DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Sąd w Tokio przyznaje odszkodowanie dziennikarce w sprawie gwałtu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

TOKIO (AP) – sąd w Tokio przyznał odszkodowanie niezależnemu dziennikarzowi w środę w głośnej sprawie o gwałt, która dotyczy napastnika znanego z jego bliskich związków z premierem Shinzo Abe i jego bardzo konserwatywnymi zwolennikami.

Sąd Rejonowy w Tokio nakazał byłemu dziennikarzowi telewizyjnemu Noriyuki Yamaguchi zapłacić 3,3 miliona jenów (30 150 USD) niezależnemu dziennikarzowi Shiori Ito za ból fizyczny i psychiczny wynikający z jego napaści seksualnej.

Ito złożyła pozew cywilny w 2017 r., Domagając się 11 milionów jenów (100 540 USD) za odszkodowania za cierpienie i szukając wyjaśnienia, dlaczego Yamaguchi nigdy nie został aresztowany, a prokuratorzy porzucili sprawę karną.

Yamaguchi zaprzeczył wszelkim wykroczeniom w publikowanych artykułach i mediach społecznościowych, twierdząc, że uprawiali seks za zgodą. W tym roku złożył powództwo wzajemne, domagając się zapłaty 130 milionów jenów (1,2 miliona dolarów) za rzekome zniszczenie jego reputacji i zaufania, publikując go jako gwałciciela.

Sąd całkowicie oddalił roszczenia Yamaguchi.

Ruch #MeToo wciąż zaczyna łapać się w Japonii, gdzie wypowiadanie się często budzi krytykę, a nie sympatię, nawet ze strony innych kobiet.

W przypadku Ito ultra-konserwatywni zwolennicy przyszli w obronę Yamaguchi.

Ito i jej zwolennicy stwierdzili, że mają nadzieję, że jej zwycięstwo będzie krokiem w kierunku promowania świadomości w społeczeństwie, w którym ofiary seksualne takie jak ona nie będą musiały czuć się zastraszone i izolowane.

Sędzia Akihiro Suzuki powiedział, że próba Ito poszukiwania prawdy w sprawie i sposobu jej rozpatrywania oraz promowania świadomości na temat kwestii społecznych i prawnych dotyczących ofiar napaści seksualnej opiera się na jej intencji służenia interesowi publicznemu i nie stanowi zniesławienia wobec pozwanego .

Ito powiedział, że po tym, jak oszołomiła ją i zemdlała w toalecie, Yamaguchi zabrał ją do swojego pokoju hotelowego i zgwałcił w kwietniu 2015 r., Kiedy była niezdolna do pracy. Powiedziała, że ​​kontynuował atak, nawet gdy się obudziła, i kazał mu przestać.

Ito odwiedził klinikę kobiet następnego dnia, aby się leczyć, i złożył na policji skargę kryminalną, choć zajęło im to tygodnie, zanim zaakceptowali ją i rozpoczęli dochodzenie. Prokuratorzy ostatecznie porzucili sprawę, nie wyjaśniając jej, dlaczego.

Miesiąc później zorganizowała konferencję prasową, w której ogłosiła, że ​​zwróciła się do powołanego przez sąd panelu obywatelskiego o ponowne rozpatrzenie decyzji o umorzeniu sprawy. Panel we wrześniu zgodził się z decyzją o odmowie oskarżenia.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: