DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosyjscy ekolodzy protestują przeciwko importowi odpadów radioaktywnych z Niemiec”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

W Sankt Petersburgu, przed centrum handlowym Gostinyj Dwor, przy choince i trzymetrowym Dziadku Mrozie, aktywiści   postawili 11 żółtych metalowych beczek ze znakiem radioaktywności i literami układającymi się w hasło: „Szczęśliwego Nowego Roku”.

Pod nazwą centrum handlowego na fasadzie aktywiście powiesili też baner ze znakiem radioaktywności. Policja nie interweniowała, a po odejściu protestujących ochrona centrum zabrała beczki i baner.

Był to protest przeciwko wwożeniu do Rosji tzw. uranowych ogonów, czyli odpadów radioaktywnych, z Niemiec. Według Greeanpeace Rosja w tym roku takich odpadów wwieziono do Rosji już ok. 12 tys. ton. W sumie w Rosji składowanych jest, według danych tej organizacji, ponad 1 mln ton odpadów radioaktywnych. Przeciwko ich sprowadzaniu protestuje nie tylko Greenpeace, ale dziesiątki organizacji, zwykli Rosjanie, a nawet lokalni politycy.

11 grudnia deputowani parlamentu lokalnego Sankt Petersburga podpisali wspólną petycję do prezydenta Rosji Władimira Putina, by zabronił rozmieszczania odpadów radioaktywnych w pobliżu miasta.

Telewizja Dożd wyjaśnia, że 18 grudnia do Petersburga ma przybyć kolejna partia „uranowych ogonów”, czyli kontenerów ze zubożonym fluorkiem uranu VI. Statek z 600 tonami odpadów radioaktywnych już wypłynął (12 grudnia) z Amsterdamu. Po przybyciu do Petersburga i rozładowaniu odpady mają być przewiezione do Nowouralska ().

Oprac. MaH, tvrain.ru, svoboda.org

Ilustracja: Pixabay License

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: