DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Współpracownik Giulianiego otrzymał milion dolarów od oskarżonego Ukraińca”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NOWY JORK (AP) – partner biznesowy Rudy Giuliani otrzymał we wrześniu milion dolarów zapłaty od oskarżonego ukraińskiego oligarchy, który jest zbiegiem od sprawiedliwości w USA, ujawnili we wtorek prokuratorzy federalni.

Ujawnienie nastąpiło podczas rozprawy sądowej w Nowym Jorku dla Lwa Parnasa, który oczekuje na proces pod zarzutem nielegalnego wkładu w kampanie na rzecz polityków USA, w tym niektórych mających na celu wpłynięcie na politykę wobec Ukrainy.

Na rozprawie sędzia odrzucił argumenty rządu, że kaucję Parnasa należy uchylić, ponieważ nie ujawnił sądowi zapłaty od Dmytro Firtasza i innych aktywów, gdy zapytano go o jego finanse. Pozostaje w areszcie domowym na Florydzie z powodu obligacji o wartości 1 miliona dolarów.

Asystent adwokata USA Rebekah Donaleski powiedział sędziemu, że płatność w wysokości 1 miliona dolarów pochodzi od adwokata Firtasza, który został aresztowany w Austrii w 2014 r. W związku z zarzutami w USA, oskarżając go o spiskowanie w Indiach w związku z przedsiębiorstwem wydobywczym tytanu.

Firtasz zaprzeczył zarzutom i walczy o ekstradycję. Sąd w Wiedniu uwolnił go, gdy toczyły się apelacje o jego ekstradycję.

Płatność w wysokości 1 miliona USD, dokonywana w krokach co 200 000 USD, została przelana na konto w imieniu żony Parnasa. Prawnik z Parnas, Joseph Bondy, powiedział, że pieniądze były pożyczką na zakup domu za 4,5 miliona dolarów.

Prokuratorzy potwierdzili w sądzie, że większość pieniędzy została wykorzystana na wydatki osobiste i na zaliczkę na dom, ale powiedzieli, że Parnas powinien był ujawnić przelewy bankowe, kiedy był zobowiązany do szczegółowego przedstawienia swoich aktywów, kiedy wystąpił o kaucja. Donaleski powiedział, że prokuratorzy uważają, że było to pozorne.

„Jest to niezabezpieczona, nieudokumentowana pożyczka dla gospodyni domowej bez aktywów” – powiedziała. „To nie ma sensu, honor.”

We wtorek ujawnienie przelewu w wysokości 1 miliona dolarów z Firtasza do Parnasu rodzi dodatkowe pytania o to, czy ukraiński oligarcha finansowo udzielał gwarancji przez Parnasa i współoskarżonego Igora Frumana, aby pomóc Giulianiemu w wykopaniu brudu na temat kandydata na prezydenta Demokratów Joe Bidena – związek teraz sedno śledztwa w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Zarówno Parnas, jak i Fruman nie przyznali się do winy pod zarzutem, że uzyskali dostęp do polityków USA, dokonując dużych wkładów w kampanie, w tym niektórych w imieniu obcokrajowców. Giuliani, osobisty prawnik Trumpa, powiedział, że nie wiedział o nielegalnych darowiznach.

Firtasz to bogaty urodzony na Ukrainie oligarcha ściśle związany z reżimem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, któremu grozi łapówkarstwo federalne USA i zarzuty o wyłudzanie pieniędzy. Obecnie mieszka w Wiedniu w Austrii, gdzie od lat walczy o ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. W ramach starań o zniesienie tych zarzutów Firtasz zatrudnił w ubiegłym roku Victoria Toensing i Josepha DiGenovą, konserwatywnych prawników z Waszyngtonu ściśle związanych z Trumpem i Giulianim.

Zapytany o 1 milion dolarów w przelewach, rzecznik Toensing i diGenova powiedział we wtorek, że „nie wiedzą o żadnej takiej pożyczce lub płatności”.

___

Współautorzy prasowi Eric Tucker i Michael Biesecker w Waszyngtonie przyczynili się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: