula poddał się więc i przeniósł do klubu z Albacete. I właśnie w jego szeregach w ostatni weekend spotkał się ponownie z lewicowo nastawionymi kibicami Rayo Vallecano podczas meczu tych drużyn.

Na Ukrainie wydarzenia te odbiły się szerokim echem. Ambasador w Hiszpanii ujął się za Zozulą, podobnie jak prezydent Zełenski i trener narodowej drużyny i Związku Piłki Nożnej Ukrainy, która obiecała pomoc prawną dla Zozuli. Z kolei jeden z czołowych polityków partii Podemos Pablo Iglesias wprost nazwał Zozulę „nazistą”. Zozula otrzymał także wsparcie od faszystowskich kibiców Betisu, którzy pojawili się przed hotelem, w którym mieszkał piłkarz z transparentem „Uno di noi” (Jeden z nas), a Zozula popełnił błąd, wychodząc do nich i fotografując się ze swoimi zwolennikami. Od tej pory argumentacja, że jest niewinnym, apolitycznym ukraińskim piłkarzem, nie wytrzymuje żadnej krytyki.

Pojawił się jeszcze jeden akcent, już międzynarodowy na tle opisywanej sytuacji. Otóż kibice Bayernu Monachium wyrazili swoje poparcie dla kolegów z Rayo Vallecano, rozwijając podczas ostatniego meczu z Wolfsburgiem transparent z napisem: „Naziści, odejdźcie z futbolu. Zozula, poszedł won!”. Transparent, trzymany przez około minutę przez kiboli Bayernu w ojczyźnie nazizmu, wybrzmiał szczególnie donośnie. Miejmy nadzieje, że to początek niezgody na faszystowskie i nazistowskie hasła na piłkarskich stadionach.

Kibice Rayo Vallecano Madryt nie kryją się z poglądami antyfaszystowskimi i lewicowymi. Na stadionie Campo de Fútbol de Vallecas powiewają flagi z sierpem i młotem czy wizerunkiem Che Guevarry. Bukaneros angażują się również w akcje społeczne. Regularnie wspierają hiszpański ruch przeciwko eksmisjom, a w 2015 roku przeprowadzili zbiórkę, dzięki której starsza mieszkanka Madrytu mogła spłacić zadłużenie swojego mieszkania.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: